Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 clovek vedeny Duchom Svatym
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ucast na nekatolickej bohosluzbe Téma Next Topic: Predsudky
Strana: z 5

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2007 :  21:49:54  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Osobne si myslím, že žiaden nový príklad sa brať nemusí, nakoľko Aleško už jeden uviedol.
Je dosť popísaného, aby sa dali robiť logické závery. Dúfam, že niť diskusie zatiaľ bez problémov sleduješ.
Ak nie, môžeš začať spochyňovaním mojích alebo Alešových tvrdení.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 18 jún 2007 :  21:55:42  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Keďže sme sa dozvedeli niektoré nové skutočnosti a je nám jasnejšie o pôsobení Svätého Ducha.
Možno povedať:
Ak niekto povie, že je vedený Svätým Duchom, tak:
a) vanie si kam chce
b) je ukecaný
c) vedome neodporuje Zjavenej Pravde a zachováva, čo učí Cirkev

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  09:41:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Zoberme si na mušku už toľko omielaného PavlaBa:

Pavelba nie je vhodny priklad - on uz bol katolik a zavrhol to co mal. Ja stale hovorim o opacnom postupe - rodeny protestant, alebo obrateny ateista, nie odpoadnuty katolik.

Pôvodne zaslal Mato - 18 jún 2007 : 21:43:24



to je jedno mato.... dobre vies a to kazdy z nas, ze clovek v urcitom obdobi prejde od formalnej viery k aktivnej. takze trochu sa da povedat(urcitie nie na stopro) ze obratenie ako obratenie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  12:15:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
sasulnik , dodatocne ma napada toto prirovnanie:

povedzme ze ateista(neveriaci) je ako hladny clovek, po obrateni prichadza za Bohom. u protestantov je len polievka, u katolikov je to polivka+hlavne jedlo.. a ten clovek ktory skonci u potestantov je ako clovek , ktoremu staci k zivotu iba polievka a hlavne jedlo sa boji zjest, lebo sa boji, ze hlavny kuchar tam dal cosi co mu ublizi.
na jednej strane mu staci poliedvka, najedol sa jedla a odchadza aby prisiel ked bude hladny. alebo na druhej strane prichadza a venuje sa len polievke. ale ten clovek ktoremu nestaci, je viac hladny(po Bohu) tak sa snazi k polievke ziskat aj to hlavne jedlo a skuma a hlada, ci je ozaj otravene,alebo to je povera tych, ktori sa boja to hlavne jedlo zjest.
katolik je potom ten ktory pevne a natrvalo prichadza a neuspokojuje sa ani s polievkou, ale ani s hl. jedlom a vlastne cim viac je tym viac je nenasytnejsi(po Bohu).

mozno nie uplne presne vyjadrovanie ale pokus. napadlo ma to v suyvislosti Ezauom, ktory za tanier polievky predal svoje prvorodentsvo.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  15:24:43  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Dobre Ti to myslí, až na to, že Cirkev má plnosť Pravdy, teda i milostí. (Teda podľa Tvojho prirovnania plnosť jedla, nie iba polievku a hlavné jedlo, ale i zákusok, kompótik, šalátik, ...)
Protestant môže byť človek, ktorý sa uspokojí s polievkou, a hlavné jedlo nechce z niekoľkých dôvodov, buď sa o ňom vôbec nedozvie, alebo sa o ňom dozvie a odmietne ho. A odmietnuť ho môže z viacerých dôvodov: buď mu niekto povedal, že je to nechutné, alebo si myslí, že je to nechutné, alebo ... (kto vie aké dôvody vôbec ešte sú).

Ezau je o niečom inom.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  17:59:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
dobre, myslim si ze sme sa az na male detaily rozumeli.....

ked sme pri tom.... cize od dovodu preco odmietam to hlavne jedlo(+komplet okolo toho) ma moze cinit viac alebo menej zodpovednym za to prečo som ho nejedol, tak?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 19 jún 2007 :  19:02:36  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
tak...

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ucast na nekatolickej bohosluzbe Téma Next Topic: Predsudky  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06