Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 nový začiatok
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Velka noc Téma Next Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev
Strana: z 4

Majuska

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  19:53:38  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Majuska  Pridať Majuska do zoznamu priateľov
miesto ,,nehnevaj sa oklamat,, ma byt ,,nedaj sa oklamat,, .
Ospravedlnujem sa :-)

 Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 25 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 24 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:01:28  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Majuska, to tlacitko s tou ceruzkou v hlavičke tvojho príspevku je na editáciu - prepisovanie už napísaného. Vyskúšaj!
Potom to posledné tlacitko je na zmazanie celého príspevku. Tiež vyskúšaj!
Môžeš sa pred tým aj pomodliť, lebo môže byť som v učení inde než RKC.

PS. Tvoja perlička bude zaradená do súťaže o najkrajšiu perličku tohto fóra s možnosťou získať putovný titul "Perlorodka blumentálska".

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:05:01  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Maria:
a ako si mám teraz vybrať, kto z Vás je ten správny a vyznáva tu správnu vieru?

- Pozri sa, kazda sekta tvrdi ze ma pravdu, ze ona je ta prava cirkev. Lenze Jezis pre ludi zalozil svoju cirkev pred 2000 rokmi a ma tu byt stale bez prestania. No a ktora cirkev je tu stale bez prestania 2000 rokov? Je to katolicka cirkev. To je vseobecne znama vec a da sa to i preukazat. Sekty vznikaju a zanikaju, ale Katolicka cirkev napriek vsetkym pokusom ju znicit, vydrzala, je to zazrak, stale tu existuje.

Inak Arpad tu zasa vytrhava vety z kontextu, takto sa ale k Pismu pristupovat nemoze.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Majuska

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:17:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Majuska  Pridať Majuska do zoznamu priateľov
To Arpad:

dakujem za upozornenie.Inak ja som to dala vymazat lenze mi tam napisalo,ze to musi najprv vymazat admin ci kto a ja som nechcela cakat tak som sa len opravila v dalsom prispevku.
A neboj..ja ta neodsudzujem za to,ze nie si v RKC a ze si inde.Taka hnusna nie som.Tak sa prosim na mna nehnevaj.Chcem mat rada vsetkych ludi bez ohladu na vsetko.

 Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 25 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 24 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:32:26  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Arpi: Zbierat preklepy je pekny konicek, ze? Fakt ta to bavi?

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:34:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pierre, tu vidis jeho mentalitu: zbierat to zle......len nechaapem naco zbiera to zlea nezbiera to dobre..... ktovie ci potom jeho vedomosti o rkc uz nie su o tomto tiez a potom sa mozme cudovat preco ma o rkc take medzery a skreslene predstavy.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  20:46:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Majuska
Vidim,ze su tu urciti ludia,ktori su v uceni uplne inde nez RKC a to sa mi nepaci,nemam z toho dobry pocit.Verim tomu,co je Jezisove a to je jeho Svata Cirkev a Ona je nasa laskava matka a Jezisova nevesta,tak sa prosim NEBOJ


Majuska aj mna to trapi, ze na katolickom fore klamu hladajucich rozni bludari.

Kazdemu je totiz jasne, ze ak sa niekto prisiel opytat na katolicke forum, zaujimaju ho odpovede katolikov. Keby mal zaujem o bludy, isiel by na forum bludarov.

Len bludari (asi z nedostatku novych oveciek) neustale citia potrebu sirit svoje blludy aj tu a nechcu si uvedomit kde posobia.

Ale myslim, ze tato tema je ukazkou toho, ako to na katolickom fore nesmie vyzerat a preto prosim, nie ziadam, aby sa nekatolici zdrzali akychkolvek komentarov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2007 :  21:22:41  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Maria, skutočne ťa zaujímajú len odpovede katolíkov?

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  01:07:17  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Maria: Alebo ta zaujimaju aj zakerne odpovede sektarov, ktori sa ta najprv pokusia zmiast a potom mozno i ulovit? Ich nastroje su skreslene informacie, ktore sa na prvy pohlad zdaju pravdive. Ich triky vsak dokazu vacsinou zbadat len skuseni s velkymi vedomostami, myslis, ze medzi takych patris? Oni vycitili ze nie, a preto tu na teba cihaju ako selmy. Je to tu pre teba nebezpecne. Cesta do neba vedie prave cez tu prastaru katolicku cirkev, oni vsak spravia vsetko preto aby si sa prave do tejto cirvki nedostala.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maria

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  11:47:48  Zobraziť profil  Pridať maria do zoznamu priateľov
naozaj zaujímavé...
ja si myslím, že každá sekta sa časom môže stať cirkvou, veď vo svojich začiatkoch bola aj RKC sektou. a tiež si myslím, že rozdiely v počte vyznávačov sú nepodstatné, nakoľko nikde nie je povedané, že väčšina musí mať pravdu a už vôbec nie ten, kto dlhšie existuje. preto, podľa mňa, by sa nemala zavrhovať žiadna myšlienka, ideológia, či viera bez toho, aby sa dobre preskúmala a vyskúšala a kto to robí, ten sa dobrovoľne zbavuje možnosti nájsť skutočnú pravdu. taký je môj názor.
"handrkujete" sa o vysvetlenia jednej a tej istej knihy, výroky jedinej bytosti... ako potom pristupujete k ľuďom, ktorí Ježiša považujú za nepodstatnú osobu v ľudských dejinách a Bibliu za horšiu beletriu?

 Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 30 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  12:07:07  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Jezis zalozil len jednu cirkev, Maria. A vieme ktora to je. A iba jej Jezis odvozdal moc. Ostatne cirkvi pozakladali samozvani jednotlivci, dali im ucenie podla vlastnej uvahy, no taku si moze zalozit kazdy, ja aj ty. Su ich stovky a na hlbsie preskumanie kazej jednej by ti jeden zivot nestacil. Realita je taka ze Jezisovu cirkev zalozil pred 2000 rokmi Jezis, tie ostatne novodobe pozakladali len obycajni ludia, su to falosne cirkvi.

A sekta, to tiez nie je len o pocte clenov.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  12:07:53  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Mária, handrkovanie je pradávnou súčasťou komunikácie celého človečenstva na celom svete, vo všetkých dobách a rovnako i v humanitných, ako i v prírodovedných vedách, prosto všade tam, kde sa ľudia prú! No čo už, takí sme, i Ty! Čo bojíš! Aj toto handrkovanie trvá niekoľko storočí a tu na fóre, hádam od jeho začiatku, to už bude nejaký ten rôčik. Čo teraz urobíš? Handrkovanie kvôli Ježišovi a pravosti všetkého, čo povedal, urobil a založil, to už trvá, odkedy prišiel a prehovoril.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  13:28:21  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Nemám tak dobre naštudovaný Nový Zákon, ale mám pocit, že s handrkovaním, kto je najpravovernejší, začal už apoštol Peter. Je to cítiť z viacerých príbehov, napr. s umývaním nôh (čoskoro aktuálne!)

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  13:37:22  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Ano, lebo vtedy este na sv. Petra nebol zostupeny Duch Svaty, to nastalo az neskor.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  13:57:07  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
a este toto Maria:

ako potom pristupujete k ľuďom, ktorí Ježiša považujú za nepodstatnú osobu v ľudských dejinách a Bibliu za horšiu beletriu?

- Vacsinou len tak, ze ich mame radi a modlime sa za nich. Prilis sa s nimi nebavime, bolo by to zbytocne. Modlitba ma vacsiu moc nez slova a presviedcanie.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Majuska

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  16:41:31  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Majuska  Pridať Majuska do zoznamu priateľov
To Mato:

veru uplne s tebou suhlasim a mrzi ma,ze tu chodia ludia,ktori chcu schvalne zmiast svojim ucenim ostatnych.Myslim,ze ak je Maria pokrstena v RKC a prisla sem na toto forum,neprisla tu teda kvoli sektarom a inym cirkvam,ale kvoli RKC.A preto by mala pocuvat RKC !!!
Pre mna jedinu pravu cirkev !!! Dava mi po duchovnej stranke vsetko co potrebujem a moje svedomie sa jej vobec nebrani.Citim sa v nej ako doma a prosim Pana Boha,aby mi nikdy nedovolil tuto cirkev opustit.Najviac ma doraza,ze o tejto cirkvi je aj kopec dokazov,zazrakov a zjaveni,ktore potvrdzuju jej skutocnost,ale mnohi ludia to nevidia alebo nechcu vidiet+dokonca ,,podaktori,, to pripisuju klamstvam diabla.Tak to ma dokaze uz uplne dorazit.Lebo ak dokaze diabol telesne uzdravit cloveka a s tym mu dat aj vieru v Krista,tak to potom musi byt velmi dobry diabol,nemyslite?A prave v tomto je dokaz uzdraveni,ze skutocne pochadzaju z neba.Ak niekto tvrdi ze nie,je potom luhar !!!

 Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 25 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 24 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2007 :  19:40:30  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Najväčšie klamstvo diabla spočíva v tom, že dokázal presvedčiť ľudí o tom, že neexistuje. Kresťanov v tomto neoklame, ale mnohí mu skočia na lep na jeho podvod, aký je neschopný, nemohúci, hlúpučký, naivný. Jeho IQ sa však nezmenilo, dokonca je múdrejší o niekoľkotisícročné skúsenosti s ľuďmi. Zabúdame, že bol takmer rovný Bohu, aspoň podľa neho a celej tretiny anjelov. Napriek tomu sa stále stretávame so stredovekými názormi, že je to len primitívny blbec, ktorý vie len kradnúť mlieko kojacim matkám a dobytku, a svojich sympatizantov namiesto nosenia na rukách po smrti mučí v pekle.

Vôbec nie je taký dobráčisko, ak niekoho "vylieči". Spôsobí chorobu, človek sa modlí za uzdravenie nie iba k jedinému prostredníkovi medzi Bohom a človekom. Diabol odníme chorobu a zostane znovu zdravý, ale oklamaný a zvedený človek, ktorý verí, že zázraky a uzdravenia môžu pochádzať iba z neba. Napriek upozorneniam v Biblii!

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  12:39:34  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal maria

naozaj zaujímavé...
ja si myslím, že každá sekta sa časom môže stať cirkvou, veď vo svojich začiatkoch bola aj RKC sektou.


Neviem o tom, že by Kristus založil sektu.
On založil Cirkev.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  13:38:03  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Asi viem ako to myslela. V rámci judaizmu sa nový náboženský smer, hoci vychádzajúci z jeho zákonov, javil okoliu ako sekta, aj čo do počtu členov, ktorý bol v porovnaní so saducejmi, farizejmi, zelótmi, esénmi naozaj zanedbateľný. Pomenovanie sekta nám dnes zneje skôr ako urážka než čo v skutočnosti vyjadruje, a teda Mária má vlastne pravdu.
Aj Ty máš pravdu. Ježiš založil Cirkev, nie sektu.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  14:09:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano laco aj tak sa to da vnimat.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Majuska

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  18:40:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Majuska  Pridať Majuska do zoznamu priateľov
To Laco:

no ako suhlasim s tebou.Ale chcel si tym azda nieco povedat na margo mojho prispevku?Chcel si tym povedat,ze tie overene zjavenia Panny Marie Cirkvou su podvody diabla?

Lebo urcite je mozne,ze diabol dokaze vyliecit to ano.To viem.Ale na ukor toho si zoberie od cloveka nieco duchovne cenne alebo mu jednoducho zacne skodit.

Ale este som sa nestretla s takym diablom,ktory by niekoho uzdravil a dal mu vieru v Krista.A ktory by ,,prezleceny,, za Pannu Mariu ziadal od ludstva modlitbu ruzenca,velke pokanie,posty a co najviac prijatia sviatosti oltarnej.Hm ? :-)

 Počet príspevkov: 10  ~  Člen od: 25 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 24 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  18:44:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Majuska


A ktory by ,,prezleceny,, za Pannu Mariu ziadal od ludstva modlitbu ruzenca,velke pokanie,posty a co najviac prijatia sviatosti oltarnej.Hm ? :-)



no z pohladu nekatolikov to moze byt diabol ktory takto vyzyva k modlosluzbe

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2007 :  19:38:14  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Diabol nás nekŕmi 100-percentnými klamstvami. Do vreca dobrého zrna pšenice na siatie primieša za hrsť semena kúkoľa.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maria

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2007 :  00:40:32  Zobraziť profil  Pridať maria do zoznamu priateľov
Pierre - zle som sa vyjadrila v predošlom príspevku, slovo sekta by som nahradila výrazom oficiálne neuznané náboženstvo. ide mi o to, že každé náboženstvo začínalo s pár členmi a s nejakou ideológiou, dogmou a vplyvom rôznych vecí u niektorých došlo k tomu, že sa masovo rozšírili a iné nie.

juja - mňa len udivuje, že niečo, čo by malo byť jasné, nie je jasné a sú ľudia, ktorí uverili, že Ježiš ich spasil a hádajú sa o dogmách s ďalšími ľuďmi, ktorí uverili tomu istému.

Pierre - sv. Peter sa prestal handrkovať, keď naň zostúpil Duch Svätý?
podarilo sa Tebe, alebo niekomu inému modlitbou obrátiť niekoho na pravú vieru?

Majuska - súhlasím s Tebou, ale je aspoň slušné baviť sa so všetkými a nie len s tými, ktorí sú s nami v skupine. a pre mňa je veľmi zaujímavé dozvedieť sa, ako sa na to pozerajú ľudia z iných "odnoží" kresťanstva

Laco - čo všetko dokáže diabol? a dnes stále kradne mlieko kojacim matkám? moja mama nemala mlieko, keď som sa narodila, ukradol jej ho diabol?

 Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 30 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maria

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2007 :  00:45:49  Zobraziť profil  Pridať maria do zoznamu priateľov
ak by Vás to neobťažovalo, chcela by som Vás všetkých, ktorí prispievate do tejto témy, aj tých, ktorí zatiaľ iba čítate, poprosiť, keby ste mi mohli dať odpovede na tieto tri otázky:

1. koľko ste mali rokov, keď ste sa rozhodli vstúpiť do RKC alebo do inej kresťanskej cirkvi, alebo či ste boli pokrstení hneď po narodení a vedení k viere rodičmi
2. ako by vyzeral Váš život, keby neexistovalo Vaše náboženstvo, čo by bolo vo Vašom živote iné?
3. keby sa Vám zjavil Boh (Ježiš, Panna Mária...) a boli by ste si absolútne istí, že nejde o diabla a povedal/a by Vám, že Vás potrebuje na druhom svete, ale nedá sa to nijak inak zariadiť, iba tak, že spáchate samovraždu, spravili by ste to? ste ochotní zomrieť pre svojho Boha? alebo pre ľudstvo tak, ako Pán Ježiš?

 Počet príspevkov: 13  ~  Člen od: 30 marec 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Velka noc Téma Next Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06