Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Manželka odmieta sex
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ako daleko je prilis daleko? Téma Next Topic: manžel odmieta sex
Strana: z 6

Pierre

Stav: offline

Odoslaný - 25 november 2007 :  12:49:39  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Napísal Otoman:
citácia:
Ako vsak riesit situaciu, ked ma muz vacsiu potrebu milovat sa ako zena? Ako postupovat ak je nepomer velmi vyrazny? Predstav si mlady par. Su do seba zalubeni ale kym on po nej tuzi kazdy vecer, ona sa mu neodda ani raz za mesiac?

Nie je prave masturbacia riesenie ako zachranit manzelstvo, rodinu? Ako inak by si to riesil?
Prajem pekny den,

Otoman

Otoman: Ja ti odpoviem podla stareho moralneho ucenia cirkvi, ze ak manzelka takto odmieta sex so svojim muzom bez vazneho dovodu, dopusta sa hriechu neplnenia si manzelskych povinnosti.

A toto k tomu hovoria apostoli:
Neodopierajte si jeden druhému, iba ak na čas so vzájomným súhlasom, aby ste sa mohli venovať modlitbe, a opäť buďte spolu, aby vás satan nepokúšal pre vašu nezdržanlivosť. (Kor 7, 5)

Cize odopierat si iba ak so vzajomnym suhlasom, nie jednostrannym.

Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora 

mirecnr

Odoslaný - 26 november 2007 :  05:51:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
otoman, riesil by som to dialogom s manzelkou, hladal dovod a pricinu.
A s modlitbou...
zober si, ze Ti place male dieta...nesazis sa ho radsej najskor utisit, zistit, co ho trapi, co mu chyba, pritulit si ho? alebo ho vyhodis do inej izby a zabuches dvere, nech "je tu uz konecne ticho"?

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:30:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Hm, tiez rada.

Mam problem, manzelka nema zaujem o sex.

Rada: MUSI mat zaujem, ma to predsa dane prikazom.

Zeby nezaujem mohol mat aj nejaku pricinu? Nepodstatne... Stare katolicke ucenie hovori atd. atd. Totalny legalizmus

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12060  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 20 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:37:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nechcem sa miesat do debaty,
ale nie je to zasahovanie do slobody manželky? niečo ako - ked nejde dobrovolne, manžel ju môže znasilniť?
nie je krestanka laska aj v tomto o rešpektovani toho druheho?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:38:41  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nemoze ju znasilnit. V pripade zaujmu mozem odovodnit preco.

Ale pockam si radsej, co vytiahne pierre zo stareho katolickeho ucenia...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12060  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 20 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:39:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Hm, tiez rada.

Mam problem, manzelka nema zaujem o sex.

Rada: MUSI mat zaujem, ma to predsa dane prikazom.

Zeby nezaujem mohol mat aj nejaku pricinu? Nepodstatne... Stare katolicke ucenie hovori atd. atd. Totalny legalizmus

Pôvodne zaslal Mato - 26 november 2007 : 14:30:43

Fabrika na deti je vlastne legalizacia a nanutenbie uzivenia sexu, pod zamienkou zaujmu na sex.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:46:27  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
niečo ako - ked nejde dobrovolne, manžel ju môže znasilniť?

- Ale prosim ta, cirkev nikdy nedovolovala znasilnovanie. Ked sa v cirkvi hovori o povinnosti, je to nieco podobne ako ked mas povinnost ist v nedelu do kostola. Ked nejdes bez vaznej priciny, mas hriech, no rozhodne nepride za tebou kostolnik a naslim ta tam nedovlecie .

Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  14:53:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mna by zaujimal aj kontext toho čo spominaš, lebo mam dojem ze vytrhavaš z kontextu a potom to posobi akosi moc autorativne

resp. mam otazku:
1. ked ja ako manzel nemam chut, ale zenu mam sexuchtivu, tak tiež musim? Ci je to diskriminačne voči ženam?

2.Ako viem či je niečo važny dôvod a čo nie? to tam už nie je definovane?

3. ako sa stavala Cirkev k tomu, ked lenny pán mal právo prvej noci? Teda ked sa dvaja zobrali, tak manželka svadobnu noc travila s panom , ktory vlastnil dedinu. Nebolo to porušenim manželskej vernosti?

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  15:05:53  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Vychadzam z toho ze uz tie zaklady pozname. Cize ziadne znasilnovanie. A tiez ta Matom uvedan somarinka, ze o pricinu problemu je nezajem, ze je tu skratka povinnost a hotovo . Zrovna tak mal Alesko problem pred casom chodit do kostola, a tiez mu tu niekto nehovoril, tymto stylom ako teraz si Ty Mato, ze ma povinnost a hotovo . Povinnost tam bola, ale ak mal nejaky psychicky problem, co zrejme mal, tak je to samozrejme zasa nieco ine. No predpokladal som, ze v tychto zalezitostiach mame jasno.

Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  15:29:43  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak ma napada, ked neodmietnem, ale odložim čas na vykonanie si manželskej povinnosti?

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  15:38:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
prečo? manželka priamo sex odmietat nemusi, len ho odsunie na neurčito, alebo určito.

proste tak ako ked knaz odloži povedzme krst, birmovku.

Ela

Odoslaný - 26 november 2007 :  16:38:49  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ahoj Pierre, cital si pozorne co a ako to Mato napisal? tak si musel postrehnut, ze prave ironizuje to, co mu Ty teraz podkladas ako jeho stanovisko " Pierre: A tiez ta Matom uvedan somarinka, ze o pricinu problemu je nezajem, ze je tu skratka povinnost a hotovo", cize posuvas mu radu, ktoru on nikdy nepovedal, nedal. Mato naopak, chce povedat nieco ine, ze kde je tu zaujem hladat pricinu a riesit ju v tom vztahu?! a odsudzuje to striktné MUSIS! vid - citujem z matovho prispevku: Zeby nezaujem mohol mat aj nejaku pricinu? Nepodstatne... Stare katolicke ucenie hovori atd. atd. Totalny legalizmus . Ela
P.S: moc sa v Tebe Pierre nevyznam, kam sa vlastne radis, pripadas mi, ze niekedy reagujes, len aby si bol "zaujimavy" a nauc sa pozornejsie citat reakcie inych, chapat, "co chce autor vlastne povedat".. uchranis sa tak nespravnych a unahlenych reakcii.

Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  16:39:21  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Alesko: Vsak ja tam sam nie som, su tam aj ostatni katolici. A su tam eliminovani sektari. Tak neviem ci sa tu pytas sektarov, alebo co....

Ela: Neboj, ja som to Matove ironizovanie postrehol, a prave preto som reagoval tak . A dotycny na tento problem dostal viacero odpovedi a rad v inej sekcii. Tot je prenesene z tej inej sekcie, takze hadam nebudem opakovat to co uz bolo povedane, mal som tu skratka v plane rozvinut nieco ine.

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  16:55:21  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Chcel som tu poukazat na urcite zaujimave skutocnosti. Ze napr. v starych spovednych zrkadlach je ta manzelska povinnost. Prv sa z toho ludia spovedali. Dnes sa to odtial vytraca...

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:12:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Samozrejme. Tak bud to je hriech alebo nie je. Odopieranie manzelskych povinnosti bolo odpradavna hriechom, ak to bolo bez vazneho dovodu, no modernisti sa to dnes snazia ututlat a tvaria sa ako keby to hriech uz nebol. Zasa preberaju nazor tohto sveta a snazia sa ho prepasovat do cirkvi.

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:14:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vieš, pierre, mne to u teba pripada take, že ked mam chut na sex, tak žena musi ist s tebou sexovat, lebo ty si jej to naordinoval že je to hriech.... ale len kvoli tomu aby si si to ofiko odobril tie svoje chutky.
a presne v tomot suhlasim s Matom. islo len o zlegalizovanie uspokojenia si chutok o nič ine.
Myslim si že spravny muž by mal vedieť kedy je vynmahanie si manželskej povinnsoti spravne. to za prve a za druhe, manželska povinnsot nekončí svadbnou novou? kvoli naplneniu manželstva?

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:30:37  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Cirkev tu prv ucila ze je to tazky hriech, dnes sa to niekto snazi odburat. Ak sa mu to podari, nastane zaujimava skutocnost. Prv to bol hriech a dnes uz nie je. Pekna sranda. Ale pravda moze byt len jedno z toho. Bud to je hriech a teda vzdy bol, je a bude. Alebo to nikdy hriech nebol, a ludia sa teda spovedali zbytocne. Cize bud si cirkev robila z ludi blaznov vtedy, ked im tvrdila ze je to hriech, a posielala ich na spoved, alebo to bude robit dnes, ked im bude hovorit ze to hriech nie je.

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:34:01  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nemyslim ze je rozdiel v tom co je a co nie je hreich ale je rozdiel v tom ako sa chape prave ta povinnost,

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:41:59  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
No vsak to je o tom, niekto sa snazi odburat tu povinnost, ktora tu predtym bola. Slavna manzelska povinnost, a pokial ta manzelka odmieta len tak bez priciny, ma hriech. Tuto povinnost ktoru hlasali uz apostoli, ze si manzelia nemaju odopierat, iba ak so vzajomnym suhlasom, to sa niekto dnes snazi odstranit a nahradit to tym co tvrdi dnesny svet, ze ziadna povinnost, len sama sloboda.

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:51:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
neeee nepochopil si. nikto sa nesnazi odobrat tu povinnost ktora tu bola, ani nikto nemieni meniť to či je to hriech alebo to nie je hriech.... ide o bniečo uplne ine čo sa vlastne pytam.

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:57:49  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Tak je tu manzelska povinnost, alebo nie je?

Mato

Odoslaný - 26 november 2007 :  17:58:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev tu prv ucila ze je to tazky hriech, dnes sa to niekto snazi odburat.

Pôvodne zaslal Pierre - 26 november 2007 :  17:30:37

Ach jaj pierre, myslim, ze sa s Teba stava ucebnicovy demagog. Chvilu som bol zmeteny a nebol som si isty o co Ti presne ide, ale Ela mi otvorila oci - o predvadzanie sa.

Isto Ti nemusim ako katolikovi opakovat, ze aby nejaky skutok bol hriechom, musi splnat iste podmienky. Ak ich nesplna, hriechom nie je., aj ked by sa zrovna Tebe ako hriech javil.

Preto je cista demagogia povedat, ze odmietanie manzelskych povinnosti bolo kedysi hriechom a dnes uz nie je a ze sa to niekto snazi presadit ci co si to zahlasil.

To co predvadzas je, ze tvrdis, ze Cirkev hlasa, ze manzel/manzelka su iba prostriedkami fyzickej rozkose pre toho druheho. A to Cikrev nehlasa ani teraz, ani nikdy nehlasala.

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  18:02:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Mato: Ale ja tu hovorim o hriechu z ktoreho sa prv ludia spovedali. Bolo to odmietanie manzelskych povinnosti celkom vedome a dobrovolne..., skratka splnalo to tie nalezite podmienky hriechu. Bolo to v spovednych zrkadlach, dnes sa to odtial vytraca...

Ales

Odoslaný - 26 november 2007 :  18:07:19  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pierre, poznas toto, že?

"stokrat opakovana lož sa stava pravdou!"

vieš, povedal to Goebbels, ktory mal aj iny pozoruhodny vyrok o ludoch ktory patrili k jeho skupine:
"chodte do ulic, upozornujte ludi na seba. To je jendo ako, dajte najavo ze nasa strana existuje, je jedno ci to bude zlym alebo dobrym sposobom, hlavna vec ze budu o nas ludia vedieta budu o nas hovorit."

Ty sa spravas rovnako. a neviem či sa umyselne robiš nerchapavym alebo prehliadaš umyselne že problem ktory sa tu rieši m auplne inde polohu ťažiska. Snad tolko maš v sebe rozumu aby si sa teraz nad sebou zamyslel, a porozmyslal aj nad tym aky problem sa tu rieši. A pokial môžeš na chvilu na tuto temu neprispievaj, aby si mal priestor a čas sa zamyslieť nad tym, oki?

juja

Odoslaný - 26 november 2007 :  18:22:48  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Najprv prosím Ťa, Pierre, definuj, resp. napíš, ako to "vtedy" Cirkev definovala, čo je to "hriešne" v odmietaním takejto povinnosti. A je dosť možné, že to bude to isté, čo i dnes, keď ide o ... ale vynucovanie si sexu len z dôvodu manželskej povinnosti, bez ohľadu na vzájomnú lásku a súhlas, to je práve hriechom. Z tohoto Tvojho uhlu pohľadu by aj Billingsova metóda vlastne bola mimo, pretože jednoducho by preferovaná / vynucovaná povinnosť nerešpektovala, napr. prosbu "teraz nie, ale v neplodné dni áno..." Ďalej v tejto tak citlivej intimite je predsa správne, keď i Cirkev dá aj na vedecké výskumy a zdôvodnenia v rámci psychológie, sexuológie, psychiatrie, to nie je výmyslom modernistov, či kohokoľvek, ale núdzna potreba, kde NIE partnera znamená stop a potrebu popremýšľať, prečo tento nesúhlasí.

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Odoslaný - 26 november 2007 :  18:23:32  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Same odbocky a vyhybanie sa priamej jasnej reci na vec na ktoru sa jasne pytam: Preco to prv bolo v spovednych zrkadlach a dnes uz prestava byt? Preco sa prv z toho ludia spovedali a dnes uz prestavaju?

Strana: z 6 Previous Topic: Ako daleko je prilis daleko? Téma Next Topic: manžel odmieta sex  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06