Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Moc biskupov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev Téma Next Topic: zivot s Panom Bohom  a bez Neho
Strana: z 8

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  10:56:46  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Ešte dodám, že ak je Rímsko(avignonsko)-katolícka cirkev nositeľkou pomerne čistej a presnej informácie spred dvoch tisícročí, nie je tomu tak vďaka občas prerušenej alebo zdvoj-trojenej šnúre pápežov, ale najmä často iba jednoduchých kňazov-kazateľov.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora 

rad.ek

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  12:08:14  Zobraziť profil  Pridať rad.ek do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco

Ešte dodám, že ak je Rímsko(avignonsko)-katolícka cirkev nositeľkou pomerne čistej a presnej informácie spred dvoch tisícročí, nie je tomu tak vďaka občas prerušenej alebo zdvoj-trojenej šnúre pápežov, ale najmä často iba jednoduchých kňazov-kazateľov.



Každý úd Kristova těla má své místo.
I papežové, i prostí kněží, i prostí věřící.
Já k tomu jen dodám, že pokud je Katolická církev nositelkou neporušeného zjevení, není to díky osobním kvalitám žádného z křesťanů, ale díky milosti Boží.

rad.ek

 Počet príspevkov: 2120  ~  Člen od: 02 január 2006  ~  Posledná návšteva: 09 august 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  13:47:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco

Ešte dodám, že ak je Rímsko(avignonsko)-katolícka cirkev nositeľkou pomerne čistej a presnej informácie spred dvoch tisícročí, nie je tomu tak vďaka občas prerušenej alebo zdvoj-trojenej šnúre pápežov, ale najmä často iba jednoduchých kňazov-kazateľov.


Velmi chybna uvaha. Cirkev je nositelkou praveho a neporuseneho Zjavenia nie vdaka ludom, ale vdaka vedeniu Duchom svatym, tak ako to mala prislubene od svojho zakladatela, Jezisa Krista.

Co sa tyka tej prerusenej-neprerusenej retaze, existuju dva pojmy (nanestastie neviem ich ekvivalenty v slovencine). Apostolic succession a ecclesiastical lineage. Prve hovori o papezoch, ako nastupcoch Petra, druhe o biskupoch a knazoch, ktori svoju moc a autoritu odvodzuju od moci odovzdanej apostolom, ktora sa prenasa vkladanim ruk - a tato retaz nebola nikdy prerusena a siaha az po nasho pana Jezisa Krista. Co sa neda povedat o ziadnej inej cirkvi, ci sekte, s vynimkou pravoslavia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  16:55:42  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
...svoju moc a autoritu odvodzuju od moci odovzdanej apostolom, ktora sa prenasa vkladanim ruk - a tato retaz nebola nikdy prerusena a siaha az po nasho pana Jezisa Krista...

Neber to ako podrývanie, ale ako pochybnosť, vyplývajúcu z mojej (ne)znalosti. Vkladanie rúk zostalo zrejme už len symbolickým úkonom, bez moci. Predávaná moc sa prejavovala okamžitým vyliečením ľudí, dokonca v kriesení mŕtvych, exorcizme, polyglótstvom. Nemám známosti, že by to ešte fungovalo.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  18:18:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Vkladanie rúk zostalo zrejme už len symbolickým úkonom, bez moci.


Vkladanie ruk je rovnako mocne dnes ako vtedy, prenasa sa nim rovnaka moc ako vtedy.

quote:

Predávaná moc sa prejavovala okamžitým vyliečením ľudí, dokonca v kriesení mŕtvych, exorcizme, polyglótstvom. Nemám známosti, že by to ešte fungovalo.


Isto?

Tu mas popis, ako sa instalovali do funkcie prvi diakoni:

Táto reč sa páčila celému zhromaždeniu a vyvolili si Štefana, muža plného viery a Ducha Svätého, ďalej Filipa, Prochora, Nikanora, Timona, Parmenáša a Mikuláša, prozelytu z Antiochie. Postavili ich pred apoštolov a oni sa modlili a vložili na nich ruky.
Božie slovo sa šírilo a počet učeníkov v Jeruzaleme veľmi rástol. Aj veľa kňazov poslušne prijalo vieru



Tak ako dnes, nastupcovia apostolov - biskupi, ktori tuto moc prijali od svojich predchodcov a ti od dalsich a dalsich az po apostolov, ju dalej odovzdavaju modlitbou a vkladanim ruk. Mimochodm, vedel si, ze kazdy biskup je zo svojho postavenia exorcistom?

Kazdy biskup teda vie dolozit, odkial je jeho moc, vie to urobit pastor (ci co to mate) vo vasom zhromazdeni?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  18:47:24  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Vkladanie ruk je rovnako mocne dnes ako vtedy, prenasa sa nim rovnaka moc ako vtedy.

To verím, že sa môže prenášať, ale či tam tá moc aj je, či sa navonok aj prejavuje, napr. liečením, vyháňaním diabla atď. Neuverím, ak povieš, že táto voda pred chvíľou bola obyčajná a teraz už je svätená.
quote:
...vie to urobit pastor (ci co to mate) vo vasom zhromazdeni.

Som len osamelý renegade, okrem Ježiša mám už len jedného generála - moju ženu. V robote nikoho, lebo ju nemám, práve ma vyškrtli aj z evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  20:06:07  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Vsak biskupi ako exorcisti dokazu vyhnat diabla, takze navonok sa ta moc tiez prejavuje.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 január 2007 :  20:14:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
To verím, že sa môže prenášať, ale či tam tá moc aj je, či sa navonok aj prejavuje, napr. liečením, vyháňaním diabla atď. Neuverím, ak povieš, že táto voda pred chvíľou bola obyčajná a teraz už je svätená.


Ale ano prejavuje sa. Ale nie liecenim, skus napisat, preco si myslis, ze kazdy na koho apostoli preniesli moc vkladanim ruk musel uzdravovat? Okrem toho biskupi maju moc vyhanat diabla.

A ked uz si spomenul svatenu vodu, co to podla Teba je a aku ma moc, ci vlastnosti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  07:53:37  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

quote:
Pôvodne poslal Laco
To verím, že sa môže prenášať, ale či tam tá moc aj je, či sa navonok aj prejavuje, napr. liečením, vyháňaním diabla atď. Neuverím, ak povieš, že táto voda pred chvíľou bola obyčajná a teraz už je svätená.


Ale ano prejavuje sa. Ale nie liecenim, skus napisat, preco si myslis, ze kazdy na koho apostoli preniesli moc vkladanim ruk musel uzdravovat? Okrem toho biskupi maju moc vyhanat diabla.

A ked uz si spomenul svatenu vodu, co to podla Teba je a aku ma moc, ci vlastnosti?

Proste si myslím, že moc DS alebo Tešiteľa, opísaná svedkami z 1. stor., by mala byť stále rovnako intenzívna a kvalitná. Ak nie je, niekde sa stala chyba, samozrejme - v ľuďoch.

Už som raz naďabil na nete na portál, z ktorého som pochopil, že cirkev má dokonca špeciálny tím exorcistov, s dávnou tradíciou. Matne si spomínam, že šlo o akúsi sťažnosť voči Vatikánu, že ich akosi "opomína".

O svätenej vode viem len málo - že sa ňou prežehnáva a vysväcuje zem, stavby, sochy, obrazy... Obsahuje soľ alebo olej, zrejme na seba zobrala funkciu Krstiteľovej vody z Jordánu, oleja na pomazávanie kráľov. Myslím, že u PavelBA-u som čítal, že jej pôvod siaha až do Babylonu.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  10:00:50  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
O svätenej vode viem len málo - že sa ňou prežehnáva a vysväcuje zem, stavby, sochy, obrazy... Obsahuje soľ alebo olej, zrejme na seba zobrala funkciu Krstiteľovej vody z Jordánu, oleja na pomazávanie kráľov. Myslím, že u PavelBA-u som čítal, že jej pôvod siaha až do Babylonu.


Tak je nacase, aby si si precital aj nieco objektivnejsie..

quote:
Proste si myslím, že moc DS alebo Tešiteľa, opísaná svedkami z 1. stor., by mala byť stále rovnako intenzívna

Ale ona je, len z mne neznameho dovodu vnucujes Duchu svatemu ako sa ma prejavovat. Ako keby Ti uniklo, ze "Dary milosti sú rozličné, ale Duch je ten istý. Aj služby sú rozličné, ale Pán je ten istý. A rozličné sú aj účinky, ale Boh, ktorý pôsobí všetko vo všetkých, je ten istý. Každý však dostáva prejavy Ducha na všeobecný úžitok."

Biskup ked na neho ini biskupi vlozia ruky a modlia sa, dostane presne tie dary, ktore potrebuje, aby mohol robit to, na co si ho povolal Boh. A nemusi to byt vobec hovorenie v jazykoch, ci uzdravovanie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  12:35:14  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Laco,

Moc o ktorej je tu reč nie je nejakým privilégiom biskupov, ale je sprievodným znamkom všetkých uverivších kresťanov:

A uverivších budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať démonov, budú hovoriť novými jazyky, hadov budú brať, a keby vypili niečo smrťonosné, neuškodí im; na chorých budú vzkladať ruky, a budú sa mať dobre. (Marek 16:17-18)

Že sa na takéto znamenia niekde iba "hrajú", tzn. že prisudzujú niektorým liturgickým úkonom takúto povahu, ale výsledok sa nedostavil, je celkom zjavné. Ale aj napriek tomu sú kresťania, ktorí moc Božiu skutočne používajú na slávu Ježiša Krista.

Mato, (ďakujem za ten presun)
quote:
Mimochodm, vedel si, ze kazdy biskup je zo svojho postavenia exorcistom?

Ja myslím, že každý kresťan...

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  13:14:41  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
A ja myslim ze kazdy krestan nie, z biblie vieme za na vyhnanie zleho ducha vzdy volali apostolov.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  13:25:03  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Neviem koho myslíš tým vieme, ale svoje biblické vedomosti budete musieť prehodnotiť.

Potom sa navrátili tí sedemdesiati s radosťou a hovorili: Pane, aj démoni sa nám poddávajú v tvojom mene. (Lukáš 10:17)

A Ján mu povedal: Učiteľu, videli sme nejakého človeka, ktorý v tvojom mene vyháňa démonov a ktorý nechodí s nami, a zbraňovali sme mu to, pretože nechodí s nami. Ale Ježiš povedal: Nebráňte mu, lebo nieto nikoho, kto by v mojom mene činil divy, a mohol by hneď zle o mne hovoriť. (Marek 9:38 -39)



Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  13:33:06  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja viem Arpad, ze sa Ti to hodi vynechat, ale ja to tam musim dopisat:

Potom si Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto, kam sa sám chystal ísť. A povedal im: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu! Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.

Vidime, ze to nie su "všetkci uverivší kresťania" ale specialne vyvoleni ludia (tak ako dvanasti a ich nastupcovia).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  13:36:33  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
A Ján mu povedal: Učiteľu, videli sme nejakého človeka, ktorý v tvojom mene vyháňa démonov a ktorý nechodí s nami, a zbraňovali sme mu to, pretože nechodí s nami. Ale Ježiš povedal: Nebráňte mu, lebo nieto nikoho, kto by v mojom mene činil divy, a mohol by hneď zle o mne hovoriť. (Marek 9:38 -39)


Vidím, že si skoro ako Ján, tiež by si rád niekomu zbraňoval...
Ale pozor, Ján sa Pánovmu kázneniu poddával!

Božia moc zasľúbená každému uverivšiemu (Mar 16:17), našťastie nie je závislá od úradu, ale od viery.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  14:55:46  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Nikomu zatial nebranime Arpad, zbytocne krutis, Ty si akurat uviedol, ze myslis, ze tu moc vyhanat diabla maju mat vsetci veriaci, no a vidime ze uz od zaciatku ju nie vsetci mali, len niektori.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  15:09:52  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
A ty pravdepodobne medzi tých niektorých nepatríš, tak si to musíš zdôvodniť.

Lepšie je hľadať Božiu moc, ako výhovorky!

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  15:55:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Presne arpad.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  20:43:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal rad.ek

quote:
Pôvodne poslal Laco

Ešte dodám, že ak je Rímsko(avignonsko)-katolícka cirkev nositeľkou pomerne čistej a presnej informácie spred dvoch tisícročí, nie je tomu tak vďaka občas prerušenej alebo zdvoj-trojenej šnúre pápežov, ale najmä často iba jednoduchých kňazov-kazateľov.



Každý úd Kristova těla má své místo.
I papežové, i prostí kněží, i prostí věřící.
Já k tomu jen dodám, že pokud je Katolická církev nositelkou neporušeného zjevení, není to díky osobním kvalitám žádného z křesťanů, ale díky milosti Boží.



A milosť Božia sa prejavuje cez jej deti...ak sú kresťania zlí, ako môže cez nich prúdiť Božia milosť?

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Miško

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2007 :  20:48:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Miško  Pridať Miško do zoznamu priateľov
Dnes nevidím uzdravenia a zázraky z rúk biskupov, ktorých poznám. Každý ma iný dar, inú charizmu. Ako Maťo povedal:
Ale ona je, len z mne neznameho dovodu vnucujes Duchu svatemu ako sa ma prejavovat. Ako keby Ti uniklo, ze "Dary milosti sú rozličné, ale Duch je ten istý. Aj služby sú rozličné, ale Pán je ten istý. A rozličné sú aj účinky, ale Boh, ktorý pôsobí všetko vo všetkých, je ten istý. Každý však dostáva prejavy Ducha na všeobecný úžitok."

Ale tam by som ešte pokračoval, lebo to najlepšie, to, že každý ma inú charizmu, to hovorí Pavol ďalej.
Ale vo svete sa dejú stále dejú nejaké zázraky, sú všelijakí liečitelia, nie sú to biskupi, sú to často kresťania Boh cez nich pôsobí. Keď Boh, nepôsobí cez biskupov, asi nie sú toho hodní, ale do toho nevidím, to je len môj dohad.

Obiedientia et pax.
Poslušnosť a pokoj.
Ján XXIII.

 Počet príspevkov: 236  ~  Člen od: 04 november 2005  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2007 :  21:17:56  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Misko:
Boh posobi cez biskupov aj ked nie su toho hodni. Kazdy biskup ma tu schopnost konat zazraky, ktore sa deju cez neho, napr. premienat chlieb a vino na telo a krv Jezisa, odpustat hriechy, vyhanat zlych duchov, atd...

A ono vlastne nikto nie je hodny toho aby cez neho Boh posobil, lebo vsetci sme hriesni, niekto viac, niekto menej, no vsetci, ale uz v starom zakone vidime ze Boh konal i cez velkych hriesnikov a kona tak stale. Hodnost a hriesnost nijako nerozhoduje.

A inak ano, Boh miluje vsetkych, i ubohych pohanov, ktori ho nepoznaju, aj im dava ludi schopnych robit zvlastne veci, ako su liecitelia.

 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2007 :  21:25:24  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
arpad:
Nevysiel ti tvoj konstrukt, sa stava, preto nemusis hned prskat a pustat sa do osobnych invektiv. Z biblie vidime ze nie vsetci tu schopnost mali, a poukazal by som na to rovnako bez ohladu na to ci by som tu schopnost ja mal alebo nemal.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2007 :  22:25:29  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Aký konstrukt? Citoval som Slovo Božie.
Dobre o takých, ako si ty napísal Pavol:

...ktorí majú tvárnosť pobožnosti, ktorí však jej moc zapreli. A tých sa stráň. (2 Timoteovi 3:5)


Prečo veríš tomu, čo ti nahovorili klerici a neveríš tomu, čo je napísané v Božom Slove?

Šimon Peter, sluha a apoštol Ježiša Krista, tým ktorí dostali s nami rovnocennú vieru v spravedlivosti nášho Boha a Spasiteľa Ježiša Krista:
..
jako máme všetko jeho božskej moci, darovanej k životu a k pobožnosti, pravou známosťou toho, ktorý nás povolal vlastnou slávou a hrdinskou cnosťou, (2 Peter 1:1,3)


Daná nám je tá istá moc, akú požíval Ježiš, ale ako vidno, niektorí ju vo svojej nerozumnosti odmietli!



Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Pierre

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2007 :  02:14:24  Zobraziť profil  Pridať Pierre do zoznamu priateľov
Arpad:
Aký konstrukt? Citoval som Slovo Božie.

- Jasne, citoval, lenze si si to chybne vysvetloval a robil nespravne uzavery.

Dobre o takých, ako si ty napísal Pavol:
...ktorí majú tvárnosť pobožnosti, ktorí však jej moc zapreli.


- zasa inektiva i s pouzitim vytrhnutej vety z biblie. Ja predsa moc poboznosti nezapieram, mily Arpad, len poukazujem ze nie kazdy dostal od Boha to iste. Vsak nizsie som ti dal text kde ti to same bude tvrdit i sam svaty Pavol, tomu snad uveris.

Šimon Peter, sluha a apoštol Ježiša Krista, tým ktorí dostali s nami rovnocennú vieru

- Tu sa predsa hovori o rovnocennej viere, nie rovnakej moci, ale uz podme radsej k tomu ako tie Bozie dary krasne vysvetluje sv. Pavol:

Dary milosti sú rozličné, ale Duch je ten istý. Aj služby sú rozličné, ale Pán je ten istý. A rozličné sú aj účinky, ale Boh, ktorý pôsobí všetko vo všetkých, je ten istý. Každý však dostáva prejavy Ducha na všeobecný úžitok. Jeden dostáva skrze Ducha slovo múdrosti, iný podľa toho istého Ducha slovo poznania, iný vieru v tom istom Duchu a iný v tom istom Duchu dar uzdravovať, iný schopnosť robiť zázraky, iný prorokovať, iný rozlišovať duchov, iný dar rozličných jazykov a iný vysvetľovať jazyky. Ale toto všetko pôsobí jeden a ten istý Duch, ktorý rozdeľuje každému, ako chce.(Prvý Korinťanom 12:7-11)

Jasne vidime ze nedostavaju vsetci to iste, ale kazdy nieco ine. Niekto dostal to, niekto hento, a niekto len vieru - vsimni si to hrube, medzi vsetky tie zazracne dary Ducha Svateho je zaradena viera, ano, niekto moze dostat len vieru. Hoci pevna viera je podla mna azda ten nejvacsi dar.

Takze nie vsetci dostavaju to iste, niektori dostanu jedno a niektori zasa nieco ine. Vobec teda kazdy krestan nemusi vediet hned vyhanat diabla a robit vsetky zazraky, ako si si myslel na zaciatku. Niekomu to DS dal a niekomu nedal, niekomu dal zasa nieco ine a niekomu dal len vieru. Tych co dostali akurat vieru je asi najviac.


 Počet príspevkov: 5067  ~  Člen od: 31 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 14 marec 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2007 :  08:54:17  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Nie všetci liečitelia tela sú od Boha (nerobím narážky na biskupov - o ich liečiteľskej schopnosti nemám známosti). Aj protivník Boha dokáže odstrániť chorobu, ale najprv ju sám spôsobí. Ak sa človej nemodlí za vyzdravenie k Bohu, ale utieka sa k rôznym zaklínadlám a talizmanom, po "vyzdravení" získa protivník dušu ďalšieho podvedeného, zvedeného.
Marek 13:22 Lebo povstanú falošní kristovia a falošní proroci a budú činiť divy a zázraky, aby zviedli, ak by bolo možné, aj vyvolených.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

legionar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2007 :  14:59:02  Zobraziť profil  Pridať legionar do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
Kazdy biskup teda vie dolozit, odkial je jeho moc, vie to urobit pastor (ci co to mate) vo vasom zhromazdeni?



Prosim Ta !
Aka moc ???
Ukaz mi nejakeho biskupa, ktory vie DOLOZIT, odkial jeho 'moc' pochadza (a vobec nejaku ma!) :-)))

U nas sa tomu hovori aj 'Rozpravky starej matere' :-)

 Počet príspevkov: 93  ~  Člen od: 19 december 2006  ~  Posledná návšteva: 30 január 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Verit v Krista, odmietat Cirkev Téma Next Topic: zivot s Panom Bohom  a bez Neho  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06