Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Čo sa mi páči v/na iných cirkvách
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Upaľovanie čarodejníc a pod. Téma Next Topic: Zajímavé odkazy  

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:26:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
LICH!
Priatelia, skúsme to z opačnej stránky. Doteraz sme hľadali plno rozdielov, poukazovali sme nato, čo je zlé. Možno sme sa snažili hľadať, čo nás spája.
Ale skúsme teraz presne poukázať nato, čo sa nám na iných kresťanských vierovyznaniach (cirkvách, zboroch) páči.

Veď nežijeme izolovane, určite aj evanjelik už počul katolícku sv. omšu, podobne aj katolík už mohol byť na evanjelických službách Božích, či na protestantských chválach...

Skúsme poukazovať na to, čo sa nám na druhých cirkvách páči!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:28:07  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Mne sa veľmi páči na pri evanjelických službách božích organ a ich nápevy... Proste nádhera! Keď sa spieva modlitba, tak je sprevádzaná organom - takým jemnučným tichým hraním...
Aj piesne majú takú svojskú a pre mna veľmi peknú melódiu...

A grekokatolíci - tam sa mi veľmi páčia ich ikony, a tiež spev... Tie nápevy (a n-hlasné) sú prenádherné...

A chodil som aj do Apoštolskej cirkvi (do Istropolisu) a tam sa mi páčili kázne a prednes kazateľov a taká veľmi uvolnená atmosféra, keď hrali... (A tiež Vždy a Všade...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:37:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Mne sa na protestantoch (aj ked by som asi nemal pouzivat tento termin, aby zasa nezacali hadky, navrhnite alternativu) paci najma to, ze ich viera je obvykle zivsia. Ich farske spolocenstva su mensie, ludia sa viac poznaju. Tak isto skoro vsetka krestanska hudba, ktora sa mi paci pochadza od protestantkych hudobnikov, ci uz slovenska, alebo aj zahranicna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:43:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Použi oddelení bratia...
Nie! Pardón!
Mohli by nám sami navrhnúť, aký je taký najvhodnejší spôsob oslovovania...


Aj ja som si to tiež všimol - že práve v týchto zboroch je trošku živšie, čo sa aj hudby týka, spolužitia...
Je to naozaj pekné a máme sa čo učiť. A práve sa zdá, že sa aj snažíme to dobré a pekné od nich "pochytiť" - aj my keď sú chvály tak sú živšie - gitarové, mládežnícke sv. omše, kde sa okrem srdca rozohní aj krv v žilách, pri dobrej muzike...

Toto nám tieto cirkvi ponúkajú a je to pekné a páči sa mi to. Skutočne, oni udávajú tempo, čo sa týka kresťanskej hudby...
Môj názor...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:51:20  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
VERITAS : Mne sa veľmi páči na pri evanjelických službách božích organ a ich nápevy...

U vás se v katolických kostelech nehraje a nezpívá? To zas u nás bylo kdysi slyšet varhany jen v katolickém kostele. Protestanti se scházeli obvykle u někoho doma.
A dneska mají katolíci i kostelní sbory. Dokonce dělají v Plzni u Bartoloměje přehlídky.

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:52:57  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
Ovšem perfektní zpěvy (bez varhan) mají pravoslavní v Mariánských Lázních. Tam zpívají vícehlas i s farářem. Staroslověnsky.

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  14:53:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
U vás se v katolických kostelech nehraje a nezpívá?

Spieva a ako krásne. Ale evanjelici majú iné melódie, iné tóniny, iné nápevy... a to sa mi tiež veľmi páči...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  15:31:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
ja sa vzdy velmi rad necham uniest grekokatolickym chorom, je to nadhera, prespievana cela liturgia, balzam na dusu, clovek vypne z kazdodenneho stresu z kolobehu. Skoda, ze to je malokedy, Presov je daleko:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  15:38:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mne sa takisto ako matovi a veritasovi paci hudba...nie som si ista nazvom,ale tusim,ze je to treti den...mno "nas" riso canaky nie je tiez na zahodenie:)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  16:12:04  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Inak co sa tyka protestantskych cirkvi, tam sa mi paci ich taka zivsia viera, su viac upati na Krista, je to z nich ovela viac citit ako z nas vlaznejsich katolikov, a co sa tyka popularnej gospelovej a chvalovej hudby, tak vedu jednoznacne prim.
U vychodnych cirkvi sa mi pacia spevy, hlavne ak spieva chor viachlasne, raz som zazil uzasne spevy, ked som bol v kazanskom sobore (kazanskej katedrale) vo Volgograde na dve a pol hodinovej omsi. Spievat tak dlho a stale na vysokej urovni to je ozaj umenie. Velmi sa mi pacia aj ikony.
A u nas rimo-katolikov sa mi paci, ak si za organ sande nejaky fanatik, ktory to po skonceni omse riadne roztoci, to je taka uzasna nadhera pre sluchove bunky, u kapucinov je jeden taky organista a tiez aj u nas v Malackach.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  16:23:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
som este u grekokatolikov este nebola...tu v ba nie je taky kostol?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  16:25:07  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Hej na ul. 29 augusta, omsu maju dnes o piatej a dnes je zrovna slovenska, pozri si http://grkat.nfo.sk/ resp. http://grkat.nfo.sk/Bratislava/index.html

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  18:41:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
co sa mne na cirkvach a to bez rozdielu denominacie paci je to, ked vidim zivy zbor (alebo to mozno nazvat aj farnost). Ked su tam veriaci, ktori ziju spolocnym zivotom aj mimo kostol, vzajomne si pomahaju pri praci, navstevuju sa, stretavaju sa aj mimo nedele (alebo soboty). Myslim ze prave taketo spolocenstvo moze najviac oslovit neveriaceho cloveka, a taketo spolocenstvo ide vytvorit vsade, nie iba v nejakej konkretnej cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  18:42:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
napadol ma ten spravny vyraz, ziju ako BRATIA a SESTRY.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  00:11:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
podobne aj katolík už
mohol byť na
evanjelických službách
Božích, či na
protestantských
chválach...

nie je to zakazane takato ucast?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  09:36:42  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Co je toto za forum, co su to za prispevky? Dali ste si po vine?

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  11:58:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ales uz dostal minimalne tri upozornenia, ak neprestane spamovat, koleduje si o ban.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  13:12:36  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
On uz sa vybanoval davno, natlacil sa sam (ako luteran do neba) na ignorelist, co je horsie ako ban z fora.

Na inych sektach sa mi paci, ze vdaka nim mozeme vidiet, preco je vselico v spravani kat cir nekatolickym. Plnia funkciu vizualnej sablony pre tych, ktori pre porovnavania potrebuju zmysly a nevystacia s darom intelektu (inter legere - citat medzi)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:05:27  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Co je toto za forum, co su to za prispevky? Dali ste si po vine?

Pôvodne zaslal tornero - 03 november 2011 :  09:36:42


to si prejdi archiv. Ale nereaguj lebo ta obvinia zo spamu aj ked to bude k teme.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:41:47  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Mne sa paci na Grekokatolickom obrade to, ze su aj knazi a ministranti otoceni smerom k Bohostanku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:47:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
prese. to sa mne ako miništrantovi nepáčilo na omši, že ja ako miništrant vždy chrbtom k bohostánku, hoci ked sme šli okolo oltára, tak sme sa klanali čelom k bohostánku.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  14:56:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
On uz sa vybanoval davno, natlacil sa sam (ako luteran do neba) na ignorelist, co je horsie ako ban z fora.

Pôvodne zaslal Rarach - 03 november 2011 :  13:12:36



ignorujem tvoj ignore list. a verim tomu, že keby mal čas študovať a mal pristup k informaciam, tak by som ti dokazal byť rovnocenným superom. žiaľ nemam ani čas, ani pristup k informaciam, takže stiahnem uši medzi krk a budem sa tváriť že tu nie si, tak ako ty ignoruješ mňa. apson do doby dokym sa nedostanem k takým informáciam, aby sa ti mohol postaviť do rovnocennej dskusie. nateraz na to nemám.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2011 :  15:09:59  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
Ales uz dostal minimalne tri upozornenia, ak neprestane spamovat, koleduje si o ban.

Pôvodne zaslal Mato - 03 november 2011 :  11:58:56



1 upozornenie bolo že nemam reagovať na temy staršie ako 5 a viac rokov, to som rešpektoval a reagoval som na temu tri roky staru. 2. upozornenie bolo, že nemôžem reagovať na tri roky staru temu, tak som reagoval na temu max. pol roka dozadu aj tak si mi poslal uporonenie. tak nechapem. šak pri každom som ťa rešpektoval.
reagujem zakaždým k danej téme, či k prispevku v dsanej teme. spamovanie by bolo, keby som pisal odveci, alebo rýpayl, alebo...robil proste blbosti. či odkedy je reakcia na temu spamom?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Upaľovanie čarodejníc a pod. Téma Next Topic: Zajímavé odkazy  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06