Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Velka noc
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: nový začiatok - pre mariu Téma Next Topic: nový začiatok
Strana: z 2

milha

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2007 :  17:02:56  Zobraziť profil  Pridať milha do zoznamu priateľov
Ustanovenie sviatku Pesach:

Leviticus 23:5,6 Prvého mesiaca, štrnásteho dňa toho mesiaca pred večerom je Pesach Hospodinovo.
A pätnásteho dňa toho mesiaca je sviatok nekvasených chlebov Hospodinovi. Sedem dní budete jesť nekvasené chleby.

 Počet príspevkov: 33  ~  Člen od: 03 apríl 2007  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2007 :  18:11:21  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citala som v katolickch novinach zaujimavy clanok
www.katnoviny.sk
clanok : Židovská Pascha je spomienkou na vyslobodenie z Egypta

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 10 apríl 2007 :  18:34:54  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

citala som v katolickch novinach zaujimavy clanok
www.katnoviny.sk
clanok : Židovská Pascha je spomienkou na vyslobodenie z Egypta



To nie je zaujímavosť, ale fakt, ktorý sa prenáša i na vyslobodenie človeka zo zatratenia Kristom.... Povedal by som, že to je skôr pripomínanie si, a nie spomínanie....

Preto tie odkazy na "baránka", na "krv" a "oslobodenie", ktoré je adekvátne "znovuzrodeniu". Tieto všetky udalosti by mali byť veriacemu všeobecne známe a nemal by ich brať ako "iba zaujímavosť".


Jedine Boh, Jedine Viera, Jedine Písmo, Jedine Pravda.
<°)))))><(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  12:45:00  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
viem o tom, ze katolicke noviny su zarukou toho, ze tam nebudu vymysly
teraz neviem, ci nebudem reagovat odveci, ale zidia myslim neuznavaju Pana Jezisa za Mesiasa, teda ani si nepripominaju Jeho smrt a zmrtvychvstanie...a to ci Paschou spominaju ci pripominaju vyslobodenia z Egypta je hadam jedno, ci nie?

a dalej som nenapisala som, ze ten clanok je pre mna "iba zaujimavost"...ale, ze pre mna bol zaujimavy
predtym ako Lajos neotvoril tuto temu som sa nejak nad tym hlbsie nazamyslala
ty sa Pavel neucis, ci uz vsetko vies?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  13:03:59  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Židia (s malým "ž") stále čakajú na sľúbeného Mesiáša, Ježiša (ne)uznávajú len ako jedného z mnohých prorokov či divotvorcov. Myslím, že si pripomínajú Ježišovo zmŕtvychvstanie napr. tak ako fašisti 8. máj 1945.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  13:07:13  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Laco, napisala som sice Židia s malym"ž", ale nemalo to byt na zosmiesnenie...zosmiesnujes az ty

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  13:42:00  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

Laco, napisala som sice Židia s malym"ž", ale nemalo to byt na zosmiesnenie...zosmiesnujes az ty


Janka, za to, že si katolíčka, sa nemusíš tak aj správať. Myslel som to dobre. Vysvetlím.
Židia ako príslušníci národa sa píšu s veľkým Ž, s malým sa píšu vyznavači židovského náboženstva - judaizmu. Takže vyznavač judaizmu môže byť aj Róm, aj Talian, aj Žid, vtedy sú to židia s malým ž. Ale Židia nemusia byť len židia, môžu byť aj mohamedáni, aj katolíci, jehovisti atď. Takže v mojom príspevku som písal o židoch - vyznavačov náboženstva, vôbec som si nevšímal, či máš alebo nemáš chyby v Tvojom príspevku.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  14:24:53  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
viem o tom, ze katolicke noviny su zarukou toho, ze tam nebudu vymysly

tu zaruku dnes nemas uz v ziadnom mediu, vsade sa nieco "zarucene" objavi.
quote:
ale zidia myslim neuznavaju Pana Jezisa za Mesiasa, teda ani si nepripominaju Jeho smrt a zmrtvychvstanie...
hej to je pravda, ale nic to nemeni na tom, ze nepochopili zmysel paschy a toho, na co pascha vlastne mala ukazat. Nie je urcite nahoda, ze Kristova obeta a zidovska krv baranka sa viaze na ten isty termin v roku.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  16:07:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Laco,
tak sa ospravedlnujem, ze som reagovala ako "katolicka" a ty reagujes ako aka skupina ked skatulkujes?

vdaka za vysvtlenie o "ž"...som nevedela

Lajos,
za tych par rokov co citam tie noviny som tam nenasla honbu za nejakymi senzaciami, nevhodne reklamy, ohovaranie, bulvar a nieco, co by sa po case ukazalo ako vymysel, preto mam na tie noviny nazor aky mam...ked ma sklamu, potom ho zmenim

a tomu druhemu:v Pisme je, ze židia nakoniec uveria a pochopia
to je zas take Bozie tajomstvo

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2007 :  16:32:42  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka
...a ty reagujes ako aka skupina ked skatulkujes?


Tá skupina je "všetci ostatní". A vôbec netuším, z akej škatuľky je ten či onen. Ale vás nikto neškatuľkuje, sami sa dištancujete pred ostatnými, ktorých máte radi ako židia mýtnikov.

Tak teda ospravedlnenie prijímam.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: nový začiatok - pre mariu Téma Next Topic: nový začiatok  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06