Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Exorcizmus a miesto laikov pri nom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola
Strana: z 6

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:26:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
To nevylucuje , ze moze byt omilostena dusa , ktora ma milost vyhanat zlych duchov Ale rozhodnut o autenticite daneho prejavu moze len miestny biskup
Moc je vyhradena posvatnemu knazstvu oni ju ziskavaju automaticky s vysviackou
Pod moc biskupa spada pravomoc exorcizmu
Omilostena dusa sa musi moci biskupa podriadit
Napriklad omilostena dusa dokaze vyhanat zleho ducha , ale ak jej to biskup zakaze robit musi posluchnut
A rovnako sa musi podrobit sudu miestneho biskupa
Omilostena dusa moze vyhnat Zleho , ale nikdy nemoze povedat dve veci
1 , ze niekto je v moci Zleho
2 , ze niekoho spod moci Zleho oslobodil

To podlieha len biskupovi

P.S problem je v tvrdeni ze nebol ustanoveny exorcistat

prvých storočiach kedy ešte nebol ustanovený exorcistát oslobodzovali ľudí od pôsobenia zlého ducha charizmatici.

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:29:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No vidis, to uz znie trochu inak, ako predchadzajuce vyjadrenie ze : "Loz! ...... Tuto moc vzdy malo len posvatne knazstvo !"

Takze mame biskupov, ktori su z podstaty svojho svatenia exorcistami a mame knazov, ktorych poverili biskupi, teda na nich tuto moc delegovali.
A ukazuje sa, ze predsa len mame aj tretiu kategoriu. Hovorim, vynikajuca tema. Ked sa vsetci budu snazit vyjadrovat presne a jasne, a zdrzia sa emocnych zvolani typu "Loz! Blud! Stracas zdravy rozum! Sibnutych tu mame plno!" bude to uplna parada.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:31:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
v akom ameriku nieco napadlo a skacu od myslienky k myslienke su tiez dost matuce a niekedy to ma skoro charakter vytrhnutia z kontextu.

Uklaz mi protirecenie Klast otazky je katolikovi v tomto pripade dovolene , pretoze niekto tvrdi , ze ma moc od Boha

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:33:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
No vidis, to uz znie trochu inak, ako predchadzajuce vyjadrenie ze : "Loz! ...... Tuto moc vzdy malo len posvatne knazstvo !"

Takze mame biskupov, ktori su z podstaty svojho svatenia exorcistami a mame knazov, ktorych poverili biskupi, teda na nich tuto moc delegovali.
A ukazuje sa, ze predsa len mame aj tretiu kategoriu. Hovorim, vynikajuca tema. Ked sa vsetci budu snazit vyjadrovat presne a jasne, bude to uplna parada.

Pôvodne zaslal Mato - 26 október 2007 :  15:29:56



Ta tretia kategoria neexistuje Nezavadzaj ! Ti nesmu prevadzat exorcizmus !

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:34:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Uklaz mi protirecenie

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  15:31:00


Nenazval som to protirecenie, ale zmatok. Jeden priklad je aj vyssie spominane tvrdenie o exkluzivnosti exorcizmu pre knazstvo. O legitimnosti klast otazky nepadlo ani slovo, to je nespochybnitelne pravo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:35:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ta tretia kategoria neexistuje Nezavadzaj ! Ti nesmu prevadzat exorcizmus !
.....

To nevylucuje , ze moze byt omilostena dusa , ktora ma milost vyhanat zlych duchov

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  15:33:14


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:35:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
No vidis, to uz znie trochu inak, ako predchadzajuce vyjadrenie ze : "Loz! ...... Tuto moc vzdy malo len posvatne knazstvo !"

Takze mame biskupov, ktori su z podstaty svojho svatenia exorcistami a mame knazov, ktorych poverili biskupi, teda na nich tuto moc delegovali.
A ukazuje sa, ze predsa len mame aj tretiu kategoriu. Hovorim, vynikajuca tema. Ked sa vsetci budu snazit vyjadrovat presne a jasne, a zdrzia sa emocnych zvolani typu "Loz! Blud! Stracas zdravy rozum! Sibnutych tu mame plno!" bude to uplna parada.

Pôvodne zaslal Mato - 26 október 2007 :  15:29:56



Este raz Osoba , ktora nie je biskupom , alebo nema od neho delegovanu pravomoc nesmie vykonavat exorcizmus ten je vyhradeny len biskupovi a ten ju moze delegovat len na knaza To vsak nevylucuje , ze omilostena dusa moze mat milost vyhanat zleho ducha , ale to nie je exorcozmus ! Omilostena dusa nevykonava Cirkvou schvalene obrady !
Este inak
Biskup , alebo nim menovany exorcista vyhana Zleho podla schvalenych cirkevnych obradov exorcizmu
omilostena dusa trebars modlidbou ocenasa
Chapete rozdiel ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:37:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Ta tretia kategoria neexistuje Nezavadzaj ! Ti nesmu prevadzat exorcizmus !
.....

To nevylucuje , ze moze byt omilostena dusa , ktora ma milost vyhanat zlych duchov

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  15:33:14



Pôvodne zaslal Mato - 26 október 2007 :  15:35:29



Ziadne protirecenie v tom nie je Chyba je v tom , ze nechces pochopit rozdiel medzi obradom exorcizmu a omilostenim vyhanat zleho

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:38:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Omilostena dusa moze vyhnat Zleho , ale nikdy nemoze povedat dve veci
1 , ze niekto je v moci Zleho
2 , ze niekoho spod moci Zleho oslobodil

Mohol by si prosim este rozviest toto? Ako moze mat niekto moc vyhnat Zleho a pritom nesmiet povedat, ze ho vyhnal?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:40:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Lebo povedat , ze ho vyhnal musi biskup
Este raz
Biskup alebo nim menovany exorcista , len ono mozu konstatovat , ze niekto je moci Zleho
A ak dojde k uzdraveniu biskup musi zahajit proces , ktoreho vysledkom bude konstatovanie ze k niecomu takemu doslo
U laikov je to vzdy vysledkom beatifikacneho procesu
Ked sa niekto uzdravi v Lurdoch z telesnej choroby , tak nemoze kto chce vyhlasit ze sa stal zazrak , a ze ten zazrak je uznany Cirkvou
Musi byt zahajeny cirkevny proces a ten proces musi povedat , ci k uzdraveniu doslo , ci je dovod nevysvetlitelny a ci udalost mozno oznacit ako zazrak

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:45:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Ziadne protirecenie v tom nie je Chyba je v tom , ze nechces pochopit rozdiel medzi obradom exorcizmu a omilostenim vyhanat zleho

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  15:37:43


Co by som nechcel, chcem.

Ale podla Katolickej Encyklopedie je exorcizmus definovany takto:

1. akt vyhanania alebo odvracania demonov, alebo zlych duchov z osob, miest, alebo veci, o ktorych sa veri, ze su nimi posadnute, alebo osidlene a ze sa tak mozu stat obetami, alebo nastrojmi ich zla
2. posutupy vytvorene za tymto ucelom, predovsetkym slavnostne a autoritativne zaprisahavnie diabla v mene Boha, alebo inej vyssej sily, ktorej podlieha

Ty zjavne hovoris o vyzname 2, ja 1. Vidis, ako lahko moze dojst k nedorozumeniu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  15:47:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A teraz povedz kto to vyhananie moze robit

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  16:18:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tak podme na to: (zdroj opat Katolicka Encyklopedia)

Moc nad demonmi bola jednym zo znakov Kristovho Mesiastva (Mt 12,23,28; Lk 11,20). Neuplatnoval pri tom iba delegovanu moc, ale osobnu autoritu, ktora bola jeho vlastnou. (Mk 9,24; )

Kristus tuto moc vyhanat demonov v Jeho mene udelil aj apostolom a ucenikom kym bol este na zemi (Mt 10,1 a 8; Mk 6,7; Lk 9,1; 10,17) a veriacim vseobecne tuto moc prislubil (Mk 16,17).

Ucinnost tejto delegovanej moci je vsak podmienecna, ako vidime na priklade apostolov, ktori ani sami neboli pri vyhanani vzdy uspesni (Mt 17,15,20; Mk 9,27-28; Lk 9,40). Inymi slovami uspech krestanskeho exorcizmu v Kristovom mene podlieha tym isym vseobecnym podmienkam ako ucinnost modlitby a pouzitia darov Ducha.
Prislubil vsak viditelny uspech (Mk 16,17, Sk 16,18; 19,12) a niet pochyb o tom, ze ostatni apostoli a ucenici tuto moc tiez pouzivali a Cikev ju pouziva bez prerusenia az po dnes.

Okrem exorcizmu v najuzsom vyzname t.j. vyhananie demonov z posadnutych, si katolicy ritual zachoval s rannej tradicie aj mnohe dalsie formy exorcizmu.

1. Exorcizmus posadnutych
2. Krstny exorcizmus
3. Iny exorcizmus

Velmi strucne k prvemu bodu:
Z dokumentov prvych krestanskych autorov je jasne, ze uz od prvych storoci nie len knazstvo, ale aj laici boli schopni mocou Krista vyhanat demonov a ich uspech pouzivali ranny apologeti ako argument v prospech bozskosti krestanskeho nabozenstva (Justyn mucenik, Minutius Felix, Octav, Origenes, Contra Celsum, Tertullian - konkretne odkazy na konkretne diela na poziadanie).

Okrem pouzivanych slov sa casto zapajali aj dalsie symbolicke akty ako napr. dychanie (spomina ho Justin mucenik), kladenie ruk (Origenes, Sv. Ambroz, St. Efraim), robenie znamenia kriza.....(vela dlasich prikaldov a citacii)... Sucasny ritual exorcizmu tak ako je pritomny v rimskom obrade sa plne zhoduje s ucenim otcov a je dokazom kontinuity katolickej tradicie v tejto veci.
----- koniec citatu----

Aby sme to teda zhrnuli a ujasnili.

Zleho ducha moze byt v mene Krista schopny vyhnat aj ten najmensi z veriacich.
Exorcistom sa vsak moze stat iba vysvatena osoba - biskup automaticky z moci svojho uradu, knaz poverenim biskupa.

Zatial suhlas?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  17:45:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
jasne

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2007 :  21:47:29  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Lk 9,49-50
Vtedy povedal Ján:" Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami. Ježiš mu vravel:" Nebráňte mu, lebo kto nie je proti vám, je za vás!"

Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  00:55:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Nuz snazim sa nase Slniecko chapat, ale tie jej prispevky su skutocne trochu chaoticke a podivne. Mno, pockam si co sa z toho vyvinie

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  04:49:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Lk 9,49-50
Vtedy povedal Ján:" Učiteľ, videli sme kohosi, ako v tvojom mene vyháňa zlých duchov. Bránili sme mu to, veď nechodí s nami. Ježiš mu vravel:" Nebráňte mu, lebo kto nie je proti vám, je za vás!"

Ela

Pôvodne zaslal Ela - 26 október 2007 :  21:47:29




A to samozrejme brani , aby Cirkev taketo prejavy podrobila moci svojich klucov

Samozrejme vyraz kto nie je proti vam sa uplne prejde mlcanim
Ze podla katolickej exegezy ide o konanie v sulade s ucenim Katolickej Cirkvi a o tom , ci to v sulade s Ucenim je , rozhodne len biskup , to uz katolika akosi nezaujima
Ide teda o umysel konat tak , ako uci a prikazuje Matka Cirkev
A ak Cirkev raz a navzdy povedala , ze kazdy nadprirozeny prejav musi byt preskumany miestnym biskupom , tak samozrejme katolici budu donekonecna o tom polemizovat
Hlavne , ze capil citat z Pisma !
Konkretne . Napriklad neveriaci moze v nebezpecenstve smrti platne pokrstit Ked uz silou - mocou chcete tento vers aplikovat


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  09:44:32  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Ela, ďakujem si jedna z mála, ktorej názory v tomto fóre sa dajú čítať.

Problém celej diskusie je , že vy ste v tejto oblasti nevzdelaní a neskúsení, ale ja s tým nič nenarobím. Svojim prvým príspevkom som chcela len poukázať na to, že sú medzi nami kresťanmi katolíkmi ľudia a ja veľa takých poznám, ktorí sú v službe Pánovi. Vždy je to o jeho pozvaní a je na človeku či to prijme. Ja som to prijala, takže ja nie som ktosi "kto nie je proti nám", ja som vyvolená ním.

To: amerika1
Este raz Osoba , ktora nie je biskupom , alebo nema od neho delegovanu pravomoc nesmie vykonavat exorcizmus ten je vyhradeny len biskupovi a ten ju moze delegovat len na knaza To vsak nevylucuje , ze omilostena dusa moze mat milost vyhanat zleho ducha , ale to nie je exorcozmus ! Omilostena dusa nevykonava Cirkvou schvalene obrady !
Konečne si to pochopil, že ja sa nemôžem pliesť do exorcizmu. Ja som to niekoľko krát tvrdila. Ale modlitbou napr. aj sv. ruženca môžem mu pomáhať a to je tá spolupráca, ku ktorej ma pozval. Alebo je to aj tak, že on mi povie za koho sa mám modliť a ja sa modlím.

Pomoc exorcistu v mojej službe je v tom, že ma poučuje ako si v tejto službe počínať. Túto službu nemôže robiť človek neznalý problematiky a bez usmerňovania kňazom (biskupom). Ver mi darmo by si hladal odbornú literatúru na túto tému. Ale pre vás ostatných, (aby ste dostali nejaký obraz a diskusia by bola plodnejšia) odporúčam zainvestovať do knihy Gabriela Amortha - Exorcisti a psychiatri. Výbornám autorom je tiež Ellias Vella.

A ešte poznámka. Ak deleguje biskup právomoc na vykonávanie exorcizmu na kňaza, mne z toho logicky vyplýva, že tento môže aj rozpoznávať u ľudí, ktorí za ním prídu aj charizmy. Alebo sa mýlim?
Teda ak tvrdí on, že tie dary sú autentické to nestačí? Predpokladám, že spätná väzba na biskupa je.
Ak by ma pán biskup pozval, poznám ich všetkých osobne, nebránim sa. Zatiaľ však nevidím dôvod. pretože ja všetko robím pod dohľadom ním poverenej osoby.
Vieš koľko takých ľudí sprevádza spomínaný exorcista? A rozhodne ani jeden z nás nemá pocit výnimočnosti, ba naopak skôr máme problém prijať túto službu. Tak prečo treba predstupovať pred komisiu a čo by mala skúmať?

Odhalila som svoju privátnu duchovnú sféru, čo ani jeden z vás neurobil a ako som dopadla. Chystáte mi hranicu a smerujete ma do blázninca. Pritom Vy nie ste v tej oblasti ani len teoretici a často chýba vám aj logický úsudok.
Napr. Keď som napísla, že vďaka darom poznám, kto trpí pod útlakom diabla je logické, že viem vďaka tým istým darom, že už je všetko v poriadku. Taktiež to poznám podľa toho ak sa začnem za danú osobu modliť. Myslíte si, že diabol nezareaguje? Ak prestane jeho pôsobenie viem, že dotyčná osoba je oslobodená. No ja nevynášam o tom verdikty. Je to môj brat, alebo sestra v Kristovi a ja som rada, že som jej mohla pomôcť. To je všetko.

No a teraz mi povedzte ako sa toto dalo napísať dvomi vetami?

P.S. Názov témy bol stanovený tak, že v tej oblasti mám len teoretické vedomosti, takže nemám dôvod ďalej reagovať

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  09:59:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Milá slniecko,

ubezpečujem ťa, že sa nikto nechystá na teba s hranicou ani bláznincom.

Nakoľko však ty si plná skúseností, vzdelania a logických úsudkov, myslím, že už nebudem na tvoje príspevky reagovať.
Uznávam svoju nedovzdelanosť, nedostatočné rozmýšľanie a neskúsenosť, idem radšej na tom pracovať. To bude rozumnejšie...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  10:59:52  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Slniecko: Len, prosim, trochu brzdi s tym recami, ze aka si Ty vyvolena a aki su oproti tebe v danej veci ostatni nevzdelani . Tymi chybne naformulovanymi vyrokmi, ktore keby sme mali brat doslovne, tak nam z toho vychadzaju pekne brutalnosti, si uz vzdelanost i vselico ine ukazala . Na pomer k poctu svojich prispevkov, mas tych nestastnych vyrokov fakt nejako privela. Vidime to vsetci. Mas asi velky dar od Boha, ako pises, ale evidentne mas i velmi vela ludskych chyb, darmo, s tym sa este budes musiet popasovat. Namyslenost, pycha, neschopnost vidiet vlastnu chybu... Chyba ti pokora, pokora a este raz pokora, ktorej inak nemam vela ani ja . Ale ked uz ma niekto nadprirodzene dary, no chyba mu pokora, je to zvlast zle. Takze pousiluj sa s tym nieco robit. Prajem ti krasny den. ahoj

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  11:54:23  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
jasne


Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  17:45:01


Takze si skusme odfiltrovat sum a ponechajme si len fakty:

Slniecko moze mat dar vyhanat zleho ducha, aj ked nie je knazom, ci biskupom.

Dalej, tento dar si nevymyslela ale rozpoznal ho v nej legitimny, biskupom povereny exorcista, ktory jej pri jeho pouzivani pomaha a usmernuje ju. Biskup ho este neskumal.

Zleho ducha je mozne vyhnat Cirkevnym obradom exorcizmu, ktory vykonava biskup, alebo nim povereny knaz-exorcista, alebo aj prostou modlitbou, vkladanim ruk ci znamenim kriza ludi, ktory dostali specialny dar vyhanania zleho ducha.

Slniecko sa obradov exorcizmu nezucastnuje, iba pomaha modlitbou.

Takyto dar je tazke niest a vyzaduje to vela odriekania a modlitieb a zrelu osobnost.

Tolko fakty.
---
Teraz moj pohlad na vyjadrenia slniecka - upozornujem, ze je to moj cisto subjektivny pohlad a nemusi vobec zodpovedat realite.

Verim, ze tento dar skutocne ma. Je mlada a tento dar je tazky a preto je zmietana protichodnymi pocitmi. Tak isto by este potrebovala postudovat katolicku vierouku a davat si vacsi pozor na formulacie svojich viet. Tu vsak narazila len na zurive odmietnutie a tak reagovala podobne v hneve, co vyvolalo dalsie nepriatelske reakcie a kruh sa uzavrel.

Zaujimave, ze je obvinena z pychy a vyvysovania sa, ale reakcie pierra ci ameriku svedcie presne o tom istom - o ich pyche a vyvysovani sa (spomente si, kto ju prvy posielal do blazninca ci na hranicu).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slniecko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  12:03:10  Zobraziť profil  Pridať slniecko do zoznamu priateľov
Pierre, všetci čo sú v službe sú Bohom vyvolení. Bežne to hovoríme o kňazoch. Nájdi synonymum a ja to slovo už nepoužijem.

Pokora a čisté svedomie sú jedinými zbraňami proti diablovi. Tak čo z toho vyplýva?

Čím bližšie sme k Bohu tým máme väčšie poznanie o sebe a tým viac si uvedomujeme svoju biedu. To jediné mi nejde do hlavy, prečo Boh chce použiť takú biedu ako som ja. Ale poznáš tie slová zo Sv. písma - Milosť sa najlepšie prejavuje v slabosti. Slabý človek si dokonale uvedomuje, že si nemôže prisvojiť úspechy. To je Pánovo dielo.
Takže Ti dávam za pravdu, že mám množstvo chýb a predsa ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 59  ~  Člen od: 12 október 2007  ~  Posledná návšteva: 17 február 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  12:05:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Mato: Do blazinca som ju neposlal . A vlastnu pychu a namyslenost, to si priznavam, ano, viem. Vsak priznavam sa k tomu zrovna v prispevku o kusok vyssie .

Slniecko: Veru, Boh si dokonca na svoje dielo casto vybera tych najmenej hodnych, velkych hriesnikov... Kto vie ci si rovnako preto nevybral aj teba...

Ale nic v zlom

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  19:11:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
jasne


Pôvodne zaslal amerika1 - 26 október 2007 :  17:45:01


Takze si skusme odfiltrovat sum a ponechajme si len fakty:

Slniecko moze mat dar vyhanat zleho ducha, aj ked nie je knazom, ci biskupom.

Dalej, tento dar si nevymyslela ale rozpoznal ho v nej legitimny, biskupom povereny exorcista, ktory jej pri jeho pouzivani pomaha a usmernuje ju. Biskup ho este neskumal.

Zleho ducha je mozne vyhnat Cirkevnym obradom exorcizmu, ktory vykonava biskup, alebo nim povereny knaz-exorcista, alebo aj prostou modlitbou, vkladanim ruk ci znamenim kriza ludi, ktory dostali specialny dar vyhanania zleho ducha.

Slniecko sa obradov exorcizmu nezucastnuje, iba pomaha modlitbou.

Takyto dar je tazke niest a vyzaduje to vela odriekania a modlitieb a zrelu osobnost.

Tolko fakty.
---
Teraz moj pohlad na vyjadrenia slniecka - upozornujem, ze je to moj cisto subjektivny pohlad a nemusi vobec zodpovedat realite.

Verim, ze tento dar skutocne ma. Je mlada a tento dar je tazky a preto je zmietana protichodnymi pocitmi. Tak isto by este potrebovala postudovat katolicku vierouku a davat si vacsi pozor na formulacie svojich viet. Tu vsak narazila len na zurive odmietnutie a tak reagovala podobne v hneve, co vyvolalo dalsie nepriatelske reakcie a kruh sa uzavrel.

Zaujimave, ze je obvinena z pychy a vyvysovania sa, ale reakcie pierra ci ameriku svedcie presne o tom istom - o ich pyche a vyvysovani sa (spomente si, kto ju prvy posielal do blazninca ci na hranicu).

Pôvodne zaslal Mato - 27 október 2007 :  11:54:23



Poviem preco tomu neverim
1 , ak nie je rozsudok biskupa povinostou katolika je odmietnut pravdivost toho , ze by ten dar mala a bol od Boha

Ak by ten dar bol od Boha , nikdy by o nom nehovorila , pretoze by vedela , ze kazdy jednotlivy akt musi byt podrobeny rozsudku cirkevnej autority

2 , Mato zavadzas a popieras Cirkevnu prax v tychto veciach

3 , Ak ma niekto dar od Boha odpoveda jasne , zrozumitelne , neodporuje si
Ak nie tak nech to skutocne zhori na hranici inkvizicie
To je prax Cirkvi bratia a sestry v Kristu

Poviem paralelu ked dostali zjevenie vizionari vo Fatime , alebo v Lurdoch Boli to male deti , ktore mozno sotva vedeli citat a pisat A ako odpovedali pri procese ? Nesmela byt najmensia pochybnost
A tu sa nam niekto snazi nahovorit , ze pred nou uteka sam diabol a nevie logicky odpovedat na jedinu logicku otazku


Takze este raz
1 , ako vie , ze ma dar vyhanania Zleho

2 , kto oznacil cloveka XY , ze je v moci Zleho

3 , ako viete , ze bol uzdraveny nejakym cinom tej nestastnej zenskej

4 , kto rozhodol ze XY bol spod moci Zleho oslobodeny

A tie invektivy o pyche na mna neplatia To je obycajny pokus vyvolat tu zastupny problem a neodpovedat na otazky

Uvidime , ci dostaneme odpovede

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2007 :  19:18:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Pierre, všetci čo sú v službe sú Bohom vyvolení. Bežne to hovoríme o kňazoch. Nájdi synonymum a ja to slovo už nepoužijem.

Pokora a čisté svedomie sú jedinými zbraňami proti diablovi. Tak čo z toho vyplýva?

Čím bližšie sme k Bohu tým máme väčšie poznanie o sebe a tým viac si uvedomujeme svoju biedu. To jediné mi nejde do hlavy, prečo Boh chce použiť takú biedu ako som ja. Ale poznáš tie slová zo Sv. písma - Milosť sa najlepšie prejavuje v slabosti. Slabý človek si dokonale uvedomuje, že si nemôže prisvojiť úspechy. To je Pánovo dielo.
Takže Ti dávam za pravdu, že mám množstvo chýb a predsa ....



Pôvodne zaslal slniecko - 27 október 2007 :  12:03:10




Ty nemas ziadny dar od Boha , ty podliehas obycajnej sugescii

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: manzelstvo so zidom. Téma Next Topic: prorocká škola  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06