Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 FSSPX sú alebo nie sú v schizme? (Články)
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: moze papez upadnut do bludu ? Téma Next Topic: Quanta Cura - čo som našla
Strana: z 3

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2007 :  10:47:19  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Juja:
ja som to pochopila, že to dávaš ako "riešenie" probl do budúcna!! Tak preto som takto reagovala.

Ale ano, aj davam, odhadla si to dobre. V cirkvi sa tak podobne uz dialo (papez Honorius) a diat by sa teda mohlo znova . (no dufam ze sa to nikdy nestane) Ale ak by nejaky papez predsa len zacal velmi vycinat a celkom vedome a umyselne hlasat bludy, pripadne i vyznavat pohanske nabozenstvo (kedze aj papez ma slobodnu volu), po jeho smrti by ho cirkev mohla vyhlasit za bludara . Ale urcite nie za nejake drobne preslapy a nevedome-neumyselne chybycky, ktore sa stali napr. aj papezovi JP2. To bol typicky slovan, vieru viac prezival srdcom nez rozumom, asi aj preto robil obcas chybycky, a neskor si toho bol i sam vedomy, vedel krasne hovorit o modlitbe ale ked sa ho opytali na nieco teologicky zlozitejsie, prosto povedal, ze on presne nevie, nech sa idu opytat Ratzingera . Od bludara mal teda minuly papez urcite poriadne daleko a zda ze ho dokonca idu vyhlasit za svateho, aj ked mal svoje chybycky, ako aj ini svati, no bol to clovek modlitby a hlbokeho prezivania viery.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2007 :  18:20:52  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov


Tak toto je riadny hokej
Co je na hranici s vierou ? konkretne by som poprosil
V com lefebvristi neposluchaju Magisterium ? konkretne by som poprosil
Prosim vas vyjadrujte sa k tymto problemom zrozumitelne ved tato veta to je piate cez deviate poplacane

To amerika:
No ak niekto neustale tvrdo kritizuje papeza ako napr. biskup Williamson (ktory povedal, ze SSPX sa nezmieria za kazdu cenu, lebo chcu zostat katolici) ci Tissier de Maleras resp. niektori ich knazi. Jeden z nch napr. prirovnal Novus Ordo recou Stareho zakona k smilstvu.To je uz naozaj silna kava!). Nehovoriac o tom, ked svojou manipulativnou ideologiou presviedcaju ludi,aby nechodili na NOM.
Ja, hoci mam tiez velmi rad tridentsku omsu, nedovolil by som si takto tvrdo urazat nieco, co je autoritou papezov schvalene. Uz Tridentsky koncil predsa slavnostne vyhlasil, ze Cirkev nie je schopna schvalit pre veriacich nieco zle a neplatne.Vyhlasenia SSPX voci Novus Ordo toto akoby popieraju.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2007 :  19:13:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Je mi luto ale ja som zastancom , ze arcibiskup Lefebvr mal uplnu pravdu ked tvrdil ze NOM ohrozuje vieru katolikov
Na potvrdenie tejto pravdy staci sa pozriet na vyprazdnene kostoly a vedomosti katolikov , ktori su nateseni ako male deti ked im sem niekto naedituje detsky katechizmus pre ziakov 2 triedy zakladnej skoly

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 august 2007 :  23:35:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Je mi luto ale ja som zastancom , ze arcibiskup Lefebvr mal uplnu pravdu ked tvrdil ze NOM ohrozuje vieru katolikov
Na potvrdenie tejto pravdy staci sa pozriet na vyprazdnene kostoly a vedomosti katolikov , ktori su nateseni ako male deti ked im sem niekto naedituje detsky katechizmus pre ziakov 2 triedy zakladnej skoly

Pôvodne zaslal amerika1 - 26 august 2007 :  19:13:10


Neviem, ako chces tymto vyhlasenim dokazat pricinnu suvislost medzi NOM a ubohym stavom katechezy. Mozes si to mysliet, ale dokaz nemas ziaden.
Ja mozem rovnako tvrdit, ze k nezaujmu katolikov doslo aj napriek NOM, a rovnako to nemozem dokazat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  07:42:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Škoda, že arcibiskup Lefebvre vyhlásil mnoho dobrých pohľadov , ale všetko negoval svojimi kompromitujúcimi podpismi, ktoré od neho vyžadoval JP2. Takže on a jeho FSSPX nepatria medzi katolíkov , ktorým záleží na úprimnej obnove katolicizmu.
Vážne sa píše , že Vatikán ho úmyselne "vyčlenil", aby zachytával nespokojencov po tzv.2.Vat.koncile.
Donucoval každého subdiakona prisať pred bohostánkom nezmyselnú prísahu, ktorá vyvracala všetko , čo slovami učil. V tejto prísahe musel klerik prisahať, že JP2 je legitimným pápežom , všetky "sviatosti" Novus ordo sô platné, že bude poslušný jemu a jeho nasledovníkom atď.
Sám potom porušil tieto princípy, keď konal proti JP2. Celá sága FSSPX a arcibiskupa je veľmi protirečiaca a schizmatická.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  07:59:04  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
To FPS:
Asi ste nečítali dokument zvaný Ottavianiho intervencia, v ktorom je ostrá kritika Novus Ordo Missae. Je tam dokonca poznámka o možnej neplatnej konskerácii, a to nie je iba o fazuľkách. A nezabudnite na to, aký post zastával kard. Ottaviani vo Vatikáne.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  08:01:02  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem, ako chces tymto vyhlasenim dokazat pricinnu suvislost medzi NOM a ubohym stavom katechezy. Mozes si to mysliet, ale dokaz nemas ziaden.
Ja mozem rovnako tvrdit, ze k nezaujmu katolikov doslo aj napriek NOM, a rovnako to nemozem dokazat.

Pôvodne zaslal Mato - 26 august 2007 : 23:35:55


O tom hovorí Visserová štúdia, a nielen o tom. Ak budem mať niekedy čas, skúsim to dať na fórum, ale treba si počkať, mám zatiaľ iné projekty, ktoré horia.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  13:49:10  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Problém ohľadom FSSPX je zložitý a tak ľahko sa nedá povedať hneď výsledok.

Stačí sa pozrieť:
1. biskupi FSSPX sú exkomunikovaní, teda nemajú žiadnú jurisdikciu, nemôžu platne vysluhovať niektoré sviatosti (napr. pre spoveď je potrebná jurisdikcia).
2 kňazi FSSPX, ktorí sú verní svojim biskupom, nie sú ani suspendovaní, ani v interdikte, ani v exkomunikácii a vysluhujú všetky sviatosti dovolene.

Teda ako?
Ak platí 1., tak prečo platí 2.?
Nemali bych kňazi aspoň suspendovaní, ak nie rovno exkomunikovaní?

Vyzerá to na mačkopsa 3. stupňa.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PFS

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  20:35:21  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
citácia:

2 kňazi FSSPX, ktorí sú verní svojim biskupom, nie sú ani suspendovaní, ani v interdikte, ani v exkomunikácii a vysluhujú všetky sviatosti dovolene.


To máte odkiaľ, že kňazi SSPX nie sú suspendovaní? Práveže sú suspendovaní, ako to potvrdila komisia Ecclesia Dei, napr. aj v prípade českého kňaza P.Kučírka. Je to práve Ecclesia Dei, kt. má právo vyjadrovať sa v mene Magistéria KC ohľadom týchto vecí.
Sviatosti u SSPX sú platné,ale nedovolené. SSPX nemajú potrebnú jurisdikciu od biskupov na vysluhovanie sv.spovede atd..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Oliver Oravec

Stav: offline

 Odoslaný - 27 august 2007 :  22:00:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Oliver Oravec  Pridať Oliver Oravec do zoznamu priateľov
Z pohľadu Vatikánu sú biskupi a kňazi FSSPX v skutočnej schizme a tým pádom exkomunikovaní z Vatikánskej cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 122  ~  Člen od: 10 august 2007  ~  Posledná návšteva: 03 marec 2008 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: moze papez upadnut do bludu ? Téma Next Topic: Quanta Cura - čo som našla  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06