Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Assisi
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Náboženská sloboda Téma Next Topic: modlitba k Duchu Svätému
Strana: z 2

quisutdeus

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2007 :  17:28:17  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: quisutdeus  Pridať quisutdeus do zoznamu priateľov
Radek!
Chceš tvrdiť, že Višna, Brahma, či Šíva, alebo nebodaj Baal sú nejakým nedokonalým odrazom nášho Boha? Ej, čudoval by sa Eliáš - odporúčam do pozornosti 1Kr 18 - a čudovali by sa aj misionári, ktorí za vieru položili život. Mimochodom, moslimovia i hinduisti sa nechali sami počuť, že náš Boh ani náhodou nie je ich bohom. Druhá vec, ako môžeš porovnávať Mojžiša napr. s Gándhím ??? Nemožno tvrdiť, že zjavenie je neprístupné. Biblia je najvydávanejšou knihou, dostupnosť je úplne fantastická. Tu nehovoríme o domorodcovi zo Strednej Afriky, ale o scestovaných a svetaznalých predstaviteľoch náboženstiev. Akokoľvek vznešený cieľ mohla mať akcia v Assisi, spôsob, akým prebehla, minimálne vnáša zmätok a nebezpečenstvo indiferentizmu.

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 Počet príspevkov: 342  ~  Člen od: 08 február 2004  ~  Posledná návšteva: 17 september 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2007 :  18:20:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Akokoľvek vznešený cieľ mohla mať akcia v Assisi, spôsob, akým prebehla, minimálne vnáša zmätok a nebezpečenstvo indiferentizmu.

Pôvodne zaslal quisutdeus - 04 september 2007 :  17:28:17


Myslim, ze o toto teraz v diskusii nejde. Na tom sa myslim vacsina tu prispievajucuch zhodneme, ze to nebolo prave najstastnejsie riesenie a mohlo to sposobit/sposobilo to zmatok a pohorsenie. (prinajmensom)

Bavime sa tu o tom, ze ci na zaklade takto nestastne zvolaneho stretnutia, na ktorom sa odohralo to, co sa odohralo, mozeme odsudit vnutorny umysel JPII. ako zly a niektori idu este dalej a na zaklade domneleho poznania jeho umyslu ho vyhlasuju za formalneho heretika a sukromne si ho exkomunikuju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2007 :  21:34:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Chudera Panna Maria vo Fatime , ked povedala , ze ked sa ludstvo obrati a prestane urazat Jej Syna a Nasho Pana nastane mier
To este netusila , ze k mieru vedu ine cesty

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2007 :  21:37:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Akokoľvek vznešený cieľ mohla mať akcia v Assisi, spôsob, akým prebehla, minimálne vnáša zmätok a nebezpečenstvo indiferentizmu.

Pôvodne zaslal quisutdeus - 04 september 2007 :  17:28:17


Myslim, ze o toto teraz v diskusii nejde. Na tom sa myslim vacsina tu prispievajucuch zhodneme, ze to nebolo prave najstastnejsie riesenie a mohlo to sposobit/sposobilo to zmatok a pohorsenie. (prinajmensom)

Bavime sa tu o tom, ze ci na zaklade takto nestastne zvolaneho stretnutia, na ktorom sa odohralo to, co sa odohralo, mozeme odsudit vnutorny umysel JPII. ako zly a niektori idu este dalej a na zaklade domneleho poznania jeho umyslu ho vyhlasuju za formalneho heretika a sukromne si ho exkomunikuju.

Pôvodne zaslal Mato - 04 september 2007 :  18:20:59



sposobilo pohorsenie a kto to kde pohorsenim nazval a ospravedlnil sa Kto a kde ?
A preto sa to pohorsenie muselo zopakovat
27. oktobra 1986
21.januara 1994
10.januara 1993
a v roku 2002

A preto sa to pohorsenie musi neustale vyzdvihovat ako velky humanisticky cin papeza

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  02:06:05  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
citácia:
Vsetci ludia akehokolvek nabozenstva maju jediny ciel, ktorym je Boh a jeden Spasitel, ktorym je Kristus.
mohol by mi niekto povedat kde ma toto vieroucne tvrdenie pramen ?


Ale to, čo obetujú, obetujú zlým duchom, nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov. Kor 10 , 20

Som zvedavy ako tieto dva vyroky spojite aby si neprotirecili

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 september 2007 :  04:52:08



Neviem, "amerika 1" ci si si precital aj text v anglictine, ja som to prelozil do slovenciny. Ak chces odpoved na tvoju otazku adresuj ju na autora listu. V adrese web stranky , ktoru som tam napisal si mozes najst autora.

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Bystrican

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  02:15:20  Zobraziť profil  Pridať Bystrican do zoznamu priateľov
[quote]Vsetci ludia akehokolvek nabozenstva maju jediny ciel, ktorym je Boh a jeden Spasitel, ktorym je Kristus.
mohol by mi niekto povedat kde ma toto vieroucne tvrdenie pramen ?


Ale to, čo obetujú, obetujú zlým duchom, nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov. Kor 10 , 20

Som zvedavy ako tieto dva vyroky spojite aby si neprotirecili

Pôvodne zaslal amerika1 - 04 september 2007 :  04:52:08


Ak mas problem kde je pramen tohto vieroucneho tvrdenia, ako pises, staci ak si otvoris KKC prva kapitola clanok 27 a kapitola druha cl.65.

 Krajina: Canada  ~  Počet príspevkov: 62  ~  Člen od: 23 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 19 máj 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  08:14:22  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Radek!
Chceš tvrdiť, že Višna, Brahma, či Šíva, alebo nebodaj Baal sú nejakým nedokonalým odrazom nášho Boha? Ej, čudoval by sa Eliáš - odporúčam do pozornosti 1Kr 18 - a čudovali by sa aj misionári, ktorí za vieru položili život. Mimochodom, moslimovia i hinduisti sa nechali sami počuť, že náš Boh ani náhodou nie je ich bohom. Druhá vec, ako môžeš porovnávať Mojžiša napr. s Gándhím ??? Nemožno tvrdiť, že zjavenie je neprístupné. Biblia je najvydávanejšou knihou, dostupnosť je úplne fantastická. Tu nehovoríme o domorodcovi zo Strednej Afriky, ale o scestovaných a svetaznalých predstaviteľoch náboženstiev. Akokoľvek vznešený cieľ mohla mať akcia v Assisi, spôsob, akým prebehla, minimálne vnáša zmätok a nebezpečenstvo indiferentizmu.

Pôvodne zaslal quisutdeus - 04 september 2007 : 17:28:17



Chci tvrdit, že je možné, že někteří lidé kteří dokud neuvěřili zjevení můžou mít ve své víře prvky, které nejsou v rozporu s křesťanstvím.
A také chci tvrdit, že když vybízí papež k tomu, aby se každý podle stupně svého poznání Boha k němu modlil za mír, nevybízí tím k modloslužbě.
Toto mé tvzení vychází z toho, že se snažím pochopit učení církve podané na II.vat. i z mé osobní zkušenosti. Taky byly doby, kdy jsem zjevení nepřijímal.

Znovu opakuji, že tu zřejmě nediskutujeme o tom , jak je vhodné či nevhodné takovéto střetnutí uspořádat v katolickém chrámě, popřípadě jaká nebezpečí hrozí.
Diskutujeme tu o tom:
1. že vraj někdo ví, jaké motivy měl při tom papež (údajně vybízel k modloslužbě)
2. a že proto je papež heretikem.

Myslím, že obě tato tvrzení jsou zjevně nepravdivá.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  08:35:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Avšak všetci vieme, že v Assisi a inde sa podporilo vážne porušenie 1.Božieho prikázania. Načo o tom debatovať ? Asi pán red.ak zabudol na to prikázanie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  09:22:32  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Vrátim sa k úmyslu JPII. prečo "toto jeho" Assisi vzniklo, bez tvrdenia, že účel svätí prostriedky, čo si myslím, že by nevystihovalo danú skutočnosť. Odhliadnuc od toho, že Karol Wojtyla bol človekom, preživším 2.sv.vojnu a vidiacim vlastnými očami, akých deštrukcií je táto schopná nielen na materiálnom bohatstve, ale najmä na duchovnej výbave ľudstva. Práve z tohoto uhla pohľadu si veľmi dobre uvedomoval, ako veľmi sa aj kresťania, nielen všeobecne ľudstvo, vzdialilo od toho 1. prikázania, nebudeš mať iných bohov atď. A to najmä na Západe. Tam sa už dávnejšie prejavoval vlažnejší, formálny, takmer by som povedala "konzumný" vzťah aj k Bohu (dáš mi, dám Ti), myslím si, že si to až teraz začíname tu uvedomovať, aký je toto rafinovaný a úspešný Diablov spôsob vzďaľovania, až odvracania človeka od Boha - sú to iní bôžikovia a veľmi dobre to videl aj JPII. a vedel i to, že ruka v ruke s konzumnou pažravosťou ide túžba po moci a vládnutí, ako zábezpeka vlastnej prosperity v mieri!
Mám knihu od S. Dziwisza "Život s Karolom", kde venuje tejto udalosti v 30.kap. s názvom "Duch Assisi" str. 204 - 211.
Tu na strane 208 sa píše: "Cesta k mieru cez náboženstvá bola ďaleká. Svätý Otec vďaka cestám od Casablanky po Indiu, mal kontakty s inými kresťanskými Cirkvami a inými náboženstvami. ...sa presviedčal, že náboženský rozmer,..., by znova mohol zohrávať podstatnú úlohu, keď sa postupne začnú ukazovať škody, spôsobené expanziou ateizmu a materializmu."
"Pápež súčasne videl, ako angažovanosť v prospech mieru monopolizovala niektoré politické hnutia a sily., ktoré z tejto angažovanosti chceli urobiť ideologickú silu, čím by vzniklo nebezpečenstvo konfliktov a rozdelenia."

A tu aj máme, podľa mňa, pekný príklad Americkej vlády, ktorá si aj za prezidentov Bushovcov, ale nie len, myslí, dokonca je o tom presvedčená, že má patent na demokraciu, na mier, na spoločenské zriadenie a je aj dostatočne presvedčená o tom tak, aby ho dokázala vojensky nielen obhajovať, ale i presadzovať.

Pápež sa vlastne dal inšpirovať starým návrhom luteránskeho pastora D.Bohhoffera (o má byť s dvoma bodkami), na zvolanie akéhosi svetového zhromaždenia s názvom "Kristov pokoj šialenému svetu, smerujúcemu ku sebazničeniu", s pred 2.sv.vojny, Hitler ho dal potom zavraždiť.

Podľa Dziwiszových spomienok, JPII. túto myšlienku rozpracoval s pomocou pápežskej rady Iustitia et pax, ktorej predsedal kard. Etchegaray a jedného dňa sa zrodila myšlienka sopločnej modlitby všetkých náboženstiev za mier. Mne to prichodí, ako "prevencia" proti náboženskému radikalizmu a terorizmu, ktorého sme v týchto posledných rokoch svedkami, v snahe dať práve im iný náboj a to "modlitbu o mier a pokoj na tejto tak sužovanej planéte.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  09:37:36  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Sice sa s tym co spravil papez JP2 plne nestotoznujem, ale urcite mal uprimne myslienky a ani nahodou nechcel pomahat pohanskym nabozenstvam, len ich chel usmernit. Ked zatial nie je mozne ich odstranit, treba aspon ich vyznavacov usmernit k vyznavaniu mieru.

Tiez aj nasi misionari mozu ako tak bezpecne sirit pravu vieru v pohanskych krajinach len ked je tam mier.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  10:40:58  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
Avšak všetci vieme, že v Assisi a inde sa podporilo vážne porušenie 1.Božieho prikázania. Načo o tom debatovať ? Asi pán red.ak zabudol na to prikázanie.

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 05 september 2007 : 08:35:41



Nezapomněl příteli.
A myslím, že na ně zjevně nezapomněla ani církev, když nám předkládá k věření katechismus a dekrety II.vat.
Z toho co mi předkládá církev k věření vycházím, na rozdíl od Vás, který si vykládáte toto učení po svém, a církev obviňujete z herezí.
Měl byste se opravdu s církví smířit, pokud jí nechcete dělat medvědí službu.


rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  11:58:35  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ak ešte môžem, trochu ešte zacitujem z riadkov tejto knihy:

"Už 27.októbra01986 sa v Assisi konal svetový deň modlitieb za pokoj. Prvý raz zástupcovia všetkých náboženstiev, teda vyše štyroch miliárd žien a mužov, sa stretli na jednom mieste v rovnakom čase, aby v modlitbách prosili Najvyššieho o dar mieru. Po pápežovej pravej strane sedel arcibiskup Metodius z ekumenického patriarchátu, arcibiskup z Cantenbury Runcie a predstavení pravoslávnych i protestanských cirkví, po ľavej strane dalajláma a iné osobnosti nekresťanských náboženstiev.
Za celý deň na počesť tejto historickej chvíle na celom svete nezaznamenali ani jednu obeť vojny."

"Je pravda, že to vyvolalo istú polemiku,... Najsilnejší obžalobný hlas zaznel zo strany lefebristov. Kritické názory prichádzali aj z Cirkvi,...že v Assisi sa môže začať akýsi synkretizmus, že všetky náboženstvá sa môžu postaviť na rovnakú úroveň a spôsobí sa duchovný melting pot - "roztavenie" . No nestalo sa tak....Sv. Otec veľa ráz vysvetľoval, predtým aj potom: boli sme tam spolu, aby sme sa modlili, ale nie na to, aby sme sa modlili spolu.
Za veľké pozitívum, aj zo strany ostatných zúčastnených sa považovalo presne to, že v ten deň zmĺkli zbrane, čo sa považovalo za veľké znamenie!, že toto prvé stretnutie zástupcov všetkých náboženstiev sa uskutočnilo s jediným cieľom byť spolu v mieri a modlitbách, bez vytýkania si pravosti, bludov a pod. prosto, nešlo tu o pokresťančovanie, ani o iné po...v tej chvíli nešlo o rozpory!
Ako samotný kardinál Dziwisz píše: "Už samotný fakt spoločného vyznania tohoto zámeru vo vzťahu k Bohu a ľuďom bol znakom nádeje, ktorú nemožno zahladiť." A sám dementuje, že by kardinál Ratzinger bol niekedy býval proti idei Assisi.

Takže, toľko tento kardinál k tejto udalosti, pri ktorej, ako i pri autorovi, bol a vnímal z blíska.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  13:48:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Milá rozprávka,v ktorej tomu utíšeniu zbraní uverí iba naivný vtáčik, aj to bez jedneho krídelka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2007 :  15:15:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Utichnutie zbarani ( ak aj k tomu doslo) nemusi byt nic pozitivne
Papezi predsa v minulosti neporiadali seansy s mohamedanskymi okupantami Europy ale vyzyvali europskych vladcov aby ich mecom vyhnali z okupovanych uzemi

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2007 :  06:48:32  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
citácia:
Milá rozprávka,v ktorej tomu utíšeniu zbraní uverí iba naivný vtáčik, aj to bez jedneho krídelka.

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 05 september 2007 :  13:48:30


Ja to nepokladam za rozpravku, ani seba za naivneho. Skuste sa este raz zamysliet nad vetou
citácia:
boli sme tam spolu, aby sme sa modlili, ale nie na to, aby sme sa modlili spolu.

Podla mna je tu jasne povedane, o co vtedajsiemu papezovi islo. A nevidim tam ziaden rozpor s prvym prikazanim...

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2007 :  09:41:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Toto je môj posledný príspevok, lebo nechcem, aby si niekto myslel, že ja chcem zničiť vieru niekoho. Aj tak ste ma už vylúčili z "cirkvi" a aj tak mi nedôverujete.
Pán Mirecnr,
1.Božie príkázanie: "Nebudeš mať iných bohov okrem mňa..."
Ján-Pavol II.v Assisi a inde, parafrázujem pozvanie: " Majte si iných bohov a modlite sa k nim..." Nie je to rozpor s 1.Bož.prikázaním ?
"Utíšenie zbraní": Veď podobné stretnutia rôznych náboženstiev sa konajú 5krát do roka, nielen v Assisi a krvilačný Bush a jeho vrahovia vraždia nevinných Iračanov a vôbec neodpočívajú počas tých hanebných stretnutí.
Všetkým úprimne hľadajúcim prajem hojnosť darov Ducha Svätého !

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2007 :  11:27:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ano, prve prikazanie vravi "Ja som Pan, Boh tvoj, nebudes mat inych bohov..."
Ale nezakazuje ludom inej viery uctit si ich boha. Jan Pavol II sa predsa neklanal, ani nemodlil k inym bohom.

Veď ma, Pane, vo svojej pravde a uč ma, lebo Ty si Boh, moja spása, a v Teba dúfam celý deň.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2007 :  13:44:12  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
citácia:
ano, prve prikazanie vravi "Ja som Pan, Boh tvoj, nebudes mat inych bohov..."
Ale nezakazuje ludom inej viery uctit si ich boha. Jan Pavol II sa predsa neklanal, ani nemodlil k inym bohom.

Pôvodne zaslal mirecnr - 06 september 2007 : 11:27:20



No myslím, že právě první přikázání nedovoluje nikomu ctít si svého vlastního Boha, který je odlišný od pravého Boha.
Navíc to je nesmysl.
Myslím, že právě uctívání jakýchkoliv vlastních Bohů a zbožštění čehokoliv, co Bůh není, je proti prvnímu přikázání.

Proti prvnímu přikázaní ale zřejmě nebude, když každý podle svého stupně poznání pravého Boha, tohoto pravého Boha uctívá.
Například, dokud se Bůh nevtělil, neměli lidé možnost poznat, že je jeden Bůh v Trojici.
Kdo neměl možnost poznat co Bůh zjevil skrze Krista (například proto, že ho křesťané od tohoto poznávání odradili svými hříchy a odsuzováním), logicky nemůže uznávat Trojici, ale to neznamená, že pokud má víru v Boha, nejsou některé části jeho víry ve shodě se zjevením.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Náboženská sloboda Téma Next Topic: modlitba k Duchu Svätému  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06