Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Darovanie spermii - je to moralne?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Šťastné a veselé Téma Next Topic: Už ste to počuli? Poľskí kňazi nechcú celibát.
Strana: z 5

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  11:51:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- suhlasim s castou odpovede GMK...
- preco vsak sebecke a spominany emocionalny postoj?...
- hovorime o spermobanke, kde za to dostane dotycny zaplatene, takze pochybujem ze ide poskytnut svoj material z emocionalnych dovodov alebo splnit si tuzbu byt rodicom, ked nemusi mat ani sajnu o tom ako jeho material skonci...
- neviem ako na toto pozera cirkev ale ja teda hovorim preco nie?

- ak by niektori z vas nemohli pocat deti, GMK, Janka ... zmierili by ste sa s tym a odisli z tohto sveta z vedomim ze ste na tomto svete po sebe nic nezanechali ....? ... napriklad...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:01:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

a kto? ti co tu uz davno nechoddia? palinovi to je jedno lebo to v pisme nie je a vies, co nie je tam zakazane je dovolene.... resp. kedze to nie je v pisme tak neviue si o tom utvorit svoj vlastny nazor.



- mozno to tak ma byt, nie?... vsemocny Boh, ktory vsetko vie, musel predvidat i toto, nemyslis ?... ak by mu to vadilo, nieco by urcite naznacil...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:10:18  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ako vies, ze nenaznacil?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:10:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sasulnik

Ako vidím, Maťo robil poriadky a vytvoril novú tému.

Odpoveď ohľadom nadpisu tému
Otázka:
Darovanie spermií - je to morálne?
Odpoveď:
Nie.



- preco to nie je moralne ?

- to ideme teraz za co povazovat vsetky tie odvrhnute narodene deti a nastastie zachranene v hniezdach zachrany ???

- to je moralne adoptovat si cudzie deti, nevediac od koho su?... ved su to len protukt spermii, ktore niekto daroval ci nie?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:12:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato

Ako vies, ze nenaznacil?



- Mato, nebudem protirecit, tu som si len rypol, priznavam... a rad sa tu necham poucit, sam som zvedavy... predbehol si ma, uz sa to snazim najst ....


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:13:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Nie som si istý, zo seriálu Kriminálka Las Vegas som nadobudol dojem, že DNA je aj v korienku vlasu.

DNA je v kazdej bunke ludskeho tela.

Jedine spermie a vajicka vsak maju reprodukcnu schopnost.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:14:48  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Možno je takým riešením adopcia (povinnosť starať sa o siroty je nám uložená aj v Písme, ak to súvisí s témou), ale to je už úplne cudzie dieťa, v prípade použitia materiálu zo spermobanky by bolo aspoň polovlastné. Inak, v Biblii je zaznamenaných viac prípadov, že sa vytúžené dieťa napokon narodilo už o čosi starším rodičom.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:21:45  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Jedine spermie a vajicka vsak maju reprodukcnu schopnost.


Jasné. Nadviazal som na Lajošovu nepresnosť "...zasadny rozdiel medzi krvou a spermiami vidim asi v prenose informacie."
Mala tam byť reprodukčná schopnosť, veď nositeľom informácií je každá živá bunka v tele.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:22:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan

- suhlasim s castou odpovede GMK...

Sktorou castopu suhlasis a s ktorou nie_? Nie je to z tvojich vyjadreni zrejme.

quote:
- preco vsak sebecke a spominany emocionalny postoj?...

Ja neviem, preco niektori ludia maju tieto sebecke tuzby.

quote:
- hovorime o spermobanke, kde za to dostane dotycny zaplatene, takze pochybujem ze ide poskytnut svoj material z emocionalnych dovodov alebo splnit si tuzbu byt rodicom, ked nemusi mat ani sajnu o tom ako jeho material skonci...

V pripade darcu ide o sebecky zaujem na tom zarobit.

V pripade prijemcu ide o sebecky zaujem uspokojenia si svojich emocionalnych potrieb rodicovstva.

quote:
neviem ako na toto pozera cirkev ale ja teda hovorim preco nie?

Lebo:
• je to neprirodzene
• je to nesmoralne, nespravne
• narusa to vztah dietata k rodicom so vsetkymi dosledkami

quote:
ak by niektori z vas nemohli pocat deti, GMK, Janka ... zmierili by ste sa s tym a odisli z tohto sveta z vedomim ze ste na tomto svete po sebe nic nezanechali ....? ... napriklad...

Takze ti znovu zopakujem: Dieta nie je prostriedok uspokojenia nasich sebeckych emocnych a telesnych tuzob a potrieb byt rodicom a nieco tu zanechavat.

To je jeden zo zakladnych principov, ktore su tiez determinujuce nemoralnost a nespravnost umeleho oplodnovania.

Dieta taktiez nie je to, co tu zanechavas po sebe - ono je samostatne a zije si na vlastne triko.

quote:
to ideme teraz za co povazovat vsetky tie odvrhnute narodene deti a nastastie zachranene v hniezdach zachrany ???

Akym sposobom suvisia odvrhnute deti v hniezdach zachrany s umelym oplodnovanim?

Jeden suvis som tu predsa len nasiel: V oboch pripadoch je dieta rukojemnikom a obetou jebleho pristupu a hodnot ich rodicov.

quote:
to je moralne adoptovat si cudzie deti, nevediac od koho su?... ved su to len protukt spermii, ktore niekto daroval ci nie?

Ako sme uviedli v predchadzajucom prispevku, odvrhnutie dietata je nespravne a nemoralne, preo ich adopcia aspon ciastocne zmiernuje negativne dopady tejto situacie na dieta a aspon do istej miery mu niektore veci vynahradza.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:30:01  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- sorry GMK, ale vobec si ma nepresvedcil... vsetko su to len take jalove reci o nicom, a to nechcem teraz akoze ta urazat...

- jednoducho to povazujem za prazdne reci od cloveka, ktory este asi vobec vlastnu rodinu nema -l ?...

- teda rozumiem tomu tak, ze keby si mal problem splodit dieta zo svojou zenou, vsetci môzu vediet ze si impotent ale neprejavis ani kusok sebectva a neurobis nic preto aby si naplnil podstatu rodiny?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:30:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Jasné. Nadviazal som na Lajošovu nepresnosť "...zasadny rozdiel medzi krvou a spermiami vidim asi v prenose informacie."
Mala tam byť reprodukčná schopnosť, veď nositeľom informácií je každá živá bunka v tele.

Nositelom informacie je sice kazda bunka, ale nie kazda bunka je schopna prenosu informacie. Prenosu informacie su schopne len vajicka a spermie a proces, ktorym sa to deje je reprodukcia.

Lajos bol dostatocne presny a vystizny.

quote:
Možno je takým riešením adopcia (povinnosť starať sa o siroty je nám uložená aj v Písme, ak to súvisí s témou), ale to je už úplne cudzie dieťa, v prípade použitia materiálu zo spermobanky by bolo aspoň polovlastné.

Takze znovu zopakujem: Dieta nie je nastrojom a prostriedkom naplnania si tuzopb a potrieb, ako tu opakovane opakujes, nie je tu na to, aby si nejaky Lacko, ci Milanko robili dobre tym, ze sa vyzivaju v pocite otcovstva.

Rodicovstvo je sluzba detom. A takto je ponjimana aj adopcia - je to sluzba detom, ktore z nejakeho dovodu prisli o jedneho, ci dvoch rodicov a a negativne dopady na dieta z toho plynuce su adopciou zmiernovane.

quote:
Inak, v Biblii je zaznamenaných viac prípadov, že sa vytúžené dieťa napokon narodilo už o čosi starším rodičom.

Ano, taketo pripady su naozaj zaznamenane. Znovu: Nejedna sa vsak o sebecke uspokojovanie tuzob rodicov, ale o nieco uplne ine.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:35:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
sorry GMK, ale vobec si ma nepresvedcil... vsetko su to len take jalove reci o nicom, a to nechcem teraz akoze ta urazat...

Milan, ja som ani nemal ambiciu ta presviedcat, lebo tvoja tuzba po uspokojeni tuzob je taka silna, ze neakceptujes ziadne vysvetlenie. Skratka nerozmyslas s cistou hlavou.

Ja to chapem, nemusis sa za to nijako ospravedlnovat, ci nieco vysvetlovat. Ucty skladas niekomu inemu.

quote:
jednoducho to povazujem za prazdne reci od cloveka, ktory este asi vobec vlastnu rodinu nema -l ?

Milan, to je otazka alebo konstatovanie? Alebo je to dalsi z tvojich pseudoargumentov, ktorym sa chces ucicikat, ze nehovorim pravdu, ze tomu vobec nerozumiem?

quote:
teda rozumiem tomu tak, ze keby si mal problem splodit dieta zo svojou zenou, vsetci môzu vediet ze si impotent ale neprejavis ani kusok sebectva a neurobis nic preto aby si naplnil podstatu rodiny?

Milan, kedze pokladas moje reci za jalove tliachanie, nemienim ti odpovedat viac, ako som to uz doteraz urobil.

Tam mas odpovede na vsetko.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:44:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov




- a je po argumentoch !



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  12:52:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
a je po argumentoch !

Milan, vsetky argumenty a dovody ti boli na vyse dvoch strankach predostrete a dane k dispozicii. Ak mas o ne zaujem, tak sa stis, pekne sa v klude k nim vrat a rozmyslaj nad nimi a potom dojsi naspat a mozme o niektorych podebatit viacej a niektore myslienky rozvit do hlbky.

Toto vsak nie je retoricke cvicenie, kde by som ti bol ochotny robit sparring partnera a trenera, ani kulisa pre tvoje sebautvrdenie v spravnosti sebaukajania prostrenictvom inych. Na to je tema prilis vazna.

Dovolim si vsak predostriet dalsiu myslienku na uvazovanie: Ateisti a pohania maju jeden nevyslovny deficit, ktori krestania nemaju: Je to poznanie, ze Boh je stvoritelom nas vsetkych osobne a ze on je zivotadarnym pramenom vnasich zivotoch. Tato absencia a medzera je nahradzana kultom matky, co by rodicky a kultom dietat, co by pokracovatelom nasho zivota.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Milan

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  13:00:39  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Milan  Pridať Milan do zoznamu priateľov
- ved prave!.... je to vazna tema!... tak co tu stale splietas sebectvo jednotlivca k tejto zalezitosti ?!

- chcel som len ti naznacit, ze celkom inak sa na veci pozera clovek co ma vlastnu rodinu a inak clovek co sa o nu snazi!... preco za tym hladat sebecke zaujmy ?!... ci i v biblii sa nehovori ..."Ploďte a množte sa...!" ?....

- dvaja ludia sa maju radi, chcu mat rodinu a zrazu sa dozvedia, ze sami dvaja to nemozu naplnit... to je sebectvo ak nieco pre to urobia?... ci uz len tou adopciou !...

- preto ma tu prekvapuje, ze k tomuto sa tak zasadne - nie - vyjadria (veriaci) ludia, co tu rodinu maju... co v pripade, ze by sa to stalo im ?



------------------------------------------------
... zatial sa mi Mato nedari najst to mozne naznacenie ...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1632  ~  Člen od: 16 máj 2005  ~  Posledná návšteva: 04 september 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  13:12:48  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Nositelom informacie je sice kazda bunka, ale nie kazda bunka je schopna prenosu informacie. Prenosu informacie su schopne len vajicka a spermie a proces, ktorym sa to deje je reprodukcia.

Sorry, nepostrehol som priepastný rozdiel medzi výrazmi nositeľ a nositeľ-odovzdávač. Takže stále mám v hlave správne informácie, že každá bunka obsahuje DNA, ktorá je nositeľom všetkých informácií o celom organizme? Ale sú tam iba zaznamenané. Ibaže každá bunka nie je aj prenášačom týchto informácií, to zabezpečujú len spermie a vajíčka (pri klonovaní to tuším neplatí, mengeleovci môžu genetický, sťaby reprodukčný materiál odobrať z hociktorej bunky). Hm?

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  13:22:34  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Z mojich skolskych cias si vzpominam na nieco ako RNA, coz by mal byt takpovediac nieco ako "odtlacok" DNA a teda "prenasac" informacie... no ale fakt neviem, bo od pasovej a pdobnej techniky to ma daleko

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  13:26:15  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
- dvaja ludia sa maju radi, chcu mat rodinu a zrazu sa dozvedia, ze sami dvaja to nemozu naplnit... to je sebectvo ak nieco pre to urobia?... ci uz len tou adopciou !...

Tiež si myslím, že v prípade adopcie je všetko v poriadku, my sme neovplyvnili bytie či nebytie toho cudzieho človiečika, a vnovej rodine mu môže byť lepšie ako v ústave. Možno, nedá sa to empiricky dokázať na tom istom dieťati.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:31:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
vsetci môzu vediet ze si impotent ale neprejavis ani kusok sebectva a neurobis nic preto aby si naplnil podstatu rodiny?


Dovolim si podoktnut, ze impotencia je vo vztahu k problemu pocat v mizivom percente. Preco Ta zo vsetkych moznych omnoho pravdepodobnejsich pricin napadla prave tato?

Co sa tyka naplnenia podstaty rodiny, je sice pravdou ze jednou z podmienok platneho uzatvorenia manzelstva je trvala otvorenost pre zivot. Ak vsak Boh z nejakeho dovodu nepozehna manzelov detmi, neznamena to, ze by bolo manzelstvo menejcenne ci nenaplnene.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:33:18  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Milan
ved prave!.... je to vazna tema!... tak co tu stale splietas sebectvo jednotlivca k tejto zalezitosti ?!

Lebo sebectvo jednotlivca je motivom a hnacim motorom k tomu, aby sa vykonalo umele oplodnenie.

Nemozes vysetrit vrazdu, ci iny trestny cin bez toho, aby si skumal pohnutky a motiv pachatela.

quote:
chcel som len ti naznacit, ze celkom inak sa na veci pozera clovek co ma vlastnu rodinu a inak clovek co sa o nu snazi!

A dokonca inak sa na vec pozera veriaci co ma rodinu a inak neveriaci. A dokonca aj v tomto spektre najdes celu skalu odtienov.

A co? Co presne znaci tebou naznacovana nazorova roznorodost a diverzifikacia?

quote:
preco za tym hladat sebecke zaujmy ?!

Lebo za tym sebecke zaujmy su. Tak ich pomenujme pravym menom.

quote:
ci i v biblii sa nehovori ..."Ploďte a množte sa...!" ?....

Hovori sa tam: Milujte sa a mnozte sa. Nejako si vynechal z toho vseckeho tu lasku. A samozrejme, spomina sa to v inom kontexte, ako ty naznacujes.

quote:
dvaja ludia sa maju radi, chcu mat rodinu a zrazu sa dozvedia, ze sami dvaja to nemozu naplnit... to je sebectvo ak nieco pre to urobia?... ci uz len tou adopciou !...

Ano, je.

quote:
preto ma tu prekvapuje, ze k tomuto sa tak zasadne - nie - vyjadria (veriaci) ludia, co tu rodinu maju... co v pripade, ze by sa to stalo im ?

Ano - prekvapuje ta to, ocakaval si totiz, ze prevazi spolocny zaujem a teda ze by ta mali podporit. Stalo sa vsak ine, to co som naznacil vyssie: ze iny pohlad ma na vec veriaci a iny neveriaci.

No a co by robili veriaci v takejto situacii? Skutocne veriaci clovek by prijal tuto skutocnost, tak ako mnohi musia prijat mnohe ine skutocnosti. Tak ako nam to hovoria biblicke svedectva.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:38:23  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Ibaže každá bunka nie je aj prenášačom týchto informácií, to zabezpečujú len spermie a vajíčka (pri klonovaní to tuším neplatí, mengeleovci môžu genetický, sťaby reprodukčný materiál odobrať z hociktorej bunky). Hm?

Nemas celkom spravne informacie. V teoretickej rovine to, samozrejme, funguje, ale prax uz nie je taka jednoducha.

quote:
Pôvodne poslal Lajos

Z mojich skolskych cias si vzpominam na nieco ako RNA, coz by mal byt takpovediac nieco ako "odtlacok" DNA a teda "prenasac" informacie... no ale fakt neviem, bo od pasovej a pdobnej techniky to ma daleko

RNA je okrem inych mnohych funkcii matricou pre generovanie DNA. To mas ako pri razbe minci.

Urobi sa najprv graficky navrh (povodna DNA), ktory sa obleje sadrou. Ta sadra je matrica (RNA) pre vyrobu skutocnych minci (replikovana DNA). Samozrejme, je to velmi zjednoduseny a schematicky opis.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:39:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Tiež si myslím, že v prípade adopcie je všetko v poriadku, my sme neovplyvnili bytie či nebytie toho cudzieho človiečika, a vnovej rodine mu môže byť lepšie ako v ústave.

Adopcia by mala byt zmiernenim negativ na dieta plynuce z jej osirenia. S tym, ze je to plnohodnotnym rodicovstvom.

Rozhodne to nie je sposob, ako si ludia plnia svoje tuzby.

Teda, adopcia je tu preto, aby sa umoznilo detom mat rodicov a rodinu, nie preto, aby sa bezdetnym parom umoznilo mat deti!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:44:07  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Laco
Takže stále mám v hlave správne informácie, že každá bunka obsahuje DNA, ktorá je nositeľom všetkých informácií o celom organizme? Ale sú tam iba zaznamenané. Ibaže každá bunka nie je aj prenášačom týchto informácií, to zabezpečujú len spermie a vajíčka (pri klonovaní to tuším neplatí, mengeleovci môžu genetický, sťaby reprodukčný materiál odobrať z hociktorej bunky). Hm?


Nie uplne kazda bunka obsahuje DNA, prikladom su trebars cervene krvinky ci krvne dosticky. Keby sme sa chceli hrat zo slovickami, tak tym ze bunka obsahuje geneticku informaciu ju aj prenasa, ale nie sposobom, ktory by vedel prijemca zuzitkovat. Takuto schopnost maju iba spermie a vajicka a aj to iba vo vzajomnom vztahu (teda napr. spermia nemoze odovzdat svoje chromozomy crevnej bunke).
Za zmienku stoji aj fakt, ze bunky obsahuju kompletnu geneticku informaciu, aktivna je vsak len cast relevatna pre konkretnu bunku. Tento fakt je potom vyuzivany pri klonovani, kde teoreticky mozeme zobrat geneticky material z lubovolnej bunky.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  14:47:13  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Teda, adopcia je tu preto, aby sa umoznilo detom mat rodicov a rodinu, nie preto, aby sa bezdetnym parom umoznilo mat deti!


A v pripade ze adopcia umozni detom mat rodicov a rodicom mat deti je tu krasna harmonia a zhoda

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2006 :  15:02:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Mato
A v pripade ze adopcia umozni detom mat rodicov a rodicom mat deti je tu krasna harmonia a zhoda.

Ano - vo vseobecnej ekonomickej teorii hovorime o equilibriu - rovnovaznom stave, kde sa dopyt stretava s ponukou.

O to vsak pri adopcii nejde.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Šťastné a veselé Téma Next Topic: Už ste to počuli? Poľskí kňazi nechcú celibát.  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06