Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 svedectvo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Angélica Zambrano Mora - pápež je v pekle Téma Next Topic: Ako viete, že vám vysluhujú platné sviatosti?
Strana: z 12

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:44:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
sem piste svoje svedectva...
obratenie,nieco co spravil vo vasom zivote Boh, co urobil dnes...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:46:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
moje svedectvo je na: www.redemptoristi.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=108

sice dost zjednodusene napisane,ale podstata je v nom

vdaka pane za vsetko

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  17:20:38  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ahoj, tak toto bude moje svedectvo. Inak mi radili aby som si svoje prezivania s Bohom zapisoval, tak sa na to aj vrham . Je to take zhustene, mozno to niekomu pomoze, mozno porovi, kedze sa pozname z vysokej a momentalne trosku nevie pochopit co sa to so mnou stalo .

Moji rodicia maju taku mrtvu vieru, maju sice krst, prve sv, prijmanie a birmovku a veria v Boha ale vieru neziju. Mamka isty cas vieru aj zila, to bolo po pade komunizmu, prihlasila mna a mojich surodencov na cirkevnu skolu, chodieval som na nabozenstvo a velmi som si ho oblubil. Brat a sestra boli pokrsteni hend po narodeni, len ja som este nebol, i ked som sice prvorodeny, ale mamka nevedela ci ma babka nepokrstila. No nakoniec aj mna pokrstili. Potom som so surodencami absolvoval prve sv. prijmanie, birmovku a potom to pre mna haslo. Haslo to tym, ze som nemal uprimnu spoved a tym sa Boh odo mna odklonil a stal som sa ateistom so svojim specialny moralnym kodexom. Nasiel som si kamaratov - partiu, s ktorou sme sa chodili blaznit na chaty do senku, tu sa mi vypestoval aj naklonnost pre alkohol... Mal som taky idealny zivot pri pohariku s kamaratmi, bola to moj unik z reality, z rodinnych problemov, od hadok s despotickym otcom...
Moj svet boli kamarati z partie, na nich som lipol. Vsetci sme boli slobodni a minuly rok (reps. predminuly (2003) ) od oktobra sa zacalo vsetko menit, kazdy si zacal niekoho hladat a vdaka jednej priatelky mojho kamarata (ktori uz spolu nie su) som spoznal jedno dievca so zivou vierou, ktora je momentalne mojou priatelkou. Nasa partia sa zacala rozpadat, aj mojou pomocou. A minuly rok medzi zimou a jarou sa totalne rozpadla na 2 frakcie. Vsetko vdaka egoizmu a ziarlivosti. Tento rozpad som tazko niesol, kedze som na nich vsetkych lipol. Vtedy som zacal chodit s mojou terajsou priatelkou (zatial prvou a verim ze aj poslednou). A zacal som sa zaujimat v co veri, chodieval som s nou v nedelu na omsu, zacal som citat jedno dielo, kde jedna evanjelicka autorka prerozpravala a celkom dobre povysvetovavala pismo, dokonca som kvoli priatelke aj uplne prestal pit, i ked to take lahke nebolo. Hoci ma od vztahu s nou niektori odrazdzali, ja som vytrval a myslim ze v tomto som urobil jednoznacne dobru vec a nakoniec niekedy, uz si naozaj nepamatam kedy, ale urcite to bol piatok, a bolo to tesne pred lumenom 2004, ktory sa konal v sobotu, som sa obratil. Bolo to tym, ze som pochopil, ze moji kamarati nie su pre mna spasou od reality, zistil som, ze Boh mi jediny dokaze pomoct zo vsetkeho, lebo jediny ma miluje. Tak som ho zacal prosit aby mi ukazal svoju lasku a On mi ju ukazal, vtedy som znovu uveril, vtedy som zrazu pocitil tu obrovsku spinu, co sa nakopila asi za nejakych 8-10 rokov od poslednej spovede. Isiel som na spoved ku kapucinom v starom meste, bolo to v piatok a myslim, ze to bol posledny piatok v mesiaci, lebo vtedy boli aj taize modlitby. Spovedal som sa vyse hodiny u Ezechiela a podarilo sa mi zmyt tu vsetku spinu, co bola na mne polepena. Teda ked som skoncil so spovedou, skoncili aj taize modlitby, takze z nich som nic nemal . Vtedy som sa stal opat veriacim. Potom mi priatelka prezradila, ze sa za mna hodne modlila, straaasne vela desiatkov obetovala za mna...a myslim, ze nesli nazmar.

Boh je tu vzdy a je tu vzdy pre nas, len sa staci mu plne otvorit. A modlitba ruzenca dokaze obrovske divy...

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  07:55:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Jezis obratil moj zivot o 180 stupnov. Obratenie nebolo nejake uzasne uverenie naraz, ale postupny proces premeny bol zjavny... bububu tak nejako to bolo, viac ked bude cas Zivot s Bohom je uzasny a bude to 7 rokov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:02:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Jezis obratil moj zivot o 180 stupnov.

No, a niekto hovoril ze sa mu zivot po obrateni zmenil az o 360 stupnov To je obratenie. co!

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  05:57:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Patrik

quote:
Jezis obratil moj zivot o 180 stupnov.

No, a niekto hovoril ze sa mu zivot po obrateni zmenil az o 360 stupnov To je obratenie. co!


To sa mu zatocila hlava

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Korrak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  07:33:31  Zobraziť profil  Pridať Korrak do zoznamu priateľov
quote:
SASULNIK : Vtedy som sa stal opat veriacim.

Korrak poslouchá v rádiu nedělní bohoslužby - střídá se katol.mše s protestantskými, pravoslavnými, židovskými,...atd.

Tvůj případ je zcela typický(při bohoslužbách evangelíků, Adventistů,...se vyprávějí příběhy obrácení) - kdybych si to nahrával, je to s malými obměnami stejné: bujarý život, nenalézání cíle, občas rodinné nebo partnerské problémy, drogy, alkohol - a pak "tě osloví Ježíš". (Samozřejmě že ti přeju, aby to vydrželo. I když já bych ti tvé obrácení uměl vysvětlit i jinak.)

 Počet príspevkov: 758  ~  Člen od: 03 január 2005  ~  Posledná návšteva: 04 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  08:41:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Ja som nemal ziadne bujary zivot, ciel jasny, rodinny aj partnersky zivot bol vyborny, drogam a alkohoolu som sa vyhybal, a predsa som sa obratil, navonok som stale ten spokolny a kludny clovek, ale vo vnutry nastala zmena, preorientovanie sa na Duchovne hodnoty, takze dobre sa rozpravaju ktore pribehy, ked fetak uveri, ale mnoho je aj tych, ktore su neni az tak zaujimave. Na negativnom priklade sa da ukazat lepsie ako sa zmenil zivot, ale su aj ine pripady

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  08:48:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Amen, Lajos.
Nie je viera ako Viera. Je rozdiel v chodeni do kostola a vo Viere v Jezisa. Vdaka Ti, Pane.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  08:53:01  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Pekne Lajos!
Krásne napísané. Sú rôzne cesty pred a po obrátení...

Napr. ja som tiež vôbec nemal bujarý život. Mal som normálny, pokojný život, aj dostatok všetkého...
Ale cítil som, že nie som úplne šťastný... Že v mojom vnútri je akosi prázdno...

A keď som pričuchol k viere a Boh ma touto vierou naplnil, som šťastný a vôbec necítim žiadnu prázdnotu...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  10:40:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
pridam sa aj ja.
Nebol to tiez bujary zivot(aj ked urcite bujarosti boli) a tiez som sa preorientoval na ine hodnoty(resp. ten proces este prebieha).

Ale Korrak, neviem preco ma to napadlo nie je zivot s Panom, Bohom ako schovavacka. Najprv clovek uteka pred Bohom a potom po obrateni je to naopak(clovek hlada Pana, Boha).

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  12:49:30  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
su ludia,ktori proste musia zazit ten bujary zivot a su ludia,ktori to nepotrebuju...
mozno tie bujare pribehy su podobne a opakuju sa casto,lebo ludia maju srdcia tvrde a neveria svedectvam a mohli by byt neviem ako uzasne,mnohym to nepovie nic a vysmievaju sa z nich...ja som bola tiez taka,az kym som to sama nezazila...keby sme mali pristupne srdcia,stacilo by si precitat bibliu,v ktorej je vela uzasnych svedectiev a verili by sme vsetci...vsetko teda zalezi od nasho srdca...a tvrde srdce potrebuje spadnut a zazit vytiahnutie z bahna...inym staci len pocut...

tie bombasticke svedectva su casto az neuveritelne a su uzasne ale pre mna su uzasne aj tie,pri ktorych ludia nemuseli prejst extremami...to je podla mna zvlastna bozia milost

este ma tak napadlo k tomuto...mi kamartka vravela,ze ona tiez nicim extremnym nepresla,ze to musi byt uzasne,ked clovek po vsetkom moznom zazije pana...ano je to naozaj uzasne...ale je este uzasnejsie stale byvat v jeho dome a nemusiet sa zivit odpadom pre svine

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:29:36  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Sv. Alfonz z Liq?? sa obratil po tom ako prehral sudny spor. Sv. Ignac sa obratil ked po zraneni ochrnul a sv. Augustin sa obratil, az ked bol nabazeny svojim bujarym zivotom.
Zo svojej osobnej skusenosti viem, ze niektori potrebujeme na obratenie rozpad sveta v ktorom zijeme, moj svet boli kamarati. A niektori toto nepotrebovali, boli vedeni vo viere od malicka, napr. moja priatelka.
Staci sa pozriet na pribeh sv. Patra Pia, ktory zivot s Bohom viedol uplne od malicka.


 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:33:35  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
jedna vec je dolezita. Nezavidiet ze ten zil tak alebo onak(alebo tuzit po krestanskom zivote odmalicka). Kazdy z nas zil zivotom ktory sme si vybrali. A vsetko to zle sa da premenit na lasku. Staci do odovzdat do Bozich ruk.
Myslim si, ze ani ludia od malicka pokrsteni to nemali vzdy jednoduche ohladom zivota viery.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:52:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Alesko
quote:
Kazdy z nas zil zivotom ktory sme si vybrali.

Tejto vete dosť dobre nerozumiem....

Znamená to, že som si vybral, či sa narodím muslimovi alebo papuáncovi? Asi nie, však?

Vybrali sme si cestu... podľa toho, ako nás vidí Boh, sme si ani nemohli vybrať nič iné, ako cestu bez Neho... Napokon On sa rozhodol, že nás pritiahne k Sebe... a tak nastávajú životné situácie, ktoré nás dovedú k Nemu. Je však kopa ľudí, ktorých ani životné situácie neobrátia na cestu k Bohu. Čo sa vtedy vlastne deje?
Takíto ľudia zatvrdzujú svoje srdcia... Boh to vie, pozri na príklad s faraónom v Exode... a i preto je rozhodnutie, či Boha poznáme, iba v Jeho Svätých rukách. Koho chce, pritiahne /obreže mu srdce/, koho nie, tak nie... je ako hrnčiar..a my hrnce... veď je to Boh Stvoriteľ, dáva i berie..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:59:09  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mas pravdu nevyjadril som sa uplne presne, ale islo mi o to, ze akonahle sme zacali pouzivat rozum, tak sme snazili riadit si ten zivot sam. Bez ohladu na to ci sme osloveni Panom Bohom. Kolki ho stretli a prijali Ho? Ani o sebe to poriadne povedat nemozem.
To co ty tvrdis, hovoris, ze Boh si vybral par jednotlivcov a ostatni maju smolu. Ty v pekle dvojitu. Ja nie som robot. Mam slobodnu volu a rozum.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  19:52:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Zaujimave je ako stale pocuvam obratenia ako blesk z neba, dotycny alebo dotycna si odrazu uvedomili, ze su na zlej ceste, padli na kolena a ... No neviem, ale moje znovuzrodenie trvalo dlhsi cas, take to vyjasnovanie a pod. A jedneho dna som prisiel na to, ze vsetko je to nanajvys logicke a zapada to do seba a tam zacala moja premena. Asi to zalezi od osobnosti alebo tak nieco

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  22:47:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Ja nie som robot. Mam slobodnu volu a rozum

A v tom je ten vtip, krása, Milosť, Láska..., že aj pri zachovaní slobodnej vôle sa dobrovoľne podriaďuješ Božiemu rozhodnutiu, vyvoleniu, človek sa utvrdí v tom, že nie je robot a pritom je robot...???... Nie je... je stvorením, ktoré keď Boh chce, pochopí. Keď Boh nechce, je stále tým istým stvorením zo slobodnou vôlou, ale nepochopí... Opäť sa rozhodne slobodne v súvislosti s jeho dostupnými voľbami...

Inými slovami, rád budem tým robotom, ovečkou.. pretože cítim a viem, že je to pre mňa to naj.....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  22:55:14  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Keďže je táto téma o svedectve zopakujem aj ja to svoje. Je tu veľa nových členov, a tak dúfam nebude vadiť, že sa opakujem.

:
Bol som vychovávaný v “katolickej“ rodine, dnes by som ju nazval bežná rodina, formálnych kresťanov, ktorá sa hlási ku kresťanom, Kristovi. Raz za čas do kostola, raz do roka na polnočnú, večer „anjeličku môj strážničku“, na pohreboch stokrát „zdravas“ a pod. A to je všetko. Vždy som vedel, že niečo, nejaký Boh, sila, existuje. Keďže som ho ako mladý človek nepotreboval, lebo som veril, že Boh je dobrý a nemôže dovoliť mi ublížiť, žil som spokojným životom, tak ako ostatní. V 25-ťke som pomýšľal na ženbu, deti, rodinu. Mal som a mám milujúcu ženu, krásnych synov, prvý bol kvôli zvyklostiam krstený v Modrom kostolíku v Ba. Druhý už nie. pri druhom som v tom videl iba divadlo a Boha ako osobného Spasiteľa nepotrebujem. Veď mám všetko, čo len chcem, som v podstate úspešný, som zabezpečený, som zdravý, a hlavne som dobrý človek! Žijem tak ako všetci okolo mňa. Nemám problém s neverou, veď sme tolerantní, nie? Nemám problém s krádežami, veď tú ceruzku som poctivo nafasoval, nemám problém s kšeftami, veď šikovným patrí svet? Nie? Všetko som ospravedlňoval tým, že aj iní tak žijú. Stále Boha nepotrebujem, vek 37. Zrazu prichádzajú problémy. Moja pýcha, že všetko zvládnem, aký som dobrý, keď sa správam tak ako ostatní, zapríčiňuje pád. (Nie okamžitý, ale postupný). Pád, ktorý chápem až dnes. V omyle čo všetko dokážem, som sa rozhodol opäť dokázať, že JA som ten, ktorý nie je na vine, a všetko sa vráti do starých koľají. Odišiel som od rodiny, detí. Vyše pol roka som žil s inou. Problém spel ku svojmu „koncu“ Rozvod.... Moja žena, ktorá sa pred tým zaoberala tarotami, výkladmi snov, numerológiou a pod. brakom, našla Boha. Boha Biblie. Úprimne povedané, myslel som, že sa zbláznila, dala sa k jehovistom, či do inej sekty, mal som z toho chaos. Po jej obrátení a odovzdaní všetkých starostí Bohu, po odpustení mne (o čom som nemal ani šajnu), som sa vrátil k rodine. Zbytočne by ste sa ma pýtali prečo. Sám to neviem. Vek 38. Stále Boha nepotrebujem. Veď som krstený. Po mojom návrate sa začali diať veci, ktoré som nechápal. Našiel som prácu, chcel som pokračovať v prístupe k nej ako doteraz, bum a o mesiac som ju nemal. Znova som našiel prácu, už som si dával pozor, ale predsa som svoju hrdosť nedokázal potlačiť, zas som ju stratil. V tom čase, som nechápal pokoj a odpustenie zo strany mojej ženy. Hovorila mi o Kristovi, hovorila mi o pokáni, hovorila všetko, čo píše Písmo. Moja odpoveď bola, ešte nie, teraz na to nemám čas, však, keď bude Boh chcieť,..... Boh chcel. Po roku som skončil v nemocnici, po dvoch dňoch, kedy som bol schopný vnímať svet okolo, som na lôžku dostal všetky vtedy dostupné komentáre k Biblii, Bibliu samotnú. Tam už čas bol. Čítal som, hltal, porovnával a napokon uveril. Za čas som sa dal pokrstiť, vyznal Krista pred bratmi. Odvtedy sa môj život zmenil.

Toľko v kocke...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  23:59:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to ze boh chce,znamena,ze ma svoju vlastnu volu...tak isto ako my...
ked sa on pre nieco rozhodne,kto mu zabrani?
a ked sa my rozhodneme neverit,kto nam zabrani?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  10:51:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
a ked sa my rozhodneme neverit,kto nam zabrani?

Nikto, ani Boh. Nie ze by namohol, ale nechce, pretoze aky zmysel by mala viera z donutenia. Cloveku by mala zabranit neverit prax. Jednoducho ovocie neverenia, odmietania Boha, rozklad spolocnosti, dosledky hriechu - rozpad rodin, hlad, choroby... ale mnoho ludi, a s tym sa vsetci stretavame osobne, je velmi otupenych k vnimaniu medziludskych aj inych vztahov. A myslim ze najvacsie "otupenie" citenia tychto veci zabezpecuje televizia a media. Napr.medziludske vztahy - vsak televizia je denne plna rozvodov, smilstva a pod., bez problemov, to je normalne, nasilie - staci pozret spravy, v plnej krase aj s krvou a takyhto veci je hromada a ceresnickou na torte su reality show, ktore sa pomaly ale iste aj u nas tak ako na zapade stupnuju (napr. uz len uputavka na show Mojsejovci je nechutna) a naberaju fakt zaujimave obratky. Nasa spolocnost ostava uplne konzumna (vid jarne vypredaje v hypermarketoch). Jednoducho zasa sa vraciame k tomu rimskemu: Chlieb a hry. Ale nemozeme to hodit napr. len na media, ved tie ukazuju (alebo podsuvaju) len to, co chceme vidiet (alebo to co by sme mali vidiet). Prepacte za malu uvahu, ale myslim, ze je to male svedectvo toho, kam nas maly slovensky narod speje (v slove slovensky uz davno nepisem velke S). Myslim ze nie sme nejaky zly, alebo agresivny narod, sme vraj pohostinny a o krestanstve by sme tiez nieco mali vediet, ale su nam podsuvane (mozno nadnarodnymi spolocnostami, mozno retazcami) urcite hodnoty, ktore bez problemov primame a nemali by sme, pretoze nastava spolocensky ale hlavne duchovny rozklad.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

roby

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2005 :  21:37:51  Zobraziť profil  Pridať roby do zoznamu priateľov
Lajos nikto ti nekaze sledovat TV a okrem toho TV sa da aj vypnut.Takze toto je dost chaby argument.Ide asi o to ze ludia su lenivy sa zmenit a trochu premyslat co dalej.
Su spokojny ked rano vstanu a idu do prace vecer sa vratia pozeraju TV a pod.Vybuduju si svoj svet ktory im uplne vyhovuje a su sami so sebou spokojny.Zial je to tak.

A este nieco.Nemali by sme plakat nad tym aka je spolocnost zvratena a plna malichernych hodnot.Je to sice tak, ale mali by sme zacat od seba.Pretoze keby sa kazdy snazil byt dobrym , spravodlivym a milym clovekom casom by sa zmenila aj spolocnost.Tak na nu nenadavaj a zacni od seba.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 152  ~  Člen od: 15 január 2005  ~  Posledná návšteva: 13 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2005 :  22:46:07  Zobraziť profil  Pridať palo do zoznamu priateľov
quote:
Jednoducho ovocie neverenia, odmietania Boha, rozklad spolocnosti, dosledky hriechu - rozpad rodin, hlad, choroby ...

Rozvody, hlad, choroby a podobne sú dôsledkom neverenia? Týka sa to tých, čo odmietajú boha alebo si to za nich odskáču veriaci, či nebodaj kto ako príde do rany?

 Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 23 január 2005  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 apríl 2005 :  20:06:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dnes sa mi stala taka vec, ci skor veci, o ktorych sa chcem s vami podelit...teraz mam toho vela...a malo casu...potrebovala som navyse este ist kupit si pc, bo surne potrebujem...som tam dnes sla a bolo zavrete...potom som mala v hlavne tie ulohy ako ich spravim, nevedela som ako na ne...zacala som sa trapit ako to zvladnem vsetko...
v skole mi profesor dal este ulohu dalsiu, ze mam ist este dnes zrekognoskovat teren k slavinu na zajtrajsie meranie...a este som mala u neho urobit nejake vypocty...to uz mi bolo fakt nanic...tak som zacala pocitat, nastastie to trvalo len nejaku hodinu...a potm mi povedal, ze to je vlastne vsetko, ze mi to staci len hodit do tabulky a spravit grafy...to ma potesilo, pretoze som cakala, ze s tym ani nepohnem...potom som sa cestou este zastavila v tej predajni...a tam, ze najskor budem mat ten pc podla vystavenej ponuky v piatok...potom sme sa nakoniec dohodli na zajtrajsku,najneskor vsak v stredu...tak to by bolo...este mi teda dnes ostavala ta rekognoskacia a chcela som este stihnut ist na sv. omsu...a bolo uz 16,30...sla som teda...bod som samozrejme nemohla najt podla miestopisu...tak som sa tmolila pod slavinom...az pozrem na hodinky a uz bolo 17,51...ostala som smutna, ze nestihnem na omsu...hodila som vsetko za hlavu...a sla som len tak nejakou ulickou...na opacnu stranu ako bolo mesto...ako som si tak sla a stazovala sa panovi pozrem pred seba a tam kostol...ludia sa tam k nemu zbiehali a hned mi srdce poskocilo a poskocilo este viac ked tam ta sv. omsa naozaj bola:)
po omsi som este povedala jezisovi, ze by som chcela najst este ten bod...a sla som naspat...a sla som zas nejakou inou cestou, isla som isla...az som nasla to miesto za chvilocku...to som uz bola uplne stastna:)...
chcela som panovi podakovat...ale slo mi to nejak tazko, tak zvlastne a uvedomila som si, ze clovek je taky malicky...taky malicky, ze nedokaze ani za takuto malickost podakovat panovi, tak ako si zasluhuje...ze on by to vlastne nemusel robit, ale robi to aby nas videl stastnych...ma rad nas usmev:)
vdaka ti pane za tvoju lasku:)vdaka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2005 :  09:17:36  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Krásne!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2005 :  05:42:21  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Zrejme si zabludila do kostola Panny Marie Sneznej:)...naozaj krasne miesto. Vdaka Ti, Pane, za Tvoju lasku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 12 Previous Topic: Angélica Zambrano Mora - pápež je v pekle Téma Next Topic: Ako viete, že vám vysluhujú platné sviatosti?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06