Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Cirkev a rozdielne názory
 Sviatosti
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Čo je to Kristova Cirkev? Téma Next Topic: Spoznávajme nekatolíkov
Strana: z 2

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2004 :  14:45:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2004 :  16:02:29  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba
Stále nechápeš, že tí, ktorí zomreli, ktorí sú pri Pánovi sa za Teba nemôžu prihovárať..


Ako to len pises, tusim poprosim, kde to je napisane v Biblii?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2004 :  17:42:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Mato + all:
quote:
Ako to len pises, tusim poprosim, kde to je napisane v Biblii?


Lukáš 16:19 A bol nejaký bohatý človek, ktorý sa obliekal v purpur a kment a žil každý deň v radosti a v prepychu.
20 A bol nejaký chudobný človek, menom Lazar, ktorý ležal pri jeho bráne vredovitý
21 a žiadal si nasýtiť sa omrvín, ktoré padaly so stola boháča. Ale ešte aj psi prichádzali a lízali jeho vredy.
22 A stalo sa, že chudobný človek zomrel a bol zanesený od anjelov do lona Abrahámovho. A zomrel aj boháč, a pochovali ho.
23 Potom v pekle, v mukách, pozdvihnul svoje oči a videl Abraháma zďaleka a Lazara v jeho lone.
24 Vtedy zavolal boháč a povedal: Otče Abraháme, zmiluj sa nado mnou a pošli Lazara, aby omočil koniec svojho prsta vo vode a ovlažil môj jazyk, lebo sa mučím v tomto plameni.
25 A Abrahám povedal: Dieťa, rozpamätaj sa, že si ty vzal svoje dobré vo svojom živote a Lazar podobne zlé; a tak teraz on sa tu teší, a ty sa mučíš.
26 A nad to nado všetko medzi nami a vami je upevnená veliká priepasť, aby tí, ktorí chcú prejsť odtiaľto k vám, nemohli, ani aby sa tí tamztade k nám nedostali.
27 A povedal: Prosím ťa tedy, otče, žeby si ho poslal do domu môjho otca,
28 lebo mám päť bratov, nech im dôrazne svedčí, aby neprišli aj oni do tohoto miesta múk.
29 A Abrahám mu povedal: Majú Mojžiša a prorokov, nech tých počúvajú!
30 A on povedal: Nie, otče Abraháme, ale keby niekto z mŕtvych išiel k nim, budú činiť pokánie.
31 Na to mu povedal Abrahám: Ak nepočúvajú Mojžiša a prorokov, neuverili by, ani keby niekto vstal z mŕtvych....


A to je v NZ-konnej dobe!

Človek zomrie a potom nasleduje súd.. Židom 9:27  A jako je uložené ľuďom raz zomrieť, a potom súd...

quote:
pavelba:Stále nechápeš, že tí, ktorí zomreli, ktorí sú pri Pánovi sa za Teba nemôžu prihovárať..
--------------------------------------------------------------------------------


Hm...skusim Tvojou zbranou, kde to mas takto doslovne v Pisme?


Napr.:1 Timoteovi 2:5 Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš
NIKTO INÝ!!!
1 Ján 2:1 Moje dieťatká, toto vám píšem nato, aby ste nezhrešili. A keby niekto zhrešil, máme prímluvcu u Otca, Ježiša Krista, spravedlivého.
NIKOHO INÉHO!!!

Vy nečítate Písmo????


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2004 :  18:57:45  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja tam ale nikde nevidim, ze mrtvi sa nemozu prihovarat (v zmysle modlit) k Bohu za mna. Ty to tam vidis? Ak hej, tak mas nejake super oci, alebo ja som slepy. Mohol by si mi to prosim zvyraznit cervenym?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 13 december 2004 :  19:45:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
No ak nevidíš v tom texte to, že Boháč chcel, aby Abrahám urobil niečo pre ich obrátenie záchranu.... a on nieže nechcel, ale nemohol....lebo toto je príklad, že takto to nefunguje... Prečítaj si teraz úryvok z mojej práce:

Otázka: „Môžu sa mŕtvi stretávať so živými“?

Hneď na začiatku treba povedať, že pri vyvolávaní duchov /nekromantii/, pri vešteckých pokusoch skutočne prichádza k odpovediam zo strany zomrelých, neraz veľmi presným a tým pádom aj dôveryhodným. Človek zúčastňujúci sa takýchto seancií je utvrdzovaný a uvádzaný satanom do omylu. Pred časom, kedy som ešte nebol pri Pánovi som sa sám zúčastnil takejto seancie a skutočne som dostal odpoveď na otázku, ktorú nemohol poznať nik s prítomných. Toto ma utvrdilo, že duch mojej zomrelej mamy existuje a keďže ma nevaroval pred peklom, či sa nesťažoval, predpokladal som, že je v poriadku. Až časom som pochopil, aké nebezpečenstvo predstavuje takéto oslovovanie mŕtvych a ako dôrazne Biblia varuje pred týmto počínaním. Rozoberme si teraz príbeh SZ o kráľovi Saulovi a veštkyni v Endore. Saul za svoje prestúpenie a obrátenie sa k veštkyni draho zaplatil smrťou a večným zatratením.
1 Kronická 10:13 A tak zomrel Saul pre svoje prestúpenie, ktorým bol prestúpil proti Hospodinovi zhrešiac proti slovu Hospodinovmu, ktorého neostríhal, a tiež i preto, že sa pýtal duchára pýtajúc si radu.
14 A nepýtal sa Hospodina, a preto ho zabil a obrátil kráľovstvo na Dávida, syna Izaiho.

1 Samuel 28:1 A stalo sa v tých dňoch, že Filištíni sobrali svoje vojská do vojny, aby bojovali proti Izraelovi. A Achiš povedal Dávidovi: Vedz istotne, že pojdeš so mnou von do tábora, ty aj tvoji mužovia.
2 A Dávid riekol Achišovi: Preto teraz aj ty zvieš, čo učiní tvoj služobník. Na to povedal Achiš Dávidovi: Preto ťa ustanovím za strážcu svojej hlavy po všetky dni.
3 A Samuel už bol zomrel, a smútil za ním celý Izrael, a pochovali ho v Ráme, v jeho vlastnom meste. A Saul bol odstránil veštcov, ktorí vyvolávali duchov, a vedomcov zo zeme.
4 A tedy Filištíni shromaždiac sa prišli a položili sa táborom v Šúneme. A Saul shromaždil celého Izraela, a položili sa táborom v Gilboe.
5 A keď videl Saul tábor Filištínov, bál sa, a jeho srdce trnulo veľmi.
6 Saul sa dopytoval Hospodina, ale Hospodin mu neodpovedal ani skrze sny ani skrze urím ani skrze prorokov.
7 Potom povedal Saul svojim sluhom: Vyhľadajte mi ženu, ktorá má vešteckého ducha vyvolať mŕtvych, a pojdem k nej a budem hľadať dozvedieť sa skrze ňu. A jeho sluhovia mu povedali: Hľa, žena, ktorá má vešteckého ducha, je v Endore.
8 Vtedy sa preobliekol Saul, aby ho nepoznali, a obliekol si iné rúcho a išiel on a dvaja mužovia s ním, a prišli k žene vnoci. A povedal: Vešti mi, prosím, vešteckým duchom a vyvolaj mi hore toho, koho ti poviem.
9 A žena mu riekla: Pozri, ty vieš, čo urobil Saul, že vyplienil veštcov a vedomcov zo zeme! Prečo ty tedy vrháš smečku na moju dušu, aby si ma pripravil o život?
10 A Saul jej prisahal na Hospodina a povedal: Ako že žije Hospodin, nestihne ťa trest za túto vec.
11 Vtedy riekla žena: A kohože ti mám vyvolať? A povedal: Samuela mi vyvolaj hore.
12 A keď uvidela žena Samuela, skríkla velikým hlasom, a riekla Saulovi: Prečo si ma oklamal, veď si ty Saul!
13 A kráľ jej povedal: Neboj sa! Ale čo vidíš? A žena odpovedala Saulovi: Bohov vidím vystupovať zo zeme.
14 A zase jej povedal: Akú má podobu? A riekla: Vystupuje nejaký starý muž a je odiaty plášťom. Vtedy poznal Saul, že je to Samuel, a skloniac sa tvárou k zemi poklonil sa.
15 A Samuel riekol Saulovi: Prečo ma nepokojíš dajúc ma vyvolať hore? Na to povedal Saul: Je mi veľmi úzko, Filištíni bojujú proti mne, a Bôh odstúpil odo mňa a neodpovedá mi už ani skrze prorokov ani skrze sny, preto som ťa zavolal, aby si mi oznámil, čo mám robiť.
16 A Samuel odpovedal: A prečože sa ma ty pýtaš, keď odstúpil od teba Hospodin a stal sa tvojím nepriateľom?
17 Hospodin si učinil, ako hovoril skrze mňa, lebo Hospodin odtrhol kráľovstvo od teba a vzal ho z tvojej ruky a dal ho tvojmu blížnemu, Dávidovi,
18 lebo si neposlúchal hlasu Hospodinovho a nevykonal si pále jeho hnevu na Amalechovi. Preto ti Hospodin učinil túto vec tohoto dňa.
19 A Hospodin vydá s tebou aj Izraela do ruky Filištínov, a zajtra budeš ty i tvoji synovia so mnou. K tomu aj tábor Izraelov vydá Hospodin do ruky Filištínov.

Tento príbeh sa odohráva v čase, kedy bolo veštectvo a čarodejníctvo prísne zakázané, pretože bolo ohavnosťou pred Hospodinom. Saul sa preto prestrojil, vybral sa do Endory, dal si u veštkyne vyvolať ducha zomrelého proroka Samuela a pod prísahou sľúbil veštkyni beztrestnosť. Tým sa stále hlbšie vnáral do hriechu. Jeho pád a odvrátenie je o to tragickejší, lebo Saul bol verejným predstaviteľom Božieho ľudu.
Nastala situácia, kedy sa zjavuje Samuel. Je to prvý a posledný krát v Biblii, kedy sa zjavuje skutočný a pravdivý duch zomrelého človeka, vyvolaný médiom. Veštkyňa, médium, čakala obvyklý postup, kedy sa duch predstaví ako Samuel, namiesto toho Samuel prišiel. Od prekvapenia skríkla veľkým hlasom. Veštkyňa vedela, že diabol nemá moc priviesť skutočného ducha zomrelého, že sa môže za neho iba vydávať. V tomto prípade však zasiahol Boh a preto sa objavil na scéne skutočný Samuel. Pravdepodobne veštkyni zjavil aj pravú totožnosť návštevníka a ona spoznala Saula. Dôležité je posolstvo tohoto príbehu, vo veršoch 15-19. Boh odstúpil od Saula a jeho synov za jeho neposlušnosť a obracanie sa k mŕtvym. Samuelove slová: „a zajtra budeš ty i tvoji synovia so mnou“, neznamenajú, že Saul bude v „šeole“, časti pre spasených, ale že bude v „šeole“ ako takom.
Celá Biblia prísne zakazuje každý pokus o spojenie so zomrelými a tí ktorí takúto činnosť praktikujú prestupujú Boží zákon, páchajú hriech. Príbeh o boháčovi a Lazarovi, ktorý sme už preberali jasne dokazuje, že styk s pravými /skutočnými duchmi/ mŕtvymi je nemožný. Boháč nemohol varovať svojich bratov. S kým sa teda človek rozpráva, keď vyvoláva duchov? Sú to bytosti v službách diabla, padlí anjeli, alebo dokonca samotný diabol, ktorí sa vydávajú za dotyčných zomrelých . Dokazuje to aj fakt, že pri takýchto „stretnutiach“ neprichádza k varovaniu zo strany zomrelých ohľadom ich umiestnenia. Jednoducho povedané, nepočul som o prípade, kedy by duch prosil, žiadal, doporučoval obrátenie sa k Pánovi Kristovi. Namiesto toho, rozhovory sa týkajú vecí nepodstatných pre spásu, týkajú sa života a budúcnosti tu na zemi. Preto odpoveď na našu otázku je, že mŕtvi sa nemôžu stýkať so živými, podobne ako živí sa nezhovárajú v skutočnosti so zomrelými, a nesmú takéto veci praktizovať.

Stačí takáto odpoveď?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  05:28:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
pavelba, ale unika Ti jedno: nikomu z nas nejde o stretnutie s mrtvymi, ani o vestenie ci zistovanie buducnosti...
Ide len a len o prosbu. A ked vieme, ze ten clovek bol svaty uz tu na zemi v zmysle, ze zil cistym a spravodlivym zivotom, nie je predpoklad, ze by bol ako mrtvy v podsveti...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  08:28:33  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
to: pavelba

V pisme je napisane
judas siel a obesil sa

na inom mieste je
chodte a robte podobne.

To znamena, ze sa mam ist aj ja obesit?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  10:20:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Preco si pavelba myslis, ze Tvoja praca je hodnotnejsia a pravdivejsia ako KKC? Zeby pycha?
Napriek tomu rozsiahlemu prispevku mi z nicoho co si napisal nevyplyva, ze mrtvi (teda Ti co su pri Bohu) sa za mna nemozu modlit. Nemozu ku mne prist, nemozu sa so mnou rozpravat, v poriadku, na to som nepotreboval Tvoju pracu, ale opakujem ako pokazeny gramofon (cize ako Ty), kde je napisane, ze sa za mna nemozu modlit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  15:41:05  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Ak ti nestačil môj príspevok a záver z toho vyplývajúci, teda že nemáme oslovovať tých, ktorí zomreli, ukáž mi v Písme, kde je napísané, že sa máme utiekať s prosbami k zomrelým..alebo model, že takáto situácia funguje a prosím vynechaj Makabejcov, to nie sú knihy patriace do Písma.Ďakujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  15:44:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
vies Pavelba, RKC a ECAV uznava rozne knihy za patriace do sv. Pisma. A skus si precitat celu temu v casti Biblia usek Biblia a zivot. Veritas to tam krasne vsetko vysvetluje.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2004 :  18:08:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Ďakujem za vysvetlenie Alesko..., ale mne stačí Písmo ako také a ubezpečenie:

Matúš 5:18  Lebo ameň vám hovorím, že dokiaľ nepominie nebo a zem, ani len jediné jota alebo jeden punktík nepominie zo zákona, dokiaľ sa všetko nestane.


Zjavenie 22:18  Lebo ja osvedčujem každému, kto čuje slová proroctva tejto knihy, že keby niekto pridal k tomu, na toho Bôh pridá rán, napísaných v tejto knihe;
19  a keby niekto odňal zo slov knihy tohoto proroctva, tomu odníme Bôh jeho diel z knihy života a z toho svätého mesta a z toho, čo je napísané v tejto knihe.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2004 :  11:15:31  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal pavelba

Zjavenie 22:18  Lebo ja osvedčujem každému, kto čuje slová proroctva tejto knihy, že keby niekto pridal k tomu, na toho Bôh pridá rán, napísaných v tejto knihe;
19  a keby niekto odňal zo slov knihy tohoto proroctva, tomu odníme Bôh jeho diel z knihy života a z toho svätého mesta a z toho, čo je napísané v tejto knihe.No dobre, ale kto pridáva ku sv. písmu? A išlo skôr o úpravu tyvh textov, nie o ich podrobnejsie vysvetlenie, islo skor o vyklad pre krestanov z nezidovstva, nemyslis?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2004 :  21:54:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
quote:
A skus si precitat celu temu v casti Biblia usek Biblia a zivot. Veritas to tam krasne vsetko vysvetluje.


Vysvetliť sa dá takmer všetko, ale nie porušovanie Božieho slova. Veritas to vysvetlil tak ako ho to učí kc, aby všetko "sedelo" i z pohľadu humanizmu, a postoja kc, rkc.

Skús si prečítať celú Bibliu, alebo aspoň najskôr celý NZ, s tým, že aspoň na pár dní, kým to dočítaš, ju budeš považovať za jedinu a nemennú pravdu... možno sa Ti potom otvoria oči nad toľkými nezrovnalosťami, medzi Písmom a ľudským výkladom.... ver Písmu, nie mne, ani veritasovi... skús veriť Bohu a jeho dostatočnému Slovu...... ak sa aj potom vrátiš ku "pravdám" kc, s tým, že všetky dodatočné "pravdy" sú pravdou... budem plne rešpektovať Tvoj postoj, a určite ho budeš obhajovať aspoň tak vehementne ako veritas....
Ak sa dáš na túto skúšku pravdy... modlím sa za Teba, nech Ťa vedie Duch Svätý....v Mene nášho Pána Ježiša Krista.
Ján 14:26 Ale Tešiteľ, Svätý Duch, ktorého pošle Otec v mojom mene, ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2004 :  21:57:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Mimochodom, čítal som celú časť v téme Biblia a život....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 december 2004 :  10:10:48  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
tak v niektorych veciach mas pravdu, uznavam. Ale ja som tiez RKC, uznavam autoritu DS ale urcite verim a mam realnu skusenost prihovoru svatych ako aj Panny Marie. Viem ze skrze svatych, ktori mi idu prikladom, moze taktiez prehovorit ku mne Boh. A aj tak prehovoril. Ked oni boli svati, mnohi uznavani uz za zivota, preco neverit im? Preco im neverit, ze k nim prehovoril Boh? A ked k nim prehovoril, tak urcite si nemohol sam sebe protirecit. A mnohi z nich si ctili Pannu Mariu, sviatost oltarnu i sviatost zmierenia. A mam skutocny zazitok toho, ako moze spoved pomoct. A nemyslim si ze by to bola len halucinacia. Aj napriek tomu som hriesny, uznavam ze neprejde den aby som nieco nevyviedol. Urcite si nijaku Boziu milost nezasluzim, ale dakujem Panu Bohu za kazdu, ktoru mi dal.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Čo je to Kristova Cirkev? Téma Next Topic: Spoznávajme nekatolíkov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06