Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Pokusenie...co s nim?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Moze sa ateista prehresit proti prvemu prikazaniu? Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov
Strana: z 6

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  12:30:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
opytam sa ja na jeden druh pokusenia, ako sa nedat nachytat:
u mna je castim pokusenim to, ze som nahovarany na nieco co by potesilo Pana Jezisa. Ale to uz bola hyperaktivita, akesi urychlene a a a.... no proste pocas omse sa mi sice dobre rozmysla o niektorych veciach, ale v konecnom dosledku ma to odvadza od pozornostio na sv. omsi...

P.S. Veritas, dnes sa to da riesit i ladovou sprchou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  14:06:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Počas sv. omše nie je dobre rozmýšľať o inom...
Je to ako by ku mne prišla vzácna návšteva a ja by som si modeloval lietadielko...

Ak sa niekomu dobre rozmýšľa pred Bohom, (alebo v kostole), nech využije možnosť tichej adorácie, alebo čas, keď je kostol otvorený a je v ňom ticho...
Aj mne sa vtedy dobre uvažuje. No pri sv. omši sa snažím všetky myšlienky odhodiť a súsrediť sa len a len na sviatostnú obetu...

O tej sprche - je plno a mnoho ďalších možností... Len ich treba použiť...


2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  16:13:54  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
joj, ja viem ze to nie je vhodne, no vtedy aj myslienky zo dna, neviem ako ich odhodit a znepristupnit cestu.

samozrejme, ze aj inak...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  10:08:26  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Tak, tak. Ani tú duševnú v Getsemanskej záhrade, a dúfame, že ani tú fyzickú na kríži. I keď v tom druhom prípade, ktovie?


neico sa ti nepozdava? Alebo zabudas ze Pan Jezis sa vzdal svojej Bozskej prirodzenosti a zobral na seba tu ludsku? Mohol by Boh zomriet(fyzicky)?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  10:20:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Písal som o utrpení, v tej súvislosti, ako veľmi trpel Pán..
I človek môže fyzicky trpieť.. pri úraze, mučení a pod. To som mal na mysli nič viac ani menej.

Čo sa týka toho, či mohol Boh fyzicky zomrieť... ako vidieť, jeho fyzické telo, podliehalo smrti, pretože bolo také isté ako naše, nedokonalé. Po vzkriesení sa objavuje Pán v tele oslávenom a dokonalom i keď so všetkými znakmi tela pôvodného../diera v boku, rany po klincoch/....

Na čo sa to vlastne pýtaš?? nerozumiem Tvojej otázke..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  10:27:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no tvoj vyrok(odvolavku vid vyssie) vyznel ako keby si neveril, ze Pan Jezis netrpel fyzicky.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  13:08:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja mam problem podobny ako alesko...
robit veci,co sa akoze panovi pacia...toto je podla mna velmi nebezpecne...napr.povedat ludom o bohu a popritom sa mi prehanaju myslou podla mna uzasne myslienky a argumenty ako odzbrojit druhu stranu...tak aj vcera...mno viem,ze to nie je to,co sa prave panovi paci...poznam to podla toho(dufam,ze je to tak),ze citim nepokoj,myslienky sa prehanaju,neviem ich zastavit...je to ako vir...neviem ako to nazvat...a vycerpava ma to hlavne...uz som nevedela vcera co s tym...tak som si povedala,ze kazdu vetu co sa mi prezenie budem nahlas chvalit pana...proste obratim to na chvalu...a o chvilu prisiel pokoj,klud...

a s tym istym mam problem pri modlidbe, ked sa modlim len v myslienkach...preto vzdy ked sa modlim sa snazim aspon sepkat...

este by ma zaujimalo veritas o tej svatej omsi...to nesustredenost,je mi v poslednom case mojou"oblubenou"...ale je nesustredenost aj to,ked sa napr.knaz modli za vsetkych a mna v tej chvili nieco napadne,tak si to poviem v duchu alebo ked sa napr spieva a ja nemam spevnik,spevam si v duchu po svojom alebo si hmkam melodiu?...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:29:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mne dost pomaha jedna modlitba:
Pane Jezisu,
Ty si moj priatel a Boh.
Prichadzam k Tebe,
lebo Ti chcem byt blizsie.
Chcem sa zrieknut zbytocneho rozpravania.
To bude jeden z mojich darov pre Teba.
Milost Tvoja nech je vzdy
so mnou a s mojimi drahymi. Sláva Otcu...Amen.

Vsimol som si vsak, ze ten problem sa vyskytuje, ked dlhsie nechodim na prijimanie.

Ale aj tak je tazke udrzat uplne pozornost.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:34:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Alesko
quote:
no tvoj vyrok(odvolavku vid vyssie) vyznel ako keby si neveril, ze Pan Jezis netrpel fyzicky.


Sme sa asi nepochopili..., stáva sa...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:35:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak prepac,

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  14:57:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
quote:
este by ma zaujimalo veritas o tej svatej omsi...to nesustredenost,je mi v poslednom case mojou"oblubenou"...ale je nesustredenost aj to,ked sa napr.knaz modli za vsetkych a mna v tej chvili nieco napadne,tak si to poviem v duchu alebo ked sa napr spieva a ja nemam spevnik,spevam si v duchu po svojom alebo si hmkam melodiu?...

No je to jednoduché Janka... :)
Ak by si všetci začali hmkať, kto by spieval...?
Ak by všetci začali uvažovať nad "iným", kto by odpovedal kňazovi... (teda v podstate Bohu)?

Treba si, podľa mňa, uvedomiť jedno - načo idem na tú sv. omšu...?
Idem si tam posedieť...?
Idem sa tam ukázať...?
Idem tam pre dobrý pocit...?
Idem tam premýšľať...?

Ja na sv. omše chodievam jedine kvôli Bohu - všetko ostatné (povinnosť, potreba, príklad, služba...) sú ďaleko za týmto mojím hlavným dôvodom... (že na sv. omšu idem kvôli Bohu...)

No, aby som nevypadal tak sväto , ja mám tiež tento problém - s nesústredenosťou na sv. omšu...
Ale iba vtedy, keď prídem neskoro (že už sa začalo) alebo prídem fakt v polovici a idem len na sv. prijímanie...
No vtedy akoby bolo vo mne 100 čertov... Myšlienky mi lietajú, hmýrim sa...

Vtedy robím jednu vec - prosím neberte to ako návod, ale iba ako môj poznatok.
Robím jednu veľmi nevhodnú vec...
Ak mi myšlienky odskakujú, začnem sa sústrediť tak, že v duchu hovorím to, čo hovorí kňaz...
(Okrem určitých presných častí, ktoré mi jednoducho ani myseľ nedokáže vypovedať...)
Teda napr. keď mi myšlienky lietajú, tak si v duchu s kňazom hovorím "...Modlite sa, bratia a sestry, aby sa moja i vaša obeta zaľúbila Bohu Otcovi všemohúcemu..." Samozrejme potom nahlas hovorím to, čo majú hovoriť ostatní...
Alebo keď je prvý kánon, tak aj ten si v duchu hovorím "Teba teda najláskavejší Otče pokorne prosíme a vzývame...", "...zošli svojho anjela a prikáž mu preniesť tieto dary na Tvoj nebeský oltár..."

No proste, čo viem, to hovorím čo najúprimnejšie (V DUCHU!!!) s kňazom. Má to dve výhody:
- viem určité texty naspamäť. Sú krásne a plné hlbokých myšlienok...
- vnímam, čo kňaz vlastne hovorí a Eucharistická modlitba nie je pre mňa len nejaké mletie kňaza, ale skutočná modlitba...

A keď je mi strašne zle - že je vo mne až 1000 čertov, tak si to aj šepkám (ale tak, aby som nepohoršil)...
Nech mi Pán odpustí...

No nikdy nehovorím počas premenenia... To si proste nemôžem dovoliť...

Ale existuje jeden krásny a najjednoduchší spôsob, ktorý u mňa funguje na 100% a nikdy ešte nesklamal:
- Prísť v dostatočnom predstihu do kostola, "aklimatizovať sa", vypnúť mobil(y) a tešiť sa na začiatok sv. omše...

Ako miništrant sa dá prísť aj 20 min pred začiatkom, pozrieť si čítania, prosby...
Aj dievča, ak má lektorskú službu, môže prísť skôr, predčítať si čítanie a tešiť sa na sv. omšu...

Toto u mňa zaberá na sto percent - včasný a dostatočný príchod do kostola a upokojenie sa...
Potom nemyslím na myšlienky svetského sveta, ale sa sústredím na čisto len na Boha... Veď preto som prišiel... Všetko ostatné nechám pred dverami kostola... (možno to tam už po sv. omši ani nenájdem... - možno to Kristus všetko uprace...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:00:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies, veritas, som ministrant a chodim 30 minut pred omsou...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:05:49  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Tak tých 30 min treba využiť tak, aby som sa tešil na sviatostnú obetu...
Keď si pri kňazovi, teš sa, že zastupuješ anjelov...
Posluhuješ pri najnepochopiteľnejšom tajomstve sveta...

Počúvaj homíliu, sústreď sa na každé slovíčko, ktoré sa pri sv. omši hovorí, na každý úkon, lebo to všetko sú hlboké myšlienky...

Hlavne netreba v tej chvíli rozmýšľať nad svojími myšlienkami...

Teda - aby som sa nezapodieval svojimi myšlienkami, musím sa AKTÍVNE ZAPÁJAŤ DO BOHOSLUŽBY - spevom, recitáciou, modlitbami...
Napr. počúvať čítanie tak, aby som vedel po skončení o čom bolo, je umenie... Tak isto aj responzóriový žalm...
Treba sa stále a neúnavne cvičiť...
To je môj názor...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:10:35  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
Treba sa stále a neúnavne cvičiť...

To už to za tie roky neviete naspamäť?
Teda aspoň tie nemenné časti? A podľa frekvencie i tie menné...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:14:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Nie.
A kto aj niečo vie, tak aj tak to číta - z obrovskej úcty, aby ani slovíčko ani jedinkú čiarku nepovedal inak, ako je napísané...
(...a nevyrývaj )

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:16:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
pardóón.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  15:17:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
no, šak za to!

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  16:35:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Za čo?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 január 2005 :  20:18:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
hm,hm s tym hmkanim mas pravdu veritas,
budem si nosit spevnik, aj ked moj spev...ale ne...:)
raz som bola na omsi a jeden ujo tam spieval strasne nahlas a velmi falosne...vtedy som si uvedomila,ze keby pan boh chcel aby sme mu spievali nadhernymi hlasmi,dal by nam ich...jemu vsak na krase hlasu nezalezi,ale na tom,ze mu spievame zo srdca...to je ta prava rajska hudba:)odvtedy mi je jedno ci falosne spievam(hlavne vysky)...pride mi to vsak casto smiesne ked potiahnem falosne,hlavne ked sa snazim...spytam sa vtedy otca,ci ho uz nebolia usi,ze to musi pocuvat...hm teraz ma napadlo, ci prave vtedy,ked sa snazim zaspievam naschval falosne,pretoze sa uz nesnazim spievat pre neho... a zacali ho boliet usi...odpust mi to pane, odpust...



 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

roby

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  17:27:17  Zobraziť profil  Pridať roby do zoznamu priateľov
Caute ludia chcem vám napísat svoj biedny ale predsa názor.Možno bude asi kus od veci ale nedá mi to.Som veriaci aj ked inak ako toto slovíčko chápe spoločnost.Moja viera ide zo srdca a nie z kostola alebo ušmudlanej modlitebnej knižky.Myslím že boh nie je nič imaginárne čo codí po svete a píše si naše hriechy aby nás mohol potrestat.Boh je v každom z nás boh som ja , boh si ty, je ako bolest alebo ako láska ktorú cítiš vo svojom vnútri ale nemôžeš ju chytit, zmerat, odvážit...Veriaci človek to proste cíti , vie a je štastný z toho že aj on je súčast boha.Pokušenie?Ak mu podlahneš a vieš že si urobil chybu tak si ju uvedomíš a druhý krát už ju nespravíš...
V kostole som nebol už 12 rokov až kým ma tam minule nedotiahla kamoška.Nemala s kým íst tak som sa jej ponúkol že pôjdem s nou a dopadlo to tak že najbližších 12 rokov tam ani nepojdem.Nič v zlom.Babky meškali 10min. a odchádzali taktiež 10min. pred koncom omše.Proste som mal taký pocit že tam len prišli aby mali u Pána čiarku za účast.Vôbec to nevyzeralo že tam boli preto lebo tam byt chceli.Pred kostolom sedel žobrák a pýtal si almužnu.NIKTO mu nič nedal a čo je ešte horšie nikto sa mu ani len pekne neprihovoril.Dostalo sa mu akurát tak nadávok od "veriacich" a vykázali ho z cirkevného pozemku.Nozaj ukážková láska k blížnemu.Hlavne že v kostole si všetci podávali ruky na znak zmierenia a tahali árie na celý kostol.Nič v zlom ale tolko pretvárky a faloše v ludských tvárach som ešte nevidel.Verím že nie všetci ludia sú takýto a že určite sú ludia omnoho lepší ako by sa zdalo.Nikoho som sa nechcel dotknút...Caute Tomáš

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 152  ~  Člen od: 15 január 2005  ~  Posledná návšteva: 13 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  18:01:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Tvoj nazor nie je urcite biedny, ma taku istu vahu ako nas ostatnych. Bol si na omsi, to je pekne, ale nenechaj sa odradit. Vies, vztah s Bohom je o osobnom kontakte, nie o robeni si ciarok. Zrejme si videl tu sedu masu, ktora chodi do kostola a robi veci viery navonok, kvoli ciarkam. Taki su nielen u vas v RKC, ale aj inde. Ono ak aspon 10% ludi, ktori sa hlasia ku krestanom je skutocne veriacich aj v srdci, tak je to vela. Smutne, ale je to tak, sam si to videl a aj mnohi knazi su taki.
quote:
Boh je v každom z nás boh som ja , boh si ty,
Trochu ta opravim, Boh nie som ja, ani ty, ale boli sme stvoreni na obraz Bozi, je na mne, aj tebe, co s tym spravime, ci chceme byt podobni Bohu, teda ci chcem konat skutky lasky vychadzajuce z viery, alebo ci to robime kvoli ciarke a potom to aj tak vyznieva, ako si napisal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

roby

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  18:22:21  Zobraziť profil  Pridať roby do zoznamu priateľov
Vieš, snažím sa vyhýbat slovu krestan.Radšej používam slovo veriaci.Použijem slová matky Terezy: "krestan má byt dobrým krestanom, moslim má byt dobrým moslimom, žid má byt dobrým židom".Ak môžem takú otázočku.Co je pravé učenie?Biblia, Korán,Indické védy, jehovistické strážne veže alebo čo?Preto si myslím že aj ja som súčast boha, dal mi možnost si vybrat čomu budem verit.Ktoré z týchto sv.písiem ta dovedie k pravde?Podla mna každé.Ked budeš pozorne študovat a úprimne chciet spoznat boha.Kto je lepší veriaci: krestan , moslim či budhista?Viem že to je už velmi stará a ošúchaná otázka ale tým som chcel povedat že človek by mal počúvat hlas svojho srdca a verit v boha nie lipnút na jednom svätom učení ktorého sa drží ako kliešt, pričom to učenie je také isté ako hociktoré iné.Tieto písma nám ukazujú dvere, ale prejst cez ne musíme sami.Pekná veta ale nemám ju zo svojej hlavy, volakedy to povedal jeden básnik a úplne sním súhlasím.Caute Roby

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 152  ~  Člen od: 15 január 2005  ~  Posledná návšteva: 13 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  20:57:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Roby
quote:
krestan má byt dobrým krestanom, moslim má byt dobrým moslimom, žid má byt dobrým židom... Korán,Indické védy, jehovistické strážne veže... Kto je lepší veriaci: krestan , moslim či budhista?
A všetci budú spasení?

Ak by to bola pravda, potom to, čo sa odohralo na kríži, pred ním a potom, by bolo iba divadlo bez zmyslu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

roby

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  22:28:23  Zobraziť profil  Pridať roby do zoznamu priateľov
Neviem čo tým myslíš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 152  ~  Člen od: 15 január 2005  ~  Posledná návšteva: 13 apríl 2005 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 január 2005 :  23:30:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
lajos, suhlasim s tebou...

roby,ja zas nerozumiem tejto tvojej vete:Pokušenie?Ak mu podlahneš a vieš že si urobil chybu tak si ju uvedomíš a druhý krát už ju nespravíš...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Moze sa ateista prehresit proti prvemu prikazaniu? Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06