Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Prostrednik
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Skandaly v Cirkvi Téma Next Topic: Formácia
Strana: z 5

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2006 :  14:12:47  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Správne, venujme sa tu radšej heretikom, diskusiu napr. na tému Všetko obnoviť v Kristovi skrze Máriu môžeme inde a inokedy.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora 

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2006 :  14:14:45  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
v com mas problem ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2006 :  14:48:09  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Asi by som na Tvoju otázku V čom mám problém nemal reagovať, keď si si už našiel novú obeť, ale dobre teda.
Nezvyknem sa s farboslepým hádať, ktorá je zelená a ktorá pomarančová, a zrejme ani Tebe nevysvetlím, že jediným prostredníkom medzi človekom a Bohom je Ježiš. Tak aké skrze...? Nemusíš reagovať, asi ma nepresvedčíš, že si múdrejší ako Boblia.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 24 október 2006 :  14:50:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
veru keby si tu bibliu poznal vedel by si ze Syn sa vtelil skrze Mariu , aby nas zmieril s Otcom A tak prisiel obnovit skrze Mariu
Ale spravne hovoris slepemu farby duhy nevysvetlis

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  08:46:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

veru keby si tu bibliu poznal vedel by si ze Syn sa vtelil skrze Mariu , aby nas zmieril s Otcom A tak prisiel obnovit skrze Mariu


Prva veta pravdiva, druha nepravdiva.

Skrze Mariu sa Boh vtelil, ale neprisiel obnovit a zmierit s Otcom skrze Mariu.

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  09:29:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ono ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu." Gn 3 , 15

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  09:55:56  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
To hovoril JHVH hadovi-satanovi o Eve, však?

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  12:11:35  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
nie o Eve o Panne Marii ide o tkz . protoevanjelium

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:16:29  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Tomu verím, že proroctvo o rozšliapnutej satanovej hlave sa vyplnilo o 4 tisíc rokov na Golgote, ale nevidím v ňom konkrétny predobraz Panny Márie. Za matku a všetky Ježišove pramatky je tam Eva, ktorá si vypočula proroctvo priamo od svojho Stvoriteľa.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:17:47  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
aha Jezis mal pramatky no to je novum A kde mas ze to hovori Eve?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:20:03  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
A kde mas ze to hovori Eve?
a komu to mohol hovorit ked je to uvedene v Genesis?
quote:
aha Jezis mal pramatky
v tomto ponimani je eva nas spolocny predok. Takze aj mariin.

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:27:26  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

nie o Eve o Panne Marii ide o tkz . protoevanjelium


Skvostne!!! Aka krasna demagogia!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:36:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
a co vy evanjelici hadam verite inak ? tak mi vysvetli text ty mu zranis patu

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:36:53  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos
quote:
A kde mas ze to hovori Eve?
a komu to mohol hovorit ked je to uvedene v Genesis?


Ak si nevšimol, tak to hovoril hadovi, teda satanovi, nie Eve.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:38:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
stale to ale hovoril v dobe, ked sa jednalo o evu a jej potomstvo

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:41:11  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Som nevedel , ze Eva rozsliapala hadovi hlavu Mozes mi povedat kde sa toto proroctvo v Eve naplnilo ?
definuj hadovo potomstvo a definuj zenino potomstvo

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:43:28  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal amerika1

Som nevedel , ze Eva rozsliapala hadovi hlavu Mozes mi povedat kde sa toto proroctvo v Eve naplnilo ?
definuj hadovo potomstvo a definuj zenino potomstvo


Ja viem na kom sa to naplnilo...

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:44:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
a koho potomkom bola maria? koho potomkami sme my?

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:51:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
je neslusne na otazku odpovedat otazkou ja som sa pytal prvy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  13:59:46  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
svojou otazkou som ti odpovedal

Dufam z moj prispevok nebude zmazany ani dodatocne upravovany. Inak som rad, ze som stihol prispiet pred zamknutim temy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  14:01:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
tak dopln svoju odpoved lebo ja som menej chapavy

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  16:14:12  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ak sa teraz nepomýlim, tak Lajošova odpoveď chcela byť:
potomstvo ženy, ktorá rošliape hadovi hlavu, sú ľudia, ktorí sú potomstvom Evy. Teda všetci ľudia.

To je myslím nesprávny, bludný, výklad.
Rozvinutie tohto výkladu vedie k popretiu Kristovej vykupiteľskej moci.

Had predstavuje satana a hadovo potomstvo sú posluhovači satana.
Ženino potomstvo nepredstavuje všetko ľudstvo ale kresťanov.
Táto žena nie je Eva ale Mária, nová Eva, tá, ktorá ako prvá uverila v Krista.
My kresťania sme potomkovia novej Evy - Márie.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Marcelllooo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  16:35:05  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Marcelllooo  Odoslať ICQ správu pre: Marcelllooo  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: Marcelllooo  Pridať Marcelllooo do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal sasulnik
Had predstavuje satana a hadovo potomstvo sú posluhovači satana.
Ženino potomstvo nepredstavuje všetko ľudstvo ale kresťanov.
Táto žena nie je Eva ale Mária, nová Eva, tá, ktorá ako prvá uverila v Krista.
My kresťania sme potomkovia novej Evy - Márie.

Tak toto je krasny konstrukt!

GMK: Geniálny Marcelllooo Kráľ

 Krajina: Antigua and Barbuda  ~  Počet príspevkov: 10311  ~  Člen od: 15 máj 2004  ~  Posledná návšteva: 05 marec 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  16:42:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A vy co ? Vy ste tej starej Evy ktora mala byt Matkou vsetkych zivych , ale svoje vyvolenie stratila hriechom ?
Bola po hriechu este Matkou vsetkych zijucich , ked " aby ste nepomreli " , ked vinou prarodicov do Obety nemame moznost spasy ,

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  16:44:49  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal GMK
Tak toto je krasny konstrukt!


To nie je konštrukt.
Tento výklad logicky zapadá do ekonómie spásy.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Laco

Stav: offline

 Odoslaný - 25 október 2006 :  17:17:58  Zobraziť profil  Pridať Laco do zoznamu priateľov
Potomstvom Evy bol myslený Ježiš, ktorý nad satanom zvíťazil svojou dobrovoľnou vykupiteľskou smrťou na kríži. Vieme, ako Ho 3 roky predtým pokúšal na púšti, chcel sa uistiť, či On je ten Mesiáš, ktorý ho prišiel poraziť. Tá rozdrúzganá hlava môže byť aj definitívna porážka šelmy, predpovedaná Jánom v Apokalypse. Hadovi-satanovi bolo dovolené ľudstvu škodiť len čiastočne, preto tá symbolická päta.
Tuším až na jedného bolo každému jasné, že vtelený Ježiš mal aj 2 staré mamy, 4 prababky, 8 praprababiek atď., ak sa Ho teda všetky dožili. Vlastne o polovicu menej, pretože stolár Jozef nebol pokrvný príbuzný. Preto som použil termín pramatky, lebo JHVH vravel Eve (nie Adamovi), že bude rodiť v bolestiach, teda aj jej dcéra, dcérina dcéra, pravnučka, atď., napr. aj Panna Mária. V tomto konkrétnom proroctve Ju však nevidím nejako zvlášť vytŕčať z davu, pri všetkej úcte k Jej pamiatke.
Ak mám spomenúť protoevanjelium, tak predobraz záchrany ľudstva Ježišom nájdeme určite zhruba 13 storočí pred jeho ukrižovaním v čase exodu. Ľudí, ktorých smrteľne uštipol had, uzdravil pohľad na vztýčeného medeného hada. Nás prišiel Ježiš, vztýčený na Golgote, zachrániť pred druhou, večnou smrťou. Ale to už len opakujem, čo určite všetci vieme.

Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. (Matúš 10:34)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 746  ~  Člen od: 24 október 2006  ~  Posledná návšteva: 31 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Skandaly v Cirkvi Téma Next Topic: Formácia  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06