Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Pokusenie...co s nim?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Moze sa ateista prehresit proti prvemu prikazaniu? Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov
Strana: z 6

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  10:42:06  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ako obstat v pokuseni?
napiste vase skusenosti co vam pomaha v pokuseniach

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora 

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  10:48:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Niečo, čo som nikdy nevyskúšal, no vždy ma to pri pokušení napadne...

Jeden sv. mal pokušenie... Už ležal na posteli... A strašne ho pokúšalo zhrešiť pori šestke... No nechcel... No pokušenie bolo silné, myšlienky sa stále vracali a vyskakovali pred ním...

Tak vedel, že pod oknom má krásny krík z ruží... Vyskočil z okna do toho kríka...
Do rána mal veru iné starosti, ako rozmýšľať nad pokušením, keďže si vyťahoval tŕne zo svojho tela...

Teda v prvom rade pokušenie čo najďalej zahnať od seba! Akokoľvek! Jediná obrana, ako nepodľahnúť pokušeniu je útek!
Utečme od situácie, ktorá nás pokúša, ak máme nečisté myšlienky, začnime niečo robiť - čokoľvwek, len aby sme ušli pre dpokušením...
Začnime sa napr. modliť, alebo spievať...

Nepodľahnime...
Ja to riešim útekom. Neodkladným útekom...

P.S.
Samotné pokušenie nie je ešte hriechom! Hriechom sa stáva až to, čo na základe pokušenia urobíme...

P.S.2
Asi si vysadím pod oknom ruže...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:07:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
...len nebyvat na vyssom poschodi

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:16:08  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
mam problem: Utek nie je najlepsim riesenim. Nikdy!

Tiez priklad starsieho data.
Treba si pripustit ze som pokusany a zrieknut sa toho pokusenia(v mene Jezisa Krista). tak to robili mnichovia na pusti.
A az potom odist od pokusenia. Ale niekedy ozaj treba aj utekat, alebo skor predchadzat situacii ked budem pokusany, ale ked sa neda vyhnut, zverit to do Bozich ruk

Osobna skusenost je taka, ze je niekedy vhodne sa zamysliet aj preco som pokusany a tak pokusany. Proste zatiahnut na hlbinu. a poprosit o pomoc Pana Jezisa

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:17:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja byvam na 7,nemate iny recept?

teraz troska vazne:
su to niekedy strasne boje...doslova boje...
vtedy kricim na jezisa...pomoze...uplne zazracne
a niekedy si poviem,nechce sa mi kricat...nechce,neviem preco a podlahnem...

a to "neviem preco" si neviem vysvetlit
este som si vsimla ked som v strese vtedy podlieham uplne lahko a je mi to v podstate jedno...na druhej strane vsak si robim ten stres sama,pretoze inak ako pod stresom sa neprinutim ucit do skoly...
hmmm,napadla ma taka tema...idem ju otvorit:som aka som a co s tym?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:24:30  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
janka, nielen stres, ale aj unava, choroba - to je tiez zmysel 5. prikazania. Neda sa byt uplne disponovanim vsade(a byt s kazdym zadobre). A treba si navyse uvedomit, ze sme hriesny. Zhresime, stane sa, hlavu hore. Keby nebolo spovede tak mame problem. Treba sa snazit, ale o tom je slovko "milosrdenstvo". Nie sme svati, ale este sa nimi stavame.
Odporucim ti jednu vec. Snaz sa robit veci tak, aby si Jezisa potesila. Ak sa nevydari, dolezity je umysel. Pan Jezis to vidi. On ta neposle do pekla, len za to, ze si nezvladla jednu vec. On Ta miluje(Boh Ta miluje a ja Ta milujem a tak by to malo byt - v jednej pesnicke sa spieva, a nie je to len pesnicka).

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:34:22  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
hej alesko,prave v tych padoch spoznavam milosrdenstvo a lasku...ze ma boh miluje ci uz som cista alebo spinava...a to ma k nemu este viac taha...pretoze to nedokazem pochopit...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:41:40  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
netreba chápať, stačí milovať.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:52:36  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mno ved to ani nepochopim,tak co mi ine ostava
pane nauc ma milovatttt

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  11:57:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Ja sa domnievam, že pokušeniu sa dá odolávať aj určitým "tréningom duše"...
Mám na mysli to, že pravidelne praktizujem modlitbu, alebo pôst, alebo iný sebazápor...
No pri pokušení veľmi dobre funguje aj vzývanie Pána a svätých, aby mi prišli na pomoc pri pokušení...
Čo vy na to...?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  12:09:16  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
jaj veritas,tak to je predo mnou este dlha cesta
inak aj anjel strazny je v tomto napomocny...a nielen v tomto...ked mi je nanic,ze sa mi ani modlit nechce,proste som ako mrtva,chcela by som ale neda sa,poviem jemu nech sa za mna modli...a netrva dlho a uz som zas fit...
...vidis, mala by som sa s nim naucit lepsie spolupracovat

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  12:20:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Dobre hovoríš, Janka...
A máš aj meno pre svojho anjela...?
Ja som svojho pomenoval... A tiež mi pomáha... A je dobré, keď sa naňho nezabúda...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  14:20:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
a hlavne treba byt vesely a robit veci s radostou. diabol neznasa radost. Mne teraz napriklad pripadas ako dievca: smutne oci, blede licka, jednoducho katolicka. Usmej sa! To je jedna z najucinnejsich zbrani proti diablovi, ako aj radost! co takto si precitat nejaky dobry vtip?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  14:59:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nad menom pre anjela som sa veritas este nezamyslala...nema on uz vlastne meno?...ty si dal tomu svojmu ake?aby som sa mohla inspirovat

pre aleska:
mno asi pisem smutne prispevky alebo co...lebo mam veselu povahu,len ma nikdy nenapadlo ju pouzit proti pokuseniu...hm este len zistujem aku vybavu mi to nabalil pan do vienka:)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  15:08:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
A ešte jedna mimoriadne dôležitá rada!

Nikdy sa s pokušením nezahrávajme! Nikdy sa nezahrávajme s myšlienkami, ktoré by nás mohli zraniť!
Môžme si byť na 100% istí, že diabol je silnejší ako my...
Ak sa začneme s pokušením zahrávať tak zhrešíme...
Ak sa začneme zahrávať s blbími myšlienkami, tiež zhrešíme...
Ak si budemem myslieť, že to zvládneme a predsa sa budeme zahrávať - zhrešíme...

Diabol je veľmi silný...

Stačí, keď sa zachytí do sieťky pazúrik a celý vtáčik je lapený...

Teda nezahrávajme sa s pokušením. Ak sa začneme zahrávať PADNEME!!!

To: Janka...
A meno anjelovi? Ja som mu dal. Predsa ho nebudem oslovovať "anjel pomôž" alebo "hej, pomáhaj mi!"...
Môj má ľudské meno. No neprezradím ho, nakoľko nechcem prezradiť, kto som... (a podľa mena anjela by som to náramne uľahčil...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  15:17:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aha takze ma tvoje krstne meno?
ehm preco sa nechces prezradit? ak si keanu reeves,tak uz chapem...by si sa ma nezbavil:))

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2005 :  15:46:33  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Joj, pokusenie...a ked ma clovek priatelku, tak problem so 6, . Proti pokuseniu sa da bojovat aj prevenciou. Napriklad ako sa niekde v Mt v 5. kapitole pise, ak ta navadza na hriech ruka alebo noha, tak si ju utni. Ja som mal problem s alkoholom, ked som si dal jeden poharik, tak nebolo pre mna problem si dat dalsi a dalsi...az z toho bol hriech zvany opilstvo. No vyriesil som tym, ze som zacal abstinovat dost tvrdo az na uroven kruciaty. No niekedy sa ta ruka alebo noha utat neda, tak vtedy sa treba vrhnut do Jezisovho narucia, lebo hriech pachame hlavne vtedy, ked prestavame v pokuseni doverovat Bohu, vtedy zaciname prehravat a podlahavame (cool slovo ) hriechu.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  07:49:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Pre mna najlepsie liek na problemy a pokusenie je absolutne sa odovzdanie Bohu v modlitbe, take to uplne, definitivne, sak to asi poznate

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  07:57:40  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Pre mna najlepsie liek na problemy a pokusenie je absolutne sa odovzdanie Bohu v modlitbe, take to uplne, definitivne, sak to asi poznate

A co urobis ak aj potom Ta pokusenie premoze?

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:02:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
No tak to sa treba fakt nad sebou zamyslet a pouvazovat, ci to odovzdanie Bohu nemoze byt aj hlbsie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:05:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
A mozno to iba Boh takto zbavuje cloveka pychy...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:08:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Hej, ale kazde takto zbavovanie je pre Boha aj pre cloveka dost bolestive

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:12:18  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
A mozno to iba Boh takto zbavuje cloveka pychy...


Tak nejako. Človek je nedokonalý, hriech je tu a každý, úplne každý raz za čas podľahne. Človek by si mal vtedy uvedomiť, že je plne závislý na Bohu. Sám nedokáže odolať.

Na druhej strane Boh sľúbil, že skúšky, ktoré človek dostane, nebudú nikdy nad jeho schopnosti. Vidíš, a predsa podľahne. Musí sa preto vrátiť k Bohu, keď si uvedomí svoju nemohúcnosť. Návrat v pokore... to je niečo, čo Boh rád vidí..a On uteší, utíši, odpustí...

Sláva Bohu na veky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Patrik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:23:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Patrik  Odoslať ICQ správu pre: Patrik  Pridať Patrik do zoznamu priateľov
quote:
Hej, ale kazde takto zbavovanie je pre Boha aj pre cloveka dost bolestive

Aj trhanie choreho zubu je bolestive, a ako... Ked Boh takto operuje vzdy je to s bolestou. A beztak nikdy nezazijeme taku bolest ako zazil Jezis...

 Počet príspevkov: 1409  ~  Člen od: 06 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 02 január 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  08:37:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Tak, tak. Ani tú duševnú v Getsemanskej záhrade, a dúfame, že ani tú fyzickú na kríži. I keď v tom druhom prípade, ktovie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2005 :  09:26:16  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nebudem zase citovat pismo uplne(ja sa uz polepsim) ale tiez sa tam pise, ze nie je mozne aby pokusenia neprichadzali, ale beda tomu skrze ktoreho prichadzaju. Dolezite je mozno aj to, aby sme sa nesnazili zit uplne bez pokuseni

Nieco z Pribehov otcov puste(tiez nie doslovna citacia):
Bol mnich, ktory sa s ostatnymi hadal. Odisiel do puste. A tam pri praci zhodil dzban a rozbil ho. Tam si uvedomil, ze tie pokusenia neprichadzaju od druhych ludi, ale vlastne sam.

Druhy pribeh od otcov puste:
Boli dvaja mnichovia. Jeden si povedal ze je uz dost svaty. Ked navstivil svojho priatela, ten ho nevpustil dnu, lebo svaty ziju len v nebi. To tohoto "svateho" mnicha prinutilo zamysliet sa nad sebou.

A nieco z jednej kazne:
Diabol pokusa iba toho, koho nema vo svojej moci

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Moze sa ateista prehresit proti prvemu prikazaniu? Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06