Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Exorcizmus a miesto laikov pri nom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola
Strana: z 6

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2007 :  17:47:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ja si myslim , ze ten exorcista ju len skuma a ze ziadny svoj zasadny nazor na tu vec nepovedal

Pôvodne zaslal amerika1 - 28 október 2007 :  06:11:48


Toto je korektny pristup k diskusii jasne odlisit svoj nazor od dokazatelnych faktov. V poslednom case na to dost zabudas a to nie len v tejto teme.

Ked teda vynechame niektore nepodarene dokazy, zalozene na vlastnych nazoroch, vynechame tvrdenia "ja tvrdim , ze si klamarka , alebo zvedena diablom", mozem s Tebou bez vacsich problemov suhlasit ze:

1. Clovek, ktory ma taketo dary sa nimi obvykle verejne nechvali
2. Vo vlastnom zaujme by takyto clovek mal poziadat biskupa o ich preskumanie a nie sa tomu branit, ako zbytocnemu
3. Vyjadrovanie takehoto cloveka by malo byt bez zjavnych protireceni

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2007 :  17:54:43  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
amerika:
Preco ma sudis ?


Zvlastna otazka z Tvojich ust. Preco Ty sudis ostatnych? Mna si napriklad odsudil uz x krat - ze zavadzam, prekrucam prax Cirkvi, ze som modernista, poblazneny charizmatik a mnoho inych titulov.
Preco si myslis ze Ty mozes sudit, ale sud na svoju adresu neznesies?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2007 :  09:07:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
amerika:
Preco ma sudis ?


Zvlastna otazka z Tvojich ust. Preco Ty sudis ostatnych? Mna si napriklad odsudil uz x krat - ze zavadzam, prekrucam prax Cirkvi, ze som modernista, poblazneny charizmatik a mnoho inych titulov.
Preco si myslis ze Ty mozes sudit, ale sud na svoju adresu neznesies?

Pôvodne zaslal Mato - 28 október 2007 :  17:54:43



1 , ja netvrdim , za mam nadrirodzeny dar vyhanat demonov

2 , ja netvrdim , ze uz nie som v stave oycajneho krestana

3 , ja som nikdy nepovedal , ze ty si tu predviedol úctihodné vedomosti a kam ťa vyniesli?

4, ja som nikdy netvrdil o knazoch ako o velmi svatych

5 , ja som nikdy netvrdil , ze potrebujem osobitne pozehnania a ze tie , ktore su od Boha pre katolikov pre nu su nedostacujuce

6, ja som nikdy netvrdil , ze mozem robit , co iny nie pretoze by som to inak schytal Co to je co ona moze a i iny nie ?

7 , ja sa nestaviam do pozy ze stojim nad posvatnym knazstvom ze posvatne knazstvo nema taku moc ako ona , a ze jej len pomahaju

Staci ? Alebo mam to prejst este raz a vytiahnut vsetky vyjadrenia , ktore nemaju s katolickou vierou nic spolocne



Ide o tvrdenie Kam ta vyniesli ?
Aby som vysvetlil rozdiel Keby mi niekto povedal , ze som somar tak beriem Problem je , ze ona to tvrdi ako niekto , kto ma moc
Je mi luto , ze nevidis , ze si osobuje vystupovat ako ten , kto ma moc

Ozaj nech nam prezradi kam ma vyniesli Skoda , ze nedopovedala

Ja priznavam , ze som obycajny hriesnik a ze vo svojom temperamente a cholerickej povahe ako reakciu na niektore povedzme z katolickeho hladiska zvlastne tvrdenia pouzijem nevhodny sposob a reakciu
Tymto sa aj ospravedlnujem za temperamentne reakcie z mojej strany
Len skoda ze nevidis predsa podstatny rozdiel

Ked teda vynechame niektore nepodarene dokazy, zalozene na vlastnych nazoroch, vynechame tvrdenia "ja tvrdim , ze si klamarka , alebo zvedena diablom",

su tri moznosti

1, ze klame

2 , ze si vsugerovala , ze ma dar , ktory v skutocnosti nema

3 , ze je zvedena diablom

Nie je co korigovat

A preco to nemoze byt prevda co tvrdi ? lebo ju nedokaze obhajit Ak niekto dostal dar od Boha , je nad slnko jasnejsie , ze ho obhaji bez pochybnosti
Stacia tie hystericke reakcie
Vy nic neviete , nicomu nerozumiete , doplatite na to , ja som omilostena , vy to nemozete zazit

A preco ? Preco by mohla byt omilostena len ona a my nie ?
Dostaneme odpoved aspon na tuto otazku ? Akym pravom , akou mocou je ona kompetentna posudzovat comu my rozumieme a comu nie ?

A aby sme sa prestali hrat na skryvacku a aby som dokazal , ze niecomu rozumiem tak otazka

Ako vie , ze ked diabol ustupi tak ide o trvaly stav a nie o docasny , ktorym diabol sleduje zmiast nabozne duse

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

stefan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2007 :  10:30:13  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: stefan  Pridať stefan do zoznamu priateľov
Možno je aj štvrtá možnosť,

že má pravdu... len ešte dar, ktorý je v nej zasiaty nedokáže naplno rozvinúť, ten dar môže byť ako púčik, ktorý potrebuje starostlivosť, aby dozrel v kvet a veľa času, aby priniesol ovocie. Možno treba ešte veľa pokoja a modlitby aby charizmatický dar mohol prejaviť Božiu moc v človekovi.

Ja som presvedčený, že každý z nás /kto ich prijal/ má v sebe dary Ducha svätého, ale väčšina z nás im nedopraje vyrásť a prejaviť sa. Udupávame ich v sebe vlastným egoizmom a nevierou - neverou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 514  ~  Člen od: 31 júl 2007  ~  Posledná návšteva: 25 november 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2007 :  11:27:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Milovaní, neverte každému duchu, ale skúmajte duchov, či sú z Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov. 1Jn 4 , 1

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2008 :  16:49:13  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Pekny den vsetkym,
zaujalo ma ako uz mnohokrat, ze ked napise clovek zazivajuci skusenost s Bozim posobenim je to ako pichnut do osieho hniezda.

Dokonca poburuje veriacich ludi co toto este nepoznaju.

Nik nemoze popriet, ze Slniecko ma svedctvo, zverila sa so skusenostami a otvorene vravi, ze je v sluzbe so schvalenim svojho daru a pozvanim oficialneho exorcistu.

Kto z vas co tu pisete spochybnujuco mate podobny mandat?

Nejak stale ocakavam, ze sa to bude hltavo citat aby kazdy zistil co to mame v cirkvi, v zhode so Skutkami apostolov. Kto z vas napise, slava Bohu, ze nam cirkev oziva touto predpovedanou mocou?

Ved prave toto opisuje Pavol - aby sme tuzili po charizmach. Aby sme bojovali nie s telom ale s mocnostami a kniezatstvami, s panstvami v nebeskych sferach. To je presne to na co mame byt vystrojeni mocou v Duchu svatom.

Nikomu nestacia pravidla, potrebujeme poznat Pismo a Moc Boziu.
Musime mat Jeho Lasku a Jeho Moc bude v nas. Ja tu o laske zatial nechyrujem. Hadky a prestrelky o domienkach bez zakladnych znalosti.
Jezis uci laske s laskou. Dajme sa poucit - oslobodenie je z lasky k nam a nasmu ubohemu stavu. Sme do neho pozvani a povolani aby sme mali ucast na Jeho Moci a videli a zazivali Jeho Vitazstvo.

Zhodneme sa aspon v tomto?

Martin



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2008 :  22:45:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Ahoj slniecko, nejdem teraz rozoberat , ci mas dary .ktore si spominala alebo nie,lebo to samozrejme neviem posudit ani ja ani nikto na tomto fore,lebo to prinalezi biskupovi. Ale pokial si pamatam z nejakych zivotopisov svatych, a inych zdrojov,nemala by dana osoba o tychto daroch verejne hovorit, hlavne nie tym,ktorych nepoznas, a uz vobec nie na internete, aj ked sa jedna o krestansku domenu, lebo diabol velmi vyuziva taketo debaty,aby robil rozbroje,hlavne u osob , ktore su este v stave zaciatocnikov, ako o tom pise sv. Jan z Kriza, ucitel cirkvi. Slniecko, Tvoj umysel bol cisty, ale toto su velmi haklive zalezitosti a my mame byt opatrni ako hady. Nechaj na Boha, nech ta cez biskupov dovedie k ludom, ktori by popripade potrebovali tvoju pomoc, ak je pravdou, ze tieto dary mas. Rad sa s exorcistom a Pan sa uz postara.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  12:14:12  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Myslim, ze rozoberat osobu Slniecka ci ma alebo nema dary, nie je na mieste. Bavme sa o tom co prinasa, ved podkladov na vierohodnost dala dost, da sa opytat ako to je ak to niekto velmi potrebuje.

Co sa tyka "utajenia darov" alebo nehovorenia o daroch, ktore mame,
ak nevravime Bohu na slavu tak je lepsie nevraviet.
Treba rozpoznat aky je ucel informovania o daroch. Ak hovorime na poucenie a povzbudenie a na svedectvo Bozej moci, na Jeho slavu, tak je to iste dobry dovod, ved to je evanjelizacia dolozena praxou.

Boh je darcom a dary su dane na osoh cirkvi. Ona ma z nich tazit. To sme my. Takze majme uzitok z ucinku darov pri uzdraveni, oslobodeni a pod. ale aj pri svedectve na podporu viery a pre veriacich na poucenie.

Tvrdit, ze o nich treba mlcat je omyl, naopak je potrebne otvorene povedat, ze prave dary nas uschopnuju ucine sluzit. Alebo ma niekto skusenost s tym, ze napr. prorokuje sam zo seba? Skevovi synovia su ukazkou co sa deje ak vstupime kam nemame povolanie a duchovnu vybavu.

amerika1:
Ukazka:
A keďže tieto charizmy mi pomáhajú uzdraviť a oslobodiť ľudí zpod vplyvu Zlého ducha
ako vies ?

Toto je totalna hereza To moze urobit len biskupom menovany exorcista


Tu vidis ako vravis o inom. Mohol si sa chytit toho kto vlastne
uzdravuje a oslobodzuje, ci Slniecko alebo Jezis. Ty si vsak z oslobodenia urobil exorcizmus, lebo netusis o com je rec a napadol si co nebolo povedane.

Chcem tym povedat, ze nam treba opatrne pocuvat a chciet sa dat poucit. Co vies ze je cirkvi dane ale ty to nemas o tom ti predsa moze zodpovedne povedat ten kto to ma.

Vidim, ze mas predstavu, ze biskup udeluje dary a vynasa rozhodnutia.
Lenze biskup nie je vzdy pri kazdej modlitbe, nato tam je casto uplne niekto iny a musi sa rozhodnut na mieste co vnima. Ak ma dar, tak vnima aj bez oficialneho povolenia. Ak ma navyse potvrdeny a overeny dar a pozvanie k spolupraci, ak vyzyva k poslusnosti a opatrnosti tak v com su tvoje obavy?

amerika rozumej co ti chcem povedat, bud opatrny, ale nezatvaraj si oci ked mozes vidiet. Rozhodnutie je na tebe a to ti biskup nemoze ani dat ani vziat. To mas v slobode garantovej Bohom. Aby si spravne rozhodol musis sa naucit dobre spoznat aby si to mohol volit a verne sa toho drzat a iba zle odmietat. Dobre by si nemal odmietnut. Dobre je vzacne a velmi potrebne, preto je to napadane, zahmlievane a ukryvane pod kopu hlusiny Zlym aby sme to nespoznali, nezvolili a nemali z toho osoh.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  13:44:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Tvrdit, ze o nich treba mlcat je omyl, naopak je potrebne otvorene povedat, ze prave dary nas uschopnuju ucine sluzit. Alebo ma niekto skusenost s tym, ze napr. prorokuje sam zo seba? Skevovi synovia su ukazkou co sa deje ak vstupime kam nemame povolanie a duchovnu vybavu.
MartinP, myslim, ze toto tvoje tvrdenie plati, ked je uz iste, ze dary su od Boha, vtedy to treba samozrejme zverejnit, lebo tie dary su pre ludi. Ja viem, a verim tomu, ze slniecko tie dary od Boha ma, ved ked ma vysledky a exorcista tam bol ,tak to hovori za vela, lebo zly duch sa nevyhana zlym duchom, cize slniecko to urcite robi v moci Pana Jezisa. Ja som ale za diskretnost v tom pripasde, ked to este nie je uradne potvrdene, viem ze tam asi treba aj doniest vysetrenie od psychologa a psychiatra, slniecko je na dobrej ceste, je tam s nou exorcista.Ale mala by mat uradne potvrdenie od biskupa. Slniecko hovori, ze ich je tam takych viac, ako ona,ci by snad nebolo v takom pripade dobre, vsetkych preverit a potvrdit biskupom. To je moj nazor.

Boh je laska.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  14:07:24  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
radar: Dakujem Ti za jasne slovo.
Teraz mi este povedz preco ten kto ma nejaky nadprirodzeny dar ma ist k psychiatrovi.

Dar sa nepotvrdzuje lekarom ale ucinnostou v sluzbe a svedectvom skusenych spolubratov a tym komu si pomohol. Ako ti psychiater potvrdi, ze mas od Boha nieco co uplne prekracuje jeho moznosti? Povedzme, ze ti potvrdi, ze si v ostatnych smeroch normalna osobnost. Co moze povedat k pravosti a ucinnosti tvojho daru?

Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  14:18:36  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Slniecko: Bez ohladu na teologicky chybne zdovodnenia ameriky1 a inych pochybujucich, mozes este nieco uviest zo svojich skusenosti s prejavmi tvojho daru? Spomenula si trasenie v pritomnosti zleho ducha, mas to overene ako tvoj indikator ale to poznanie sa ti muselo potvrdit. Niekto Ti asi pomohol, povzbudil Ta, chranil...

Mozes povedat ako si objavila, ze svoj dar mas a ako si sa s tym poznanim v zaciatkoch vyrovnavala?

Mocne dary su dovodom utokov na ich nositela - ako pises sluzba prinasa svoje "noci".

Stretla si sa v svojej sluzbe s duchom nenavisti a jesitnosti? Mozno je to aj na sukromnu spravu, napis ako uznas za vhodne.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  14:54:41  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Radar v predchádzajúcom príspevku si poukázala na jeden veľmi dôležitú skutočnosť.
Presne tento problém sme rozoberali aj s mojim duchovným vodcom pred niekoľkými dňami. Zoznam veštíc je verejný, ale o ľuďoch, ktorí majú autentické dary nevieme nič. A potom aj kresťania, ktorí majú problémy idú ku „konkurencii“ a ešte s väčšími problémami prichádzajú naspäť k cirkvi, ktorá jediná im môže pomôcť. Pokiaľ im nedáme inú možnosť a nezameriame sa na prevenciu, stále aj chodiť budú.

Martin vďaka, takéto rozuzlenie som ani nečakala!
Gratulujem Ti, pretože o týchto veciach má znalosť len duchovný človek. Naozaj som bola ochotná pod rúškom anonymity podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Konieckoncov, takto som pôsobila aj na inom fóre a diskutujúci hltavo čítali moje články a to som im nikdy neprezradila v akej som službe. Lenže tam jadro diskutujúcich tvorili duchovní ľudia, ktorí túžili pokročiť v duchovnom živote. Zdieľali sme svoje skúsenosti a všetci sme rástli v láske Bohu a k sebe navzájom. O tunajšom fóre si urob úsudok sám.

Radar, neviem čo je potrebné k uznaniu autenticity darov, ale ak by bolo potrebné vyšetrenie od psychológa, exorcista mal príležitosť takéto potvrdenie získať, pretože pri jednom stretnutí som bola predstavená psychiatričke, s ktorou spolupracuje. Po predstavení jej dal voľno a ešte to okomentoval slovami, vo vašom prípade je to zbytočné.
Samozrejme je na Tebe či tomu uveríš.

Boh Vám žehnaj!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  15:34:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
ktorí majú autentické dary nevieme nič

O tom , ci su autenticke moze rozhodnut len Cirkev Ty takym rozhodnutim nedisponujes Ak ano , tak prezrad meno sidelneho biskupa , ktory uznal tvoje prejavy za autenticke
V opacnom pripade si osobujes pravo vyhlasovat za autenticke duchovne prejavy
Toto pravo ma vsak len cirkevna autorita
Znovu ta upozornujem , ze dokazujes , ze sa odmietas podrobit autorite Cirkvi

Gratulujem Ti, pretože o týchto veciach má znalosť len duchovný človek.

Takuto argumentaciu pouzival Luther

pôsobila aj na inom fóre a diskutujúci hltavo čítali moje články

radsej mali citat Evanjelium


Pokiaľ im nedáme inú možnosť a nezameriame sa na prevenciu, stále aj chodiť budú.

Kto je to nedame ? Prilnut ku Kristovi maju od jeho narodenia z Marie Panny

Lenže tam jadro diskutujúcich tvorili duchovní ľudia, ktorí túžili pokročiť v duchovnom živote.


Pocuvaj , neprehanas to trochu ? Detsky katechizmus neovladas , ale sudit kto je duchovny budes

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  15:56:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
amerika rozumej co ti chcem povedat, bud opatrny, ale nezatvaraj si oci ked mozes vidiet. Rozhodnutie je na tebe a to ti biskup nemoze ani dat ani vziat. To mas v slobode garantovej Bohom. Aby si spravne rozhodol musis sa naucit dobre spoznat aby si to mohol volit a verne sa toho drzat a iba zle odmietat. Dobre by si nemal odmietnut. Dobre je vzacne a velmi potrebne, preto je to napadane, zahmlievane a ukryvane pod kopu hlusiny Zlym aby sme to nespoznali, nezvolili a nemali z toho osoh.




k bludom , ktore nemaju nic spolocneho s katolicizmom sa uz vyjadrovat nebudem
Ak niekto popiera ucitelsku , pastiersku a sudnu autoritu biskupa , len dokazuje , ze je heretik

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  16:53:45  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
...
Toto pravo ma vsak len cirkevna autorita
Znovu ta upozornujem , ze dokazujes , ze sa odmietas podrobit autorite Cirkvi
Je to dar overeny a do sluzby je postavena na pozvanie oficialnej cirkevnej autority - menovaneho exorcistu, do jeho okruhu pomocnikov.

citácia:
pôsobila aj na inom fóre a diskutujúci hltavo čítali moje články

radsej mali citat Evanjelium
Viera je z pocutia (zo svedectva). Ak svedcila a prijimali, tak velmi pravdepodobne aj citali Evanjelium aby posudili co na to Pismo vravi. Moja skusenost je, ze ked svedcim aj prikladom z vypocutej modlitby, ludia su viac zvedavi a ochotnejsi ist za tym co poculi.


citácia:
Pokiaľ im nedáme inú možnosť a nezameriame sa na prevenciu, stále aj chodiť budú.

Kto je to nedame ? Prilnut ku Kristovi maju od jeho narodenia z Marie Panny
amerika1 vravime o zivych ludoch a zivote s vierou. Ta sa ma potvrdzovat skutkami. Nepaci sa ti ze ti co ich maju aj o nich svedcia? Ved o to ide, lebo ak ludia hladaju Boha, tak len Ziveho a nie iba reci o nom.

citácia:
Lenže tam jadro diskutujúcich tvorili duchovní ľudia, ktorí túžili pokročiť v duchovnom živote.


Pocuvaj , neprehanas to trochu , detsky katechizmus neovladas , ale sudit kto je duchovny budes
Z reakcii pri styku s ludmi vidis kto je ako vnimavy. To predsa nie je sudenie ak mas skusenost, spatnu vazbu a zaujem o duchovne veci a pomenujes to. Boli tam ludia vnimavi a ochotni rast v duchovnych veciach. Bola tam, pozna sa s nimi a preto to tu moze napisat.

amerika1 tu sa ponukli skusenosti z duchovneho boja. Vies aky je zivot cloveka, ktory toto zije? Nehovorime s niekym kto poucuje z knihy ale so sluziacim. Slniecko sa nasadzuje aby niekto iny mohol byt oslobodeny alebo uzdraveny.

Mozno ti pomozu Panove slova, ze tento druh sa da vyhnat IBA MODLITBOU A POSTOM.
A Pavlove, ze nam sa treba byt nie s telom ale s mocnostami a kniezatstvami v duchovnych sferach.
A Petrove, ze satan vas obchadza ako revuci lev a hlada koho by zozral...
A zo Zjavenia, ze beda však zemi i moru, lebo zostúpil k vám diabol, plný zlosti, lebo vie, že má málo času. Drak sa na ženu nahneval a odišiel bojovať s ostatnými z jej potomstva, ktorí zachovávajú Božie prikázania a majú Ježišovo svedectvo.
...
A Ježišovo svedectvo je duch proroctva.

Teda je to Bozi Duch v cloveku.

Mas dojem, ze niekto v sluzbe pri duchovnom boji, moze ignorovat tieto slova? Predpokladam, ze si neuvazil co stoji oslobodenie. Myslis, ze je bez znasania pokusov o odvetu od Zleho, priam likvidaciu, ked si naozaj vydany Bohu a uzitocny v sluzbe? Musis zit duchovne a Pan si ta ziarlivo strazi. Byt telesnym clovekom sa s tymto nezlucuje, a preto aj lepsie vnimas kto je duchovny a kto nie. Poznas si surodencov ako aj Pana poznavas po hlase. Vnimas kedy si v modlitbe, je to priam nutnost aby si mohol zit.

Amerika1 vidim, ze sudis podla knih a pravidiel, ale sluziaci clovek to dostava pocitit na duchu a na tele.

Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  17:02:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Svoj nazor som povedal S tymto sektarstvom nechcem mat nic spolocne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  17:16:08  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
...Rozhodnutie je na tebe a to ti biskup nemoze ani dat ani vziat. To mas v slobode garantovej Bohom....

k bludom , ktore nemaju nic spolocneho s katolicizmom sa uz vyjadrovat nebudem
Ak niekto popiera ucitelsku , pastiersku a sudnu autoritu biskupa , len dokazuje , ze je heretik

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 január 2008 :  15:56:56

amerika1 kedy biskup rozhodol, ze ty prijmes ucenie?

Biskup ti povie co je spravne podla Ucenia Zjaveneho Cirkvi. On vsak nerozhoduje tvoje rozhodnutie prijat to alebo neprijat. Toto je tvoja sloboda aj zodpovednost. Nik iny za teba nebude skladat ucty za tvoje rozhodovanie.

Nasou zodpovednostou je poznat si Pana, volit vsetko dobre podla poznania Jeho vole a zit podla toho.

Prosim ta, neponahlaj sa odsudzovat, ale sa radsej venujme prinosu z tejto silnej temy.

Martin


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  17:28:14  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
pozdravujem vsetkych diskutujucich. Za seba len tolko, zo slniecka, teda z jej prispevkov, vyzaruje tolko "chvalenkarstva" a pychy, ze ked nic ine, tak toto ma akosi presviedca o tom, aby som ju brala s rezervou.

..." Konieckoncov, takto som pôsobila aj na inom fóre a diskutujúci hltavo čítali moje články a to som im nikdy neprezradila v akej som službe. Lenže tam jadro diskutujúcich tvorili duchovní ľudia, ktorí túžili pokročiť v duchovnom živote. Zdieľali sme svoje skúsenosti a všetci sme rástli v láske Bohu a k sebe navzájom. ..."
-----
U skutocne zreleho krestana, ktoreho si Boh vyvoli pre zvlastnu sluzbu je vzdy na 1. mieste pokora, potom zase pokora a pokora.. a po com tuzi uplne najmenej, aby na seba upozornoval, ba dokonca sa svojimi darmi verejne vychvaloval. Vid zivotopisy svatych... Pycha je dielom diabla. Toto je moj nazor a dojem z celeho slnieckinho posobenia na tomto fore., nemusite so mnou suhlasit.
Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  17:56:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Nik nemoze popriet, ze Slniecko ma svedctvo, zverila sa so skusenostami a otvorene vravi, ze je v sluzbe so schvalenim svojho daru a pozvanim oficialneho exorcistu.

To je prave ten kamen urazu - exorcista nemoze tento dar oficilane potvrdit, taku moc ma iba biskup. A slniecko sa vyjadrila, ze sa jej zda posudenie biskupom zbytocne - jasne sa tu natiska otazka preco?

citácia:

Kto z vas co tu pisete spochybnujuco mate podobny mandat?

Oblukom sa znova vraciame k tomu istemu - kto tento "mandat" udelil slniecku? Preco sa brani preskumaniu svojich darov biskupom, tak ako to v Cirkvi vzdy bolo a je pravidlom pri posudzovani duchovnych darov?

citácia:
Dar sa nepotvrdzuje lekarom ale ucinnostou v sluzbe a svedectvom skusenych spolubratov a tym komu si pomohol.

Pozor! Nebezpecny omyl. Dar moze pravoplatne a hodnoverne posudit JEDINE CIRKEV. V ziadnom pripade nie clovek, ktory ma dojem, ze si mu pomohol.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  18:01:35  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Chvalenkar v duchovnom boji to je ako kockaty kruh...

Nikde som tu nenasiel svedectvo zo skutocne mocneho zasahu Boha vo vasich zivotoch, pri vasej modlitbe, ale nestiham vsetky temy precitat.

Mozete mi dat odkaz na temu kde sa tu taketo nieco najde?

Martin





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  19:27:31  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Dar sa nepotvrdzuje lekarom ale ucinnostou v sluzbe a svedectvom skusenych spolubratov a tym komu si pomohol.

Pozor! Nebezpecny omyl. Dar moze pravoplatne a hodnoverne posudit JEDINE CIRKEV. V ziadnom pripade nie clovek, ktory ma dojem, ze si mu pomohol.

Pôvodne zaslal Mato - 16 január 2008 :  17:56:35

Nerozdrobuj, prosim ta, moje tvrdenie.

Zober si knizocku Tuzte po charizmach, autora Piere Madre, a pozri si ako sa ma potvrdit pravost charizmy v spolocenstve.

Najprv ti bude predsa nablizku spolocenstvo modliacich sa bratov a v nom sa pri tvojom prvom stretnuti s charizmou zdielas s tymi co sa s tebou modlia. Je tam veduci a niekto zodpovedny za spolocenstvo a ty podliehas jeho rozhodovaniu alebo spolocnemu rozsudzovaniu toho co si myslis, ze si prijal.

Najskor velmi nevies, len sa ucis a skumas ako v tebe posobi, ziskavas s nou skusenost a nechas si potvrdzovat co sa ti pri modlitbe vybavuje. Musi v tom byt poriadok a poslusnost pri posudeni spolubratmi.

Tiez je jasne, ze potrebujes potvrdenie o ucinnosti cize ak mas dar uzdravovania a oznamis Boziu volu nieco uzdravit malo by sa to uskutocnovat, alebo pri proroctve ci slove poznania ti niekto potvrdi, ze to je pre neho, ze sa ho to slovo osobne dotyka. Tym ziskas potvrdenie od toho komu to posluzilo a upevnenie svojej charizmy.

Tiez spociatku nemozes len tak vyhlasit, ze toto hovori Pan, je namieste byt ovela zdrzanlivejsi vo vyhlaseniach a skumat nakolko je slovo presne.

Cize charizmu ti potvrdzuje spolocenstvo skusenych veriacich, prejavuje sa ucinnostou pri modlitbe a aj ten komu posluzila dava spatnu vazbu.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  19:32:14  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Je tam veduci a niekto zodpovedny za spolocenstvo a ty podliehas jeho rozhodovaniu alebo spolocnemu rozsudzovaniu toho co si myslis, ze si prijal.

Pôvodne zaslal MartinP - 16 január 2008 :  19:27:31


Zas a znova dokola - akou autoritou rozsudzuje veduci spolocenstva Tvoj dar?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  19:52:14  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

citácia:
Dar sa nepotvrdzuje lekarom ale ucinnostou v sluzbe a svedectvom skusenych spolubratov a tym komu si pomohol.



Pozor! Nebezpecny omyl. Dar moze pravoplatne a hodnoverne posudit JEDINE CIRKEV. V ziadnom pripade nie clovek, ktory ma dojem, ze si mu pomohol.
Vrat sa k tvojmu povodnemu tvrdeniu, nech sa neminame v chapani co vlastne tvrdime.

V predoslej odpovedi ti opisujem prax v modlitbovom spolocenstve - v cirkvi, a ukazujem, ze prave to co je podla teba v ziadnom pripade, je dolezita sucast poznania pravosti charizmy, sluzi to na overenie jej ucinnosti. Toto je jednou z veci, ktore pomahaju potvrdit, ze sa skutocne jedna o charizmu a nie len domyslave vylevy pri modlitbe.

Ty si z mojich slov vydedukoval celkom inu ulohu pri potvrdeni tym komu si posluzil. Ty predpokladas jeho rozhodnutie o povodnosti a pravosti charizmy ako daru od Boha.

To som ja nikde nepovedal.

Martin

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  20:03:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ty si z mojich slov vydedukoval celkom inu ulohu pri potvrdeni tym komu si posluzil. Ty predpokladas jeho rozhodnutie o povodnosti a pravosti charizmy ako daru od Boha.

Pôvodne zaslal MartinP - 16 január 2008 :  19:52:14


Mas pravdu, asi sa trosku nechapeme.

Ja som mal na mysli posudenie toho, od koho dany dar pochadza. Lebo vieme, ze aj diabol je schopny robit zdanlivo dobre veci a "pomahat". Ty argumentujes (aspon sa mi to tak javi) ze ucinnost charizmy je dostacujuca na jej potvrdenie. Ale ucinnost charizmy nie je to iste ako jej autentickost.

Opacne to ale plati - autenticka charizma od Boha musi mat skutocnu ucinnost, lebo Boh nic nerobi samoucelne.

Preto je dolezite, aby kazdu charizmu posudil biskup.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 16 január 2008 :  20:52:21  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ty si z mojich slov vydedukoval celkom inu ulohu pri potvrdeni tym komu si posluzil. Ty predpokladas jeho rozhodnutie o povodnosti a pravosti charizmy ako daru od Boha.

Pôvodne zaslal MartinP - 16 január 2008 :  19:52:14


Mas pravdu, asi sa trosku nechapeme.

Ja som mal na mysli posudenie toho, od koho dany dar pochadza. Lebo vieme, ze aj diabol je schopny robit zdanlivo dobre veci a "pomahat". Ty argumentujes (aspon sa mi to tak javi) ze ucinnost charizmy je dostacujuca na jej potvrdenie. Ale ucinnost charizmy nie je to iste ako jej autentickost.

Opacne to ale plati - autenticka charizma od Boha musi mat skutocnu ucinnost, lebo Boh nic nerobi samoucelne.

Preto je dolezite, aby kazdu charizmu posudil biskup.

Pôvodne zaslal Mato - 16 január 2008 :  20:03:30

Tak teraz sa rozumieme. Ucinna ma byt, ale to nie je automaticky dokaz pravosti.

A teraz mi povedz ako si predstavujes to potvrdenie pravosti kazdej charizmy biskupom.

Stretavame sa na modlitbach a tam je niekolko ludi s roznymi obdarovaniami. Od daru jazykov na roznej urovni cez rozlisovanie a dar obrazkov. Pripadne sme boli v stretku s darom vykladu jazykov. Moj priatel ma dar slova - Pan mu hovori veci aj prorocke - potvrdene, a dar vykladu Pisma, jeho zena dar obrazkov a on dar vykladu jej daru.
Viem o panej, ktora ma dar, ze ked vedie spolocenstvo dostava slovo co kto ma citat z Pisma a tym sa potom na stretku zaoberaju. Ina moja znama ma dar rozlisovania duchov - ma velky respekt pred tymto obdarovanim.

To je taky nahlad do palety obdarovani len co som ja videl a zazil, plus obratenie cloveka a uzdravenie. Ako si teraz predstavujes, ze sa biskup vyjadri ku kazdemu z tychto darov?

Niektori skutocne mali do cinenia s tak mocnym posobenim, ze si duchovnym vodcom, knazom, museli nechat potvrdit, ze je to v poriadku a nie su ani blazni ani sarlatani. Prosto Duch sa vylial a nastalo nieco ako vybuch obdarovani. Dobre by bolo povedat co si ma pocat veriaci, ktory toto dostane. Nie je myslitelne aby kazdy siel na skusku k biskupovi to dufam rozumieme. Tiez to neznamena, ze co biskup este neschvalil nie je pravy dar od Boha. Ludia to prosto dostavaju, lebo Boh chce davat.

Toto je suhrn za urcity cas a viacero stretiek tak sa nezlaknite, ze kazdy je tu nejaky zazracnik. Nie je, ale obdarovani je vela a treba s nimi ratat - patria do cirkvi.

Martin




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06