Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 trstina zmietana vetrom
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: o manzelstve Téma Next Topic: pocuvat  

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  08:10:03  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
co robit, aby bol clovek vnutorne pevny a vonkajsie okolnosti tak nezasahovali do jeho vnutorneho postoja?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  12:17:03  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ako sa niekde píše: neustále sa modliť.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  12:58:10  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A asi aj nepripustat si to tolko, byt povzneseny nad tie prizemnosti.
No k tomu je skutocne asi najlepsia cesta co najcastejsie spojenie s Bohom v modlitbe, rozjimani, meditacii... Dostanes sa do oblakov a potom uz na teba len tak lahko nejake prizemnosti nedociahnu.
A tiez uvedomit si ze tu sme len cudzinci, v skutocnosti sme obcania neba, tu sme ako mimozemstatnia, ktori sa akurat snazia byt nenapadni, a preto sa spravaju trochu podobne ako ludia tohto sveta. My tu mame svoju "tajnu" misiu, a kazdy den nadvazujeme spojenie s nasou vesmirnou zakldnou .

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  16:06:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
:))) pierre, pekne:)))
len mi teraz nepovedz, ze nech ziju vesmirni lide:))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Aniko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  16:06:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Aniko  Pridať Aniko do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

co robit, aby bol clovek vnutorne pevny a vonkajsie okolnosti tak nezasahovali do jeho vnutorneho postoja?
Hádam ani nechci od seba nejakú super pevnosť, často sa Božia moc ukáže na našej slabosti. Slabý človek však potrebuje byť posilnený a povzbudený na duchu, duši - preto treba čerpať z obecenstva s Bohom /Hospodin moja pevnosť../ i s veriacimi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1311  ~  Člen od: 10 jún 2005  ~  Posledná návšteva: 23 február 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2007 :  16:57:28  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
mirecnr: Hehe, tak to ti teda nepoviem. Ta nasa "zakladna" je nebo, a nie nejaky lietajuci tanier . My sme trochu ini mimozemstania, taki fajnovejsi

Ja akurat za chvilu sa chystam nadviazat spojenie, sadnem asi do auta a idem niekde na pekne tiche miestecko kde ma nikto nebude rusit, dufam ze sa mi to aj dnes podari. A pri tom vysielani a prijmani signalu budem pouzivat aj jednu z tych nasich specialnych veciciek, nechcem to tu hovorit otvorene a verejne, ved vies, proste tu co my pri jednom type spojenia casto pouzivame aby sa nam neprerusoval signal a nedostaval sa tam rusivy šum (ruzencek ).

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2007 :  05:44:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
:))pekne povedane.
a predstav si, ze mne auto rusilo spojenie (nemal som cas na motlitbu). teraz, ked je pokazene, a kazde rano o piatej kracam skoro kilometer hore na Kalvariu (rozumej do prace:) ), stiham celu modlitbu ruzenca...waw, aka krasa...:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2007 :  05:50:37  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
Joj, Mirec, neplaš mi gätky, bo keď sa mojo autíčko pokazí, veru Ti ja poputujem riadných pár kilometríkov. Až mám trochu aj obavy, čo v prípade, že sa tak raz stane. Mnohé vybavujem a stíham práve vďaka autíčku, mne by sa skôr asi počítač musel pokaziť. Hoci - aj vďaka PC som si mohla popočúvať tie prenádherné piesne zboru grkat. bohoslovcov.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2007 :  11:53:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
bohoslovci zneju aj mne, je to nadhera...uz aby som siel do Presova:)
a auto? v Blave mate lepsiu mestsku ako my tu v NR, takze nempanikar, preqapena by si bola, ako sa to da kombinovat a mas kopu casu na vlastne myslienky. nelutujem, a ani sa neponahlam s opravou:)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: o manzelstve Téma Next Topic: pocuvat  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06