Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Co je Cirkev a jurisdikcia sedevakantistov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: modlitba k Duchu Svätému Téma Next Topic: Naco indult pre tridentsku omsu?
Strana: z 3

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2007 :  16:43:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Cirkev bude tu aj keď ju budú tvoriť jeden kňaz a jeden laik, aj to bude KC s eucharistickou prítomnosťou Krista.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora 

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2007 :  16:46:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Ohľadom jurisdikcie: Veríme, že máme sakramentálnu jurisdikciu vyplývajúcu z prijatia biskupskej konsekrácie, ale nemáme ordinárnu jurisdikciu, lebo tá je od pápeža.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  07:05:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Co je Cirkev a jurisdikcia sedevakantistov
Ja nepoznám túto cirkev. Od svojho veku dvoch týždňov, kedy som bol pokrstený , nikdy som z RKC nevystúpil a nevstúpil do žiadnej "cirkvi sedevacantistov".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  09:39:59  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Myslim, ze take nieco by mohol o sebe prehlasit aj Jan Hus i kopec dalsich pobludencov.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  09:51:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Pierre,
Hus hlásal bludy, ja nie.Mali by ste rozlišovať a nie všetkých Vami spomenutých hádzať do jedneho vreca,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  09:55:14  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Vy tiez hlasate nepravdu - teda blud, ze vraj nemame papeza

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  11:16:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Pierre,
Sv.Vincent Ferrerský nauznával pravého pápeža 20 rokov. Katarína Sienská uznávala pravého pápeža. Obaja sú svätými. To , že niekto neuznáva osobu okupujúcu Petrov Stolec nie je hereza. To sa vyskytlo v Cirkvi mnokrát. Treba Vám si doštudovať dejiny Cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  11:33:11  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Nie je to celkom tak, to bolo totiz prave to obdobie ked sme mali dvoch papezov a nikto nevedel na beton urcit ktory je pravy. Sv. Vincent Ferrerský uznaval papeza Klementa VII., a Katarína Sienská zasa Urbana VI.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  16:53:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Cirkev bude tu aj keď ju budú tvoriť jeden kňaz a jeden laik, aj to bude KC s eucharistickou prítomnosťou Krista.

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 29 august 2007 :  16:43:24


Ste si 100%ne isty, ze Cirkev je urcena existenciou aspon jedneho knaza a jedneho laika? Nic ine uz nemusi platit? Mohli by ste toto svoje tvrdenie dolozit cirkevnymi dokumentami Magisteria?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  16:56:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Pierre:
citácia:
a nikto nevedel na beton urcit ktory je pravy.

Prečo potom mne upierate právo povedať , že som si na beton istý, že napr.Pavol VI. a JP2. boli arciheretikmi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  16:59:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Mato,
Pán Ježiš povedal, že :"..kde sú dvaja alebo traja prítomný v mojom mene, tam som ja." O prítomnosti Pána v Najsvätejšej sviatosti :"Budem s vami po všetky dni."
Samozrejme, sú to opiniones, nie sú to definované dogmy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  17:09:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Mato,
Pán Ježiš povedal, že :"..kde sú dvaja alebo traja prítomný v mojom mene, tam som ja."

To mi silne pripomina argumetnaciu protestantov, aj tu na fore. Ste si sisty, ze chcete argumetnacne pokracovat tymto smerom?

citácia:

Samozrejme, sú to opiniones, nie sú to definované dogmy.

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 30 august 2007 :  16:59:38


A to Vam staci na obhajovanie svojich nazorov? Nazor?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  17:30:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Mato,
Vy snáď chcete poprieť, že dvaja alebo traja katolíci netvoria Cirkev ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  20:03:36  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Pierre:
citácia:
a nikto nevedel na beton urcit ktory je pravy.

Prečo potom mne upierate právo povedať , že som si na beton istý, že napr.Pavol VI. a JP2. boli arciheretikmi.

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 30 august 2007 :  16:56:15



Preto lebo taka moznost nie je. Papeza mame a keby sme mali dvoch papezov, mozete sa akurat priklonit k jednemu z nich (ako to spravili ti svati). A nie hlasat ze papeza niet


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  20:27:24  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Pierre, ja žasnem nad Tvojou logikou.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2007 :  23:21:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Mato,
Vy snáď chcete poprieť, že dvaja alebo traja katolíci netvoria Cirkev ?

Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 30 august 2007 :  17:30:18


Nie je slusne na otazku odpovedat otazkou, ale v tomto pripade je to pochopitelna strategia.

Skusim to teda inak, napiste mi prosim Vase stanovisko k nasledujucim tvrdeniam ( na pomoc si mozete vziat MYSTICI CORPORIS CHRISTI od Vasho oblubeneho papeza Pia XII., ktoreho nahodu aj uznvate ako papeza):

1. Cirkev je zhromazdenie veriacich, hierarchicky usporiadane a to tak v celom svete - Katolicka Cirkev, ako aj na urcitom uzemi - partikularna Cirkev. Aby bola Cirkev Mystickym telom Krista vo svete, musi mat hlavu a clenov (Kol 1,18).

2. Sviatostnym znakom Krista ako hlavy je posvatna hierarchia - biskupi, knazi a diakoni (Ef 2,19-22). Presnejsie je to lokalny biskup so svojimi knazmi a diakonmi, ktori su okolo neho zhromazdeni a pomahaju mu v ucitelskom urade, pri posvacovani a spravovani (Mt 28,19-20; 1 Tit 1,4-9).

3. Sviatosntnym symbolom Mystickeho tela su krestanski veriaci.

4. Tym padom je Kristova Cirkev plne sviatostne (vidielnym znakom) pritomna vsade tam, kde je znak Krista ako hlavy, teda biskup a ti, ktori mu pomahaju a znak Kristovho tela, krestanski veriaci. Kazda dioceza je teda partikularnou Cirkvou.

5. Kristova Cirkev je viditelne pritomna vo vseobecnej, alebo Katolickej Cirkvi rozsirenej po celom svete. Je identifikovana znakom Krista skaly, biskupa Rima, nastupcu sv. Petra (Mt 16,18). Aby sa mohli oznacovat za katolicke, musia byt partikularne a ritualne Cirkvi v jednote s touto hlavou, presne tak ako boli ostatni apostoli a Cirkvi ktore zalozili v jednote s Petrom (Gal 1,18). Cez toto spolocenstvo s Petrom a jeho nastupcami sa Cirkev stava univerzalnym znakom spasy v kazodm case a na kazdom mieste až do skončenia sveta.(Mt 28,20).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  07:18:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Mato,
Správne ste citovali z mojej obľúbenej encykliky z môjho obľúbeného sv.Otca, ale verím , že poznáte aj to , čo sv.Pavol Kolosanom , v 4.kap.napísal:
"15Pozdravte bratov v Laodicei aj Nymfu a cirkev v jej dome. "
Čiže, aj jedna rodina alebo dedinka, mestečko môžu tvoriť cirkev.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  08:54:43  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Sasulnik: Jasne, moje prispevky takmer vzdy maju logiku, takze si ber priklad , no ist s logikou na ludi ktorym evidentne chyba, je trochu problem, co je aj pripad pana Oravca. Najprv si protireci v otazke fatimskeho zjavenia a teraz sa tu pokusil napasovat dvojpapezstvo na svoju situaciu .

Ked su dvaja papezi a neda sa lahko urcit ktory je ten pravy, aj svatemu sa moze stat, ze sa pomyli a prikloni sa k tomu nepravemu, ale aby tvrdil ze papeza niet, je nezmysel. To sa moze stat len Orvcovi a jemu podobnym pobludencom, ktori si navymyslali vlastne ucenie, kde si myslia, ze ked papez povie nieco chybne, prestava byt papezom . A tak sedevakantisti uz iba cihaju na kazde papezove slovo a raduju sa ked spravi nejaku chybu .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:03:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Pierre,
Vy sa tu oháňate zjavením z Fatimy, ktorému ste nekládli aj tak veľký význam. Asi ste zabudli, čo ste o ňom napísali.
Neviem ako si protirečím s ním ? Viem iba to , že Vaši "pápeži" neposluchli Matku Božiu a nikdy nespomenuli Rusko.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:35:40  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Vy sa tu oháňate zjavením z Fatimy, ktorému ste nekládli aj tak veľký význam. Asi ste zabudli, čo ste o ňom napísali.

- No to som asi zabudol, preto dufam, ze mi laskavo pripomeniete kde som pisal, ze mu nekladiem velky vyznam, neviem ci si ma nahodou nepletiete s niekym inym.

Neviem ako si protirečím s ním ? Viem iba to , že Vaši "pápeži"

- Hmm, chapem, ze ked vidite iba to, ze nasi papezi..., tak potom uz nic ine nevidite , takze dame repete, a ak stale nebude vidiet, staci povedat, mozem to pripadne aj zvyraznit: Fatimska Panna Maria sa so svojou ziadostou obracia na papeza, dokonca hovori o papezovi do buducna, ale my predsa papeza nemame – podla vas. Bud je teda Fatimske zjavenie nezmysel, alebo papeza predsa len mame . (a sam ste povedal ze Pius XII. to byt nemohol, takze to museli byt uz iba ti, ktorych neuznavate)


neposluchli Matku Božiu a nikdy nespomenuli Rusko.

- Ziadala zasvatit Rusko, zasvacovaci proces bol vykonany aj poverenym papezskym knazom dokonca priamo v Rusku. A ze papez vo svojich slovach nezasvatil len Rusko, ale rovno cely svet, no ale to logicky znamena ze aj Rusko, kedze je sucastou sveta. Chcela Rusko, dostala nie len Rusko ale hned cely svet. Papez bol teda stedry, dal jej vsetko .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:42:37  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Pierre, nehnevaj sa, ale reaguješ nielen hlúpo (logiku postrádajúc) ale i drzo.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:43:05  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Kde postradam logiku? Ukaz?

Azda aj pre teba je fakt take tazke logicky pochopit, ze ked pytas Rusko, a ja ti dam cely svet, ze tam dostanes aj Rusko? Ved v tom je logika tvrdsia nez beton, mily Sasulnik

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:51:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Pierre,
Panna Mária žiadala zasvätiť RUSKO a to pseudopápeži neurobili, aby si ekumenicky a politicky nenahnevali pravoslávnych a postsovietskych politikov. Urobil to iba Pius XII. , žiaľ bez všetkých biskupov, ale on aspoň spomenul Rusko a na to vydal exkomunikáciu všetkých , ktorí aktívne šírili komunizmus. Vaši pseudopápeži túto exkomunikáciu zrušili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  09:55:26  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A ja vam zasa hovorim, ze papez Jan Pavol II. dal vykonat zasvacovaci proces aj priamo v samotnom Rusku. A sam jej zasvatil cely svet, teda logicky aj Rusko. A hoci mal snahu zainteresovat vsetkych biskupov, zial, udajne uplne vsetci biskupi sa nepridali.

A papez JP2 s nahnevanim bolsevickych politikov nemal problem, za co sa na neho aj pokusili spachat atentat.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  10:30:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pán Mato,
Správne ste citovali z mojej obľúbenej encykliky z môjho obľúbeného sv.Otca, ale verím , že poznáte aj to , čo sv.Pavol Kolosanom , v 4.kap.napísal:
"15Pozdravte bratov v Laodicei aj Nymfu a cirkev v jej dome. "
Čiže, aj jedna rodina alebo dedinka, mestečko môžu tvoriť cirkev.


Pôvodne zaslal Oliver Oravec - 31 august 2007 :  07:18:24


Vidim, ze sa jasnym odpovediam zo zasady vyhybate. Myslim, ze prestavam verit, ze skutocne hladate Pravdu. Namiesto toho sa snazite obhajit svoj predeterminovany nazor, prax bezna u kazdeho sektara.
Skutocne nevidite, alebo nechcete vidiet rozdiel medzi pojmom partikularna cirkev a Katolicka Cirkev?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2007 :  10:47:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Pán Mato,
Takže vidím , že skutočne neveríte v lokálne , rodinnmé a miestne cirkvi.
Mňa obviňujete zo sektárstva a neveríte ani sv.Pavlovi, ktor cirkvou nazýva aj spoločenstvo veriacich v jednej domácnosti. O čo Vám ide ?
Asi sa vrátim ku cirkevnému kódexu CIC z roku 1917, ktorý Vy už ste zniesli zo sveta:
Kánon 100: §1:"...Katolícka cirkev a Apoštolská stolica majú povahu pravnej osoby z Božieho ustanovenia...
§2:".. právnu osobu je možné ustanoviť aspoä z troch osôb..."
Kánon 102:§1:" Právna osoba je svojou povahou trvalá, zanikne ak je zrušená právoplatnou vrchnosťou alebo AK PRESTALA TRVAŤ PO DOBU STO(100) ROKOV."
§2:" Ak zostane iba jeden člen , spadá na neho právo všetkých."

Čiže, Katolícka cirkev alebo pápežský úrad existujú aj keby boli iba traja katolíci a pápežský úrad zostáva aj keby nebol obsadený po dobu 100 rokov.
Som zvedavý, čo Vy z toho stvoríte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: modlitba k Duchu Svätému Téma Next Topic: Naco indult pre tridentsku omsu?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06