Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Zivot v zivej viere
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pribehy na povzbudenie Téma Next Topic: Lucifer, Satan, diabol a ini zli ujovia.
Strana: z 3

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 18 január 2005 :  08:43:25  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Dufam, ze sa nebudete hnevat...zakladam temu ohladom zivej viery. Raz som zalozil temu ohladom sviatosti, ale ta sa nakoniec zvrhla na polemiku.

Ja sa snazim zit hlavne podla posolstva panny Marie v Medjugorii, ktora nam dava 5 kamenov proti satanovi a ktore pre mna predstavuju aj take stavebne kamene zivota v zivej viere:
1. Citanie Svateho pisma
2. Modlitba srdcom, modlitba posv. ruzenca
3. Sviatost eucharistie
4. Sviatost zmierenia
5. Post
Zivot vo viere predstavuje je velmi bohaty ale tychto pat kamenov tak strucne charakterizuje ten moj. Bol by som rad keby ste sa podelili o svoj zivot vo viere, resp. svoj sviatostny zivot. Aby sa nam to moho rozprudit v zivu diskusiu a nie v polemiku...

P.S. A bol by som rad keby sa pridali ludia aj inych denominacii, ake maju oni zakladne kamene svojho zivota vo viere s Bohom...

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 20 január 2005 :  16:45:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
1.svate pismo
citam...akurat dnes som nad tym premyslala,ze kedysi som ho citala a citala,chcela som toho precitat co najviac,kedze to bolo pre mna nove...teraz uz zacinam citat tak,ze menej je viac...hlavne premyslam o kratkych usekoch...stare pismo som este necitala...ale pavel mi ho slubil...takze uz sa tesim,ked sa pustim do toho...citim silnu potrebu citat aj to...
2.modlidba srdcom
snazim sa...aj ked teraz mam obdobie,ze je mi tazke sustredit sa...nebesky otec mi vsak dava zazit aj pozehnany cas modlidby...
svaty ruzenec
neviem sa ho modlit podla mna tak ako by sa mal...rozimat...
stale si este casto myslim,ze cim vic desiatkov tym lepsie...
3.sviatost eucharistie
teraz,ked je skuskove,nejak nestiham...teda nejdem,lebo si poviem,ze tam pojdem na ukor ucenia,a nakoniec sa casto ani neucim...pokusenie...cize zabity cas...musim si urobit nejaky rozvrh,len zas co to budem dodrziavat...na druhej strane,mi je teraz jezis v sviatosti vzacnejsi,pretoze mi uz zacinalo svate primanie byt uplnou samozrejmostou...konecne si zacinam uvedomovat,ze je to velmi vzacna chvila,ked k tebe pride boh...skutocny...ze si s nim najblizsie,tak ako nikdy inokedy:)
4.sviatost zmierenia
velmi potrebna a snazim sa chodit pravidelne raz za mesiac...
inak vo sviatosti zmierenia sa mi casto stava,ze mam s niecim problem a ani modlidba nepomaha...idem tam a knaz mi povie presne to co potrebujem pocut...
5.post
pre mna velka neznama,kedze som jedak...
po obrateni som prestala jest maso v piatok...neviem preco ma to napadlo,lebo u nas to nikdo nedodrzuje...ale maminka sa uz chyta:)
a chcela som drzat piatok uplny post...ale uz pred obedom som sa napraskala,nevydrzala som to...este neprisiel moj cas v tomto asi...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2005 :  08:50:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Ahojte, rád sa zapojím do tejto témy, lebo ma zaujala a aj ja sa chcem s vami podeliť, ako ja prežívam svoj život s Pánom Bohom.

Týchto 5 kameňov, ako sú tu uvedené sa snažím dodržiavať, a robím to nasledovným spôsobom:

Sväté Písmo čítam ako text, sv. Písmo čítam pri modlitbe a sv. Písmo počúvam pri sv. omšiach.

Mojou najzákladnejšou a pre mňa najkrajšou a odkedy som ju objavil aj najobľúbenejšou modlitbou, je Liturgia hodín.
Je to niečo prekrásne! Nie je nič krajšie, podľa mňa, čo sa modlitieb týka, ako modlitba z brevára...
Ja ju chápem v mojom živote ako svoju duchovnú stravu.
V týždni sa modlím každý deň na 100% vešpery a kompletórium. Ráno, keď utekám za povinnosťami, aspoň invitatórium. Keď môžem tak aj ranné chvály (ale to cez týždeň málokedy )...
Modlitbu cez deň nemôžem, kvôli práci... Ale v nedeľu, v deň Pána, sa modlím všetko...

Možno sa niekto pousmeje - naučené a predpísané modlitby... Možno, pre niekoho...
Ale tú obrovskú hĺbku a rozmanitosť, nevyčerpateľnosť, mnohorakosť Božieho slova (lebo práve to je v breviári) človek precíti len pri modlitbe.
Modlitba vešpier trvá okolo 15-20 min., no je tam všetko, čo duša potrebuje: chvála Boha, spevy Bohu, vďaky Bohu, prosby Bohu, modlitby k Bohu a svätým, osobná modlitba...
Keď sa vešpery spievajú a skutočne prežijú, tak aj 30-45 min je niekedy málo... A každý deň je iný... Je to prenádhera...!

Toto je to, čo ma, čo sa modlitby a rozhovoru s Bohom týka, drží nad vodou...

Potom moju vieru, aby bola živá a aby sa vzmáhala, neustále osviežujem každodennou sv. omšou. Je to pre mňa vyvrcholenie dňa, keď môžem byť účastný na sv. omši.
A keďže si želám byť vždy plne účastný sv. omše, Eucharistia a sviastosť zmierenia sú nedeliteľnou a pravidelnou súčasťou môjho kresťanského života.

Pôst veľmi rád doržiavam, resp. vždy si dám určitý skutok sebazaprenia (nie vždy sa jedná o jedlo!) - keď je na to obdobie...
Jeden raz som mal pôst taký, že týždeň budem chodiť do roboty na MHD...
Počas celého adventu som mal pôst zrieknutia sa môjho oblúbeného jedla (pritom som jedol normálne, len toto som celé 4 týždne ani len nevidel...)

Ale všetko na svete robím hlavne z lásky k Bohu - nie pre zásluhy (i keď viem, že bez odmeny neostanem - a odmenu, verte, či neverte dostávam už tu na zemi...) alebo preto, aby som sa pred niekým ukazoval...

Milujem Pána Boha a toto, čo som tu písal robím len a len pre Neho...

Ale to je len ten základ, ktorý je možno viditeľný, čo pre Pána robím. Boh vie, že vo svojom vnútri je to ešte viacej... a že chcem a že sa snažím robiť viacej...

Ďakujem vám, že som mohol toto napísať...
Ja sa radujem z vás, že máte skvelý vzťah s Pánom a vy sa radujte spolu so mnou, že ja mám pekný vzťah s Bohom a takto spoločne "Ustavične sa radujte v Pánovi! Opakujem: Radujte sa!" Flp 4,4

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 21 január 2005 :  12:25:29  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ahoj, velmi ste ma potesili...
No trosku sa rozpisem, kedze som mal ten strohy uvod.
Pismo citavam pravidelne, i ked az nie uplne pravidelne, ale nechavam si zasielat na mail citania a k nim nejake tie homilie, teda Slovo medzi nami alebo ako sa ti vola . Pre mna osobne Svate pismo znamena dost, cerpam z neho aj ako sa spravat k druhym a sebe...
Modlitba - snazim sa najst pre Boha nejaku tu chvilku kazdy den, i ked v niektore dni mi to nevyde, inokedy sa premodlim cely den , v poslednej dobe sa hodne modlievam ruzenec, je to pre mna taka cesta k Bohu. Niekedy ked nemam, co robit alebo sa nudim, tak sa modlim desiatky, a dost casto to robievam ked idem pesi z prace do mesta (taka streka z patronky do stareho mesta, tak za tych 45 minut clovek stihne aj 2 ruzence ) alebo ked cestujem domov vlakom.
Eucharistia, to je to najkrajsie co nam Jezis tu na zemi zanechal, ved On nam tu zanechal seba sameho, aby sme ho mohli prijmat kazdy den, nie je to uzasne. Niekedy sa mi nedari ist kazdy den na omsu, ale snazim sa...
No ja som taka uzkostliva dusa a niekedy dost hriesna, tak sa na spovedi ocitam aj 2 razy do tyzdna, inak moj spovedny normalny cyklus su kazde 2 tyzdne, sice je to dost casto ale velmi to pomaha v napredovani...
Ja post povazujem za formu modlitby a kazdy piatok ju obetujem za mojho 3 mesacneho synovca. Snazim sa postit o chlebe a vode, takze velmi prisny post to nie je ale svoj ucinok ma, hlavne ked to clovek obetuje od srdca a nezistne...
Dakujem za vase prispevky a velmi som rad, ze aj takouto formou mozeme rozvijat svoj osobny zivot vo viere v Boha

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2005 :  05:47:25  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Veritas, neviem, aky mas denny rezim, ale na radiu Lumen su o 5:45 ranne chvaly... (prave zacinaju)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 24 január 2005 :  08:57:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Viem o tých laudoch, ale zatiaľ neexistuje sila, ktorá by ma tak skoro zobudila
Totiž práve v tento čas sa práve obraciam na druhý bok...
A vstávam o 7.10, za normálnych okolností...
(Ak však niekedy treba, ešte vstávam o 6,30 - ...a kde sú už laudy...) Zato si to vynahrádzam po nociach, lebo dosť často idem spať okolo 0:30, 1:00...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poro

Stav: offline

 Odoslaný - 31 január 2005 :  20:14:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: poro  Pridať poro do zoznamu priateľov
Preco chces zit v zivej viere a nie v mrtvej alebo neviere?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 13 december 2004  ~  Posledná návšteva: 01 september 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2005 :  05:28:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal poro

Preco chces zit v zivej viere a nie v mrtvej alebo neviere?


A preco, ked vidis, ze zivot je krajsi v domceku s ustrednym vykurovanim, nechces uz byvat v jaskyni s netopiermi? Preco?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2005 :  05:31:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal vegetta

ziva viera je viera v starych a vymyslenych ritualoch cirkvou.
No to je mi teda ziva viera, podla mna je to prave viera mrtva, redukovana na ritual, modlu...


Mylis sa priatelu, to, kde Ty mas pocit, ze nieco cloveka obmedzuje, zavazuje, prave to ho rozvija. Ziaden ritual, ak nieco robis s cistym a uprimnym srdcom. Opakujem sa, ale ked sa po case stretnes s otcom, priatelom, nepodas mu ruku? A myslis vtedy, ze to je len "trapny ritual"?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 01 február 2005 :  10:15:55  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal poro

Preco chces zit v zivej viere a nie v mrtvej alebo neviere?


Lebo nechcem vymenit mercedes za trabant ...Spoznal som aky je to zivot, ked zijem tu vieru, ked zijem s Bohom a za nic na svete to nechcem vymenit.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2005 :  10:05:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Zaujal ma tento nadpis a preto zareagum v tejto téme, hoci som chcel založiť novú.
Hovorí sa tu o živej viere. Podľa môjho názoru je živá viera aj to, keď sa riadime podľa Písma, ktoré hovorí, že "viera bez skutko je mŕtva" - teda, že konáme aj nejaké skutky...

Preto by ma zaujímalo, ako vy živo reagujete na práve sa začínajúce pôstne obdobie. Či budeme mŕtvo (rozumej nijako) reagovať na 40-dňový pôst alebo živým spôsobom (rozumej skutkom - život=skutky) sa zapojíte do 40-dňového očisťovania.

Za seba môžem povedať, že som sa rozhodol v tomto pôstnom období zmyť čo najviac nánosov zlozvykov, ktoré mám, resp. budem sa snažiť rozbehnúť a teda aj po skončení pôstu pokračovať v konaní dobrých vecí, ktoré zatiaľ ešte nekonám, no túžim ich konať.
Nekonám ich hlavne z mojej pohodlnosti. Práve tento pôst mi dáva šancu prekonať sa, prekonať sám seba (svoju lenivosť a pohodlnosť) a začať niečo dobré.

Ako príklad vám napíšem, jeden skutok, ktorý by som rád rozbehol vo svojom živote. V inej téme som nedávno písal, že sa nemám kedy modliť ranné chvály. Že práca, povinnosti, spánok...
No sú to všetko len moje výhovorky a moja pohodlnosť. Preto túžim a želám si, aby som sa počas pôstneho obdobia prekonával.
A práve dnes som začal - dal som si predsavzatie, že počas celého pôstneho obdobia budem vstávať o pol hodinu skôr ako normálne a úprimne sa pomodlím laudy.
Poviem vám, dnes som mal prvú živú skúsenosť s mojím predsavzatím - ako tak to vyšlo...

Túžim a želám si, aby mi moje sebazapretie prinieslo na konci pôstneho obdobia návyk a túžbu modlenia sa ranných chvál aj počas celého ďalšieho obdobia.
Nech mi pomáha Pán Boh!

A teda o tázka, možno, pre vás: Akým živým spôsobom pristupujete k sebazapieraniu počas pôstu vy...?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mark

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2005 :  10:58:04  Zobraziť profil  Pridať mark do zoznamu priateľov
Podobne ako pre Veritasa, aj pre mňa je základom modlitby Liturgia hodín. Je to oficiálna modlitba Cirkvi, ktorú sa modlí celá Cirkev, preto je v nej ideálnym spôsobom skĺbená osobná i spoločná modlitba, teda i keď sa ju človek modlí sám, sa ju vlastne nemodlí sám, lebo sa ju s ním zvláštnym spôsobom modlí celá Cirkev. Teda je to zároveň osobná i spoločná modlitba, v tom je úplne jedinečná. Keďže je to oficiálna modlitba Cirkvi, mystického tela Kristovho, spolu s nami sa ju k nebeskému Otcovi modlí i Pán Ježiš. Ďalšia jej výnimočnosť. Preto ju svätý otec tak vrelo odporúčal.
Ruženec je pre toho kto sa ho vie modliť nádherný spôsob kontemplácie Kristovej tváre, umožňuje nám hlbšie vnikať do udalostí jeho života a tieto udalosti spájať s naším životom, teda evanjelium prenášať do nášho života. Pre tých ktorí si myslia že sa ho nevedia modliť: je to veľmi osobná modlitba, každý sa ju modlí iným spôsobom, niekto rozjíma myšlienkami, iný sa len díva do jeho tváre...
A sväté Písmo? Z neho sa učíme viere, modlitbe i životu. Je základom. Treba ho premeditovať, nečítať ako noviny.
Čo sa týka pôstu, myslím si že dať si predsavzatie, ktoré neskôr nedodržíme, nie je veľmi múdre. Radšej s mierou. Ale berte ma s rezervou, k pôstu nemám dobrý vzťah. :)

 Počet príspevkov: 35  ~  Člen od: 06 marec 2004  ~  Posledná návšteva: 29 marec 2004 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2005 :  15:08:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja zatial pristupujem k postu nezivo...
prave to:prekonat moju pohodlnost nedokazem...
som dnes premyslala, preco prave mne dal boh uverit??? nechapem, nechapem ho!!!

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

orinta

Stav: offline

 Odoslaný - 09 február 2005 :  23:14:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: orinta  Pridať orinta do zoznamu priateľov
Janka podobne aj ja....

Ale chcem s tym nieco robit!!!!
Moj post???co spravit?....ist na SPOVED!!!!!!to potrebujem a bojim sa ist na nu, skor hanbim? neviem....ak toto prekonam tak potom uz pojde vsetko lahsie...
Rada by som sa pocas postu cvicila v modlitbe...myslim naucit sa pravidelnosti...viem ze to zabera! Na intraku sme sa s babami modlievali na izbe desiatok ruzenca a to sa stalo potom pravidelnou samozrejmostou...No potom ked uz intrak fuc....presvedcila som sa o svojej lenivosti dost...
A tak som si povedala ze sa musim - nie chcem vratit k zivej uprimnej modlitbe srdcom, k citaniu sv. pisma....


:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 72  ~  Člen od: 31 január 2005  ~  Posledná návšteva: 14 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2005 :  07:07:52  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Pre mna post predstavuje obdobie puste, kde si mozeme od seba dat (velmi tazko) nepotrebne veci a zamerat sa iba na Boha, an to aky uzasnu vec ma pre nas prichistanu - Velku Noc.
Ja osobne sa postim o chlebe a vode kazdy piatok iba do vecera, teraz cely den, aj vecer a pridal som k tomu aj stredu.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2005 :  09:53:04  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to ako dokazes sasulnik s tym chlebom a vodou?...pre mna zahada :(

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2005 :  10:00:34  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Nuž takí sme dvaja - ja to tiež chcem tak robiť (minulý rok som začal a toto pôstne obdobie to túžim tiež vydržať): len o vode v stredu a v piatok... Dá sa to. Hlavne, keď presne viem, za čo a koho to obetovávam...
Palino, skús to... Je to drsné ale...

No nezabúdajme na slová Písma, aby sme si nezošklivovali tvár, keď sa postíme...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2005 :  11:17:57  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

to ako dokazes sasulnik s tym chlebom a vodou?...pre mna zahada :(


Zahada to nie je, zaciatok je velmi tazky, ked si telo zvykne, neni problem. Inak s tou vodou to neni presne take , pijem hohne tepleho caju (ale bez cukru) a ten vlastne nahradza to teple jedlo, co potrebujes do seba dostat.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 10 február 2005 :  11:26:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
pijem hohne tepleho caju (ale bez cukru) a ten vlastne nahradza to teple jedlo, co potrebujes do seba dostat.
Ty mas nejaky zvlastny caj, ked obsahuje vsetky tie vitaminy, proteiny, sacharidy, a dalsie ziviny potrebne pre spravny chiod organizmu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poro

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2005 :  20:19:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: poro  Pridať poro do zoznamu priateľov
Ja osobne sa postim o chlebe a vode kazdy piatok iba do vecera, teraz cely den, aj vecer a pridal som k tomu aj stredu.
Sranda, jak sa menis.
Clovece kazdy rok si iny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 13 december 2004  ~  Posledná návšteva: 01 september 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2005 :  21:08:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Sranda, jak sa menis.
Clovece kazdy rok si iny.

GMK sa tiez strasne zmenil. Uz to nie je ten stary dobry GMK. Uz je to iny GMK, co ma rany na dusi.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

poro

Stav: offline

 Odoslaný - 14 február 2005 :  23:48:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: poro  Pridať poro do zoznamu priateľov
Aj poro sa meni.
Asi kazdy, ale sasulnikova zmena je tak neuveritelne prudka.... no nechapem stale.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 228  ~  Člen od: 13 december 2004  ~  Posledná návšteva: 01 september 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2005 :  07:48:18  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal poro

Aj poro sa meni.
Asi kazdy, ale sasulnikova zmena je tak neuveritelne prudka.... no nechapem stale.


Hovori sa, ze zivot je zmena, ale najvacsie zmeny i tak robi Boh

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2005 :  08:28:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
Hovori sa, ze zivot je zmena, ale najvacsie zmeny i tak robi Boh
U GMK najvacsie zmeny urobili ludia a zly Svet.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 15 február 2005 :  09:07:39  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
GMK : U GMK najvacsie zmeny urobili ludia a zly Svet.

GMK je pesimista.

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2005 :  10:46:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Priatelia vieme vôbec, že aké vlastnosti musí mať viera?

1 - viera musí byť všeobecná
- teda musím veriť všetkému, čo sa na verenie ponúka - od Cirkvi, z Písma, z Tradície. Nevyberať si iba to, čo nám vyhovuje. Teda, musíme veriť všetkému (aj tomu, čo je zatiaľ pre náš rozum nepochopiteľné) alebo čo sa nám nepáči alebo s čím napr. nesúhlasíme...

2 - nepochybujúca
- v žiadnej veci, v ktorú veríme nesmieme pochybovať, či je to naozaj tak. Nesmieme pochybovať napr. o Božej Trojici, o Božstve Ježiša Krista... Nesmieme pochybovať v nič, čo je predmetom viery. Vieru si mám aj v modlitbe povzbudzovať a prosiť Pána o posilnenie viery...

3 - viera musí byť živá
- v to čo veríme, musíme aj navonok prejavovať. Nesmieme svoju vieru ukrývať. No nesmiem ani "vodu kázať a víno piť". Nesmieme byť pokrytcom, čo sa týka viery...

4 - viera musí byť stála
- nie veriť len vtedy, keď nám to vyhovuje. Nesmieme prezliekať kabát! Musíme byť stály vo viere, ak keby nás to malo stáť život. Svätí mučeníci sú toho krásnym dôkazom, že je možné mať stálu a pevnú vieru! Nebuďme kresťanmi len keď je sloboda a všetko je OK, no keď príde príkorie, prenasledovanie a výsmechy vieru "zahodíme", len aby sme sa zachránili...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Pribehy na povzbudenie Téma Next Topic: Lucifer, Satan, diabol a ini zli ujovia.  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06