Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Môže to byť pravda?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mestsky urad a svatba - co slubujeme Téma Next Topic: Splynutie statnej a cirkevnej moci
Strana: z 3

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  14:43:48  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Na stránke D. Hogana (http://www.davidhogan.dk/English/default.htm) sa píše, že bol osobne účastný 27(!) vzkriesení z mŕtvych po modlitbe.

But can it be true?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora 

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  15:50:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Preco by nemohla. Kristus kriesil osobne, kriesil skrze svojich ucenikov, preco by nemohol kriesit skrze ucenikov ich ucenikov. Jena vec ma ale zaraza. A to ten uzasny marketingovy kolotoc, ktory tento pan okolo toho robi. Vzkriesenie ako vsetko je na slavu Boziu a sam Kristus, ked vzkriesil (podobne ako ked uzdravoval) robil to na slavu Otca, a pre tych ludi. Nikdy to nebolo davane na nejaky obdiv...
quote:
Statistics for raising the dead in the work of David Hogan in Mexico
... a robit z toho statistiky... sorry, ale to je extremne uhnute. Pripada mi to ako snaha o vytvorenie nejakeho kvazi kultu osobnosti. Pre vskriesenie je urcite dolezita ja fotografia typu...
quote:
David Hogan’s Honda XR600R motorcycle
. Hlavne popis typu motorky je smerodatny... nic zle, len indicie... Co ten clovek na tej stranke vlastne popisuje? Popisuje tam Bozie zazraky, alebo seba?

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  20:11:40  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Lajos,
bol si niekedy na misii? Máš predstavu z čoho žije misionár, evanjelista v Mexiku medzi indiánmi? Skús napísať...

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  20:18:37  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
arpad, neviem o com tocis, lajosovi nejde o to kritizovat jak zije, ale to co prezentuje na svojej stranke.... ak som to pochopil spravne...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 20 november 2006 :  21:33:25  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Alesko, aj teba sa opýtam: " Čo si myslíš, z čoho žije misionár na misii? Napíš!

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 21 november 2006 :  08:58:50  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
z toho isteho ako katolicky misionar na misii

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2006 :  11:20:33  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Bol si niekedy na misii?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 23 november 2006 :  12:06:13  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
nie , zatial nie....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  10:55:41  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
a ja ti arpad odpovedam. Ta stranka nie je o prezentacii Bozich zazrakov, ale toho cloveka (a jeho motorky). Bozie dielo vyuziva na SVOJU prezentaciu. Tak to vidim ja a je mi jedno z coho zije na misii, s tymto to nema nic spolocne. A robenie si statistik je zvrhlost maximalneho zrna.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  12:19:35  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Lajos,
zdá sa, že si mimo. Stránku, o ktorej píšem vytvoril nejaký dánsky pastor a je tam prioritne o misionárovi D.Hoganovi a jeho neuveritelnej službe. Motorku, ale nie len tú, celé prostredie, kde misionár žije, opisuje autor, keď bol v Mexiku na návšteve.
Neviem, ako si ty predstavuješ opis Božieho diela, v tomto prípade veľmi neobvyklého, bez "propagácie" aktérov.
Dovolím si tvrdiť, že nemáš ani tušenia, z čoho obvykle misionári financujú svoje aktivity, lebo sa zbytočne rozhorčuješ nad "marketingovým kolotočom".
Ak ťa tak poburuje, že niekto otvorene a rád hovorí o tom, čo Boh pri ňom vykonal, asi si nikdy nečítal v Jánovom Zjavení:

A oni zvíťazili nad ním pre krv Baránkovu a pre slovo svojho svedoctva...

Aké máš ty svedectvo?

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  16:25:03  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
keby si cital Bibliu, videl by si ze Jezis nechcel aby sa o nom hovorilo a ani o jeho skutkoch.... jakto ze mame o Jezisovi vselijake spravy ale o tom ako bol obleceny, obuty prakticky nic? okrem pripadu vstupu do Jeruzalema....

a pritom sam Jezis mohol najsamprvsi ukazat JA som to spravil.... mojou zasluhou....

lajos stojim pri tebe...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  18:45:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
arpad
zdá sa, že si mimo. Precitaj si lepsie ako su v Pisme prezentovane Bozie zazraky.
quote:
Dovolím si tvrdiť, že nemáš ani tušenia, z čoho obvykle misionári financujú svoje aktivity, lebo sa zbytočne rozhorčuješ nad "marketingovým kolotočom".
a ja ti zasa hovorim, ze toto nie je sposob propagacie Bozieho diela. Kdeze je ta Bozia skromnost a pokora? Ucel nesveti prostriedky. V krestanstve urcite nie.
quote:
Ak ťa tak poburuje, že niekto otvorene a rád hovorí o tom, čo Boh pri ňom vykonal, asi si nikdy nečítal v Jánovom Zjavení:

A oni zvíťazili nad ním pre krv Baránkovu a pre slovo svojho svedoctva...

Takze nakoniec. Misiana neprezentuje seba, misionar prezentuje BOHA. Punkt, hotovo, bodka, na tom nie je co menit.

Aké máš ty svedectvo?


Tak tento tvoj vytrhnuty citat ma co spolocne s tym co riesime. Mas to trocha pomotane. Moje svedectvo je svedectvo o Bohu. Takze nie je moje ako moje. A svedectvo mam kazdodenne. Vidim ako kazdy den Boh v mojom zivote kona svoje dielo... ale snad mas na zaraky nejaku stupnicu? Mensi - vacsi - najvacsi - najsamvacsi - najsamvacsejsi...

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  18:54:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:

Lajos,
bol si niekedy na misii? Máš predstavu z čoho žije misionár, evanjelista v Mexiku medzi indiánmi? Skús napísať...

z toho, co ti indiani... nejaka kukurica a podobne. Iba ze by si doniesol konzervy. Sorry za sarkazmus, ale neviem ako a kde si predstavujes tu misiu.OIndiani ziju od velkych mestskych aglomeracii az po volnu prirodu, nakladove polozky mozu byt rozne, a roznej velkosti. V sumare sa ale da povedat, ze ak clovek nie je narocny, k zivotu potrebuje malo, zakladne potraviny a tak. Motorka je samozrejme drahsia.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2006 :  20:24:53  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad
" Čo si myslíš, z čoho žije misionár na misii? Napíš!


Žeby z almužny, milodarov a z toho čo si zarobí?

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2006 :  12:06:17  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Lajos, Alesko, Sasulnik,

myslím, že keby sa spomínaný D.Hogan, alebo ktokoľvek, držal vašich rád, nikdy by nedošiel do Mexika, nieto ešte aby niekto vstal z mŕtvych.



Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2006 :  12:34:11  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano arpad, ale nikto tu nie je proti tomu zeby ten clovek nemal mat motorku, myuslim si ze aj lajosovi je to sumafuk....ci ju ma alebo nema, ale ty asi neches vidiet ze nam tu vadi cosi ine: ze ten clovek sa vychvaluje sebou a svojimi vecami a to co on akoze urobil..... kludne keby mal i luxusnu limuzinu je to v pohode, ale ked prezentuje bozie dielo, tak ju dvaat na ww nemusi, neni to proste dolezite...

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2006 :  12:53:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
nieto ešte aby niekto vstal z mŕtvych.

ach jaj arpad... ale vstal. AK to bola Bozia vola, tak by svoj zazrak spravil cez niekoho ineho. Evidentne si este neprisiel na to, co sa ti tu snazime povedat.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2006 :  13:14:34  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
lajos, ked ma problem pochopit o com je tu rec, ako potom moze chapat o com je rec v Biblii?
vies ked nevie svoje emocie vypnut pri jednoduchej komunikacii(alebo nezistil ze nie si rkc ale ECAV) tak potom chapem ze ani nema zaujem o serioxznu debatu.... v comkolvek inom)

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2006 :  10:25:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
alebo nezistil ze nie si rkc ale ECAV
popravde toto zistenie k normalnej debate nie je nutne, aj ked mna povazovat za RKC+ je dost obtiazne, az nemozne .

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2006 :  10:42:18  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
no nie, lebo len tam vidim problem preco arpad reaguje emotivne.....

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2006 :  14:06:51  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal alesko

ano arpad, ale nikto tu nie je proti tomu zeby ten clovek nemal mat motorku, myuslim si ze aj lajosovi je to sumafuk....ci ju ma alebo nema, ale ty asi neches vidiet ze nam tu vadi cosi ine: ze ten clovek sa vychvaluje sebou a svojimi vecami a to co on akoze urobil..... kludne keby mal i luxusnu limuzinu je to v pohode, ale ked prezentuje bozie dielo, tak ju dvaat na ww nemusi, neni to proste dolezite...



Alesko,
ešte raz opakujem, že uvedené stránky nepísal D.Hogan, takže otázka samochvály je len tvoj problém.
Aby sme sa vrátili k pôvodnej téme, pre mňa je oveľa zaujímavejšie a veľmi povzbudivé to, že tento Boží služobník vzkriesil z mŕtvych desiatky ľudí. O tom to tu je.

Lajos,
quote:
ach jaj arpad... ale vstal.


ak máš takú osobnú skúsenosť, sem s ňou! Veľmi rád si o nej prečítam.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2006 :  15:12:12  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ano tu nejde ci sa chvali sam alebo niekto druhi........ a s tym som nezacal ja ale lajos, ja len teba upozornujem ze si zbytocne nervozny voci lajosovi , kedze jemu ide o nieco ine ako ty tu predvadzas.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

arpad

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2006 :  08:20:12  Zobraziť profil  Pridať arpad do zoznamu priateľov
Rád by som len predvádzal... napríklad také vzkriesenia.

Všetko môžem, ale nie všetko prospieva.

 Počet príspevkov: 672  ~  Člen od: 20 máj 2006  ~  Posledná návšteva: 01 apríl 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2006 :  09:28:04  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ja ani nie.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2006 :  16:33:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Rád by som len predvádzal... napríklad také vzkriesenia.


Hej?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2006 :  16:57:06  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal arpad

Rád by som len predvádzal... napríklad také vzkriesenia.


Určite si sa pomýlil. Do slova prevádzal sa Ti nedopatrením dostalo písmeno d, stopro.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Mestsky urad a svatba - co slubujeme Téma Next Topic: Splynutie statnej a cirkevnej moci  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06