Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Moc biskupov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev Téma Next Topic: zivot s Panom Bohom  a bez Neho
Strana: z 8

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 02 február 2007 :  13:30:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Ja poznam dvoch exorcistov...



- a tiez boli svedkami ako niekto plul suciastky od tranzistorov ?

- aka to bola znacka?... sony, panasanic alebo nebodaj orava ?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2007 :  13:19:20  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Milan: O takych veciach s tebou nie je mozna diskusia. Je tu preskoceny najmenej jeden stupen. To by si totiz najprv musel pripustit, ze diabol existuje, a az potom mozeme diskutovat ake ma a nema schopnosti a co vsetko dokaze.

Poklal uz vieme ze diabol existuje, zo znamych a doverihodnych zdrojov (napr. biblia) ciastocne i pozname jeho moc, mame azda nejaky dovod preco si mysliet ze nie je schopny kopirovat hmotne veci? Ale to nie je otazka pre teba Milan, ty este ani len neveris v existenciu diabla, akakolvek diskusia s tebou je teda nezmyselna. Preto ti znova hovorim, nemas na tomto fore o com diskutovat, nemas tu co hladat.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 03 február 2007 :  18:42:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Asi tak Milan, hovoris o veciach, ktorym neveris a nerozumies. Diskusia preto nie je mozna.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2007 :  08:47:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Milan: O takych veciach s tebou nie je mozna diskusia. Je tu preskoceny najmenej jeden stupen. To by si totiz najprv musel pripustit, ze diabol existuje, a az potom mozeme diskutovat ake ma a nema schopnosti a co vsetko dokaze.

Poklal uz vieme ze diabol existuje, zo znamych a doverihodnych zdrojov (napr. biblia) ciastocne i pozname jeho moc, mame azda nejaky dovod preco si mysliet ze nie je schopny kopirovat hmotne veci? Ale to nie je otazka pre teba Milan, ty este ani len neveris v existenciu diabla, akakolvek diskusia s tebou je teda nezmyselna. Preto ti znova hovorim, nemas na tomto fore o com diskutovat, nemas tu co hladat.



- neverim v diabla, to je fakt, verim ze je zlo... zlo, ktore vznika a je napriklad pricinenim takych ludi o ktorych sa tu napriklad hovori...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 04 február 2007 :  17:06:38  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Milan, účasťou na takom duchovnom strete, akým je exorcizmus, by si o svoju neveru rýchlo prišiel. Ver mi, bol som takým nevercom aj ja, až raz..., ale to by už bola iná téma.

Skutočnosť, že biskupi RKC akosi postrádajú božiu moc, ešte neznamená, že nie je možné sa postaviť zlým duchovným bytostiam, sužujúcich človeka, na odpor a viesť s nimi víťazný boj.

Pokiaľ si k duchovnému svetu ľahostajný, duchovné skutočnosti sa tým ani trochu nezmenia. Odmietať porozumieť duchovným veciam nie je žiadne hrdinstvo, je to rovnaké bláznovstvo, ako odmietať všeobecné vzdelanie. Či si ľahostajný ateista, alebo otvorený satanista je v konečnom dôsledku jedno - žiaľ, obidvom je rovnaký koniec.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  09:09:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad
... Skutočnosť, že biskupi RKC akosi postrádajú božiu moc ...
Arpad, a to ty na take hlasky kde chodis ?

Sranda je, ze ked vasi pohlavari zakladali svoje sekty(reforamcia), tak sami si boli dobre vedomi, ze nemaju moc(narusena apostolska postupnost) vykonavat sviatosti, preto isli cestou lahsieho odporu - zrusili sviatosti, ci zacali spochybnovat apostolsku postupnost, zacali blabotat o vseobecnom knazstve a pod. ...

A ty rovno spochybnis moc biskupov ziskanej v ramci apostolskej postupnosti. Vsak to vasi uz davno videli ze im(vasim) cosi chyba ...

Ked vsak Arpad spochybnujes moc biskupov, spochybnujes i toho, kto prvy zacal na svojich klast ruky ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  13:41:28  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vlcko ale ani ich starejsi ci ako sa ti tam volaju neuzdravuju jak na beziacom pase atd..... ukazuje na druhych ale sam na sebe nemoze ukazat co pozaduje od druhych...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  14:17:33  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Vlkodlak
...Arpad, a to ty na take hlasky kde chodis ?


Zatial okrem silných rečí tu nebol uvedený prípad, kedy by biskupom RKC bol vyhnaný nejaký démon, a to ich je na Slovensku dosť. (démonov aj biskupov).

Apoštolská postupnosť, tak ako ju ty poznáš, nie je nič iné, ako snaha klerikov o získanie nepatričných privilégií. Z Božieho Slova sa môžeme dozvedieť, že pôsobenie apoštolov nebolo založené na úrade (v prostredí RKC často kúpenom), ale na moci Božej, pôsobiacej skrze služobníkov. Za takýchto okolností boli ustanovení služobníci v prvých spoločenstvách kresťanov (Sk.6:3,5).

quote:
Ked vsak Arpad spochybnujes moc biskupov, spochybnujes i toho, kto prvy zacal na svojich klast ruky ...



Zlá dedukcia. Vôbec týmto nespochybňujem zmysel vkladania rúk.
Skutočnosť je ale taká, že keď na teba položí ruky človek, ktorý Božiu moc nemá, hoc v RKC zastávajúci úrad, je to bezcenný (bezmocný) akt. O tomto je tu reč. A viem svoje tvdenia doložiť viacerými svedectvami ľudí, ktorí o moci Božej čosi vedia, tzn. zakúsili jej pôsobenie.

Alesko,
quote:
ukazuje na druhych ale sam na sebe nemoze ukazat co pozaduje od druhych...


Na rozdiel od teba, vďaka Bohu, môžem...

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  14:35:33  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Arpad, ale potom sa musime pytat, odkial maju ti ludia moc ?
Alebo, kto tym sluzobnikom v tych prvych spolocenstvach dal tu moc ?
Ci len tak, jedneho dna sa prebudili a uz ju mali ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  15:30:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Arpad,
ked si vyssie precitas, aj ja a aj mato sme napisalai, ze pozname exorcistov

Skutočnosť, že biskupi RKC akosi postrádajú božiu moc, ešte neznamená, že nie je možné sa postaviť zlým duchovným bytostiam, sužujúcich človeka, na odpor a viesť s nimi víťazný boj.
nepises pravdu, pretoze moc vyhanat diabla ma len Jezis a ti, ktorim On da tuto moc...ak si niekto mysli, ze ju ma, ale nema, tak to skoci tak, ako v Pisme...urcite poznas tu pasaz
takze ten, co postrada Boziu moc nemoze vyhrat nad diablom, ktory ovlada cloveka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  15:57:21  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad
Zatial okrem silných rečí tu nebol uvedený prípad, kedy by biskupom RKC bol vyhnaný nejaký démon, a to ich je na Slovensku dosť. (démonov aj biskupov).


Zlati moj arpi, exorcizmus nie je divadlo (ako som uz pisal aj legionarovi) a nerobi sa pre to, aby nejaky arpad uveril. Robi sa pre to, ze ho nejaky clovek potrebuje. A robi sa pokial mozno diskretne (tak ako sa aj fyzicky chori pacienti liecia diskretne). Takze necakaj bobmasticku web stranku, ako maju mnohi protestantski "bozi muzi", na ktorej deklaruju presne cisla uzdraveni, vyhani diabla ci inych zazrakov a nezabudnu popri tom ukazat aj na akej motorke jazdia...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  16:47:17  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Kde niet Božej moci, ani motorky, ani webstránky... niet ani čo ukázať...
Predsa vidíme, že nič nevidíme!

Aký to rozdiel od prvých kresťanov:

A oni vyšli a kázali všade a Pán spoluúčinkoval a potvrdzoval slovo tým, že ho sprevádzaly divy. Ameň. (Marek 16:20)

...a už si čítal že kresťania sú divadlom svetu?

...ba aj vo Vatikáne majú inakšie poučky:
1673 Keď Cirkev verejne s autoritou žiada ... hovorí sa o exorcizme.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  16:56:12  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ako je to s tebou Arpad?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  17:23:07  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal janka

nepises pravdu, pretoze moc vyhanat diabla ma len Jezis a ti, ktorim On da tuto moc...ak si niekto mysli, ze ju ma, ale nema, tak to skoci tak, ako v Pisme...urcite poznas tu pasaz
takze ten, co postrada Boziu moc nemoze vyhrat nad diablom, ktory ovlada cloveka



Hľa, toto je pravda:

A uverivších budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať démonov,... (Marek 16:17)

Sú to posledné slová Pána Ježiša pred nanebovystúpením. Že toto zasľúbenie nepatrilo len apoštolom sa presvedč v kontexte - vo svojej Biblii.

Spomínanú pasáž, Sk.19:13-16, poznajú dobre aj biskupi, preto radšej namiesto seba pošlú vyháňať niekoho iného, ako to tu bolo popísané v nejakých odkazoch. Inak by bol asi priveľký úbytok biskupov .

Ale to len potvrdzuje, že moc nemajú, len úrad, a z titulu úradu pošlú iného exorcistu namiesto seba. Dobre si to prečítaj!

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  18:41:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
este raz zopakujem Arpad:a ako je to s tebou Arpad?
kontext si precitaj vyssie

dobre, zahrajme sa, ze biskupi poslu z titulu uradu niekoho ineho na exorcizmus...co ja viem, ze oni maju vela prace preto to urobia...otazka: keby Boh nebol s nimi, mohli by to urobit?...keby si len namyslali, ze tu moc (uradu i vyhanat diabla) maju od Pana Boha bolo by to mozne?
ak teda dospejes k tomu, ze to mozne bez Neho nie je...musis pripustit, ze moc ich uradu je od Boha a takisto moc vyhanat diabla je od Neho...cize KC plni Boziu volu a Boh je s nou

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 05 február 2007 :  22:02:53  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Hra na realitu...?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  12:51:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze suhlasis s tym, ze KC je Bozia?

inak, dnes som si citala Matusa...a tam bolo pisane o tych, co konaju vselijake zazraky v Jezisovom mene a On ich nepozna...takze zarukou toho, ze patrime Jezisovi nie je vela zazrakov...a podla toho by som si ani nevyberala spolocenstvo

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  14:31:42  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ten kto kona zazraky v Jezisovom mene urcite nebude chciet aby sa o nich vela vedelo, spomen si janka, ze v biblii mas tiez miesta, kde Jezis hovori o tom, ze dotycny, vylieceny clovek sa nemal ozyvat, ze to bolo zazracne vyliecenie, tusim ze Jezis upozornoval aj apostolov ze nemaju moc o nom roztrubovat, kym je zivy, ze je Bozi Synb a Mesias.

ten kto kona zazraky v mene Panovom, sa pramalo o to stara, a vie ze je to aj tak Bozia robota, takze by sa vlastne chválil cudzim perim.
To ze nie su zazraky verejne zname, nemusi znamenat ze este nie su....

to ako ked rkc svojho casu obvinovali ze nerobi nic pre .... a nakoniec ked sa otvorili archivy zistilo sa ze ta aktivita tu bola, a dost velka, len nebola verejna tak mnoho ludi si myslelo ze nebola ziadna. podobne je to aj so zazrakmi. a zaujimave je, ze po smrti nejakeho svatca sa dozvieme ze za zivota konal aj nejake zazraky....do smrti ti to vedia len ti najblizsi, ktori to maju zakazane(prosbou) rozchyrovat....

aj mato, aj lajos to uznali, ze chvalit sa zazrakmi nemusi byt kvoli Panu a Bohu.... a niekedy to je jediny sposob ako na seba upriamit pozornost...... a ukazat preco ta ktora sekta je lepsia ako rkc....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  14:45:02  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Hromada zahmlievacích rečí, ale skutek utek. Vari všetky tie exorcistické skutky RKC biskupov vzali nohy na ramená?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  14:59:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Nechapem co chces arpino.

Uz osm Ti vysvetlil, ze bobmasticku stranku so zoznamom uzdraveni a motorkami Ti nikto vyrabat nebude.

Ti ktori maju vediet to vedia a tym ostanym (napr. Tebe) to aj tak nepomoze uverit Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  15:17:18  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Chcem povedať, že toto tvrdenie o biskupoch RKC
quote:
Mimochodm, vedel si, ze kazdy biskup je zo svojho postavenia exorcistom?

je lož.


Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 február 2007 :  16:06:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
V tom pripade ja zasa musim povedat, ze toto arpadove tvrdenie
quote:

Chcem povedať, že toto tvrdenie o biskupoch RKC
quote:
Mimochodm, vedel si, ze kazdy biskup je zo svojho postavenia exorcistom?

je lož.




Je nehorazna, drza a nejapna loz.

A co teraz?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2007 :  13:42:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
dnes som nasla v starsich Kat. novinach rozhovor s exoxrcistom...len sa mi neda nakopirovat adresa, co som potom nasla na nete ten clanok...kto ma zaujem, nech si ho vyhlada na www.katnoviny.sk ...clanok ma nazov Diabol sa dá prirovnať k psovi na reťazi

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 07 február 2007 :  17:42:23  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Hmm, sa mi cosi mari z minulosti ze aj nejaky nas slovensky biskup hovoril o vlastnych skusenostiach s exorcizmom. Inu, darmo tu zurivo breses mily arpad, ono si to veru nejeden biskup vyskusal... A ze ty tomu odmietas uverit, je len tvoj problem, nas to nemusi trapit a tiez ti nemusime nic dokazovat. Vsak aj tak kazdy vie ze exorcizmu sa najviac venuje prave katolicka cirkev, po celom svete za mozno jediny tyzden pomozeme oslobodit sa od nejakeho zleho ducha viac ludom nez cela tvoja sekticka za cely rok.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 12 február 2007 :  15:58:03  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Pierre

Hmm, sa mi cosi mari z minulosti...


Keď sa ti prestane mariť, tak skús napísať nejaké fakty.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev Téma Next Topic: zivot s Panom Bohom  a bez Neho  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06