Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Cirkev a rozdielne názory
 Spoznávajme katolíkov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Spoznávajme nekatolíkov Téma Next Topic: Používanie materinského jazyka
Strana: z 5

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 26 november 2004 :  16:10:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Zopakujem otázku:

Vieš mi uviesť jeden príklad, ktorý sa vyskytuje v Písme, keď sa niekto zosnulý prihovoril za živých a tak im pomohol na základe ich vlastnej prosby? Príklad, ktorý by bol precedensom?

Z Tvojho príspevku vyplýva, že živý, teda Kristus, a učeníci sa stretli s mŕtvymi. Na tom nevidím nič, čo by som mal chápať ako precedens, pretože to bolo za prítomnosti samotného Boha.
Ďalej píšeš, že sa spolu modlili,ale u Matúša a Mareka je to rozhovor, u Lukáša sa modlil sám a až potom sa ukázali Eliáš a Mojžíš a následne sa rozprávali, a o čom sa rozprávali? Luk 9:31 ...hovorili o Jeho smrti, ktorú mal podstúpiť v Jeruzaléme.

Teda opäť tvrdíš niečo, čo síce je normálne a prirodzené tu na svete, keď sa stretnú kresťania /pomodliť sa/, ale Písmo hovorí o rozhovore týkajúceho sa Jeho smrti a o modlitbe samotného Pána, kým neprišiel Eliáš a Mojžíš.

Ďalej:
quote:
Ježiš na zemi (ako človek) komunikuje s dušami mŕtvych!!! To je "precedens!!!"
Ježiš ako človek na zemi vzkriesil mŕtvych.. dokáž to aj Ty. Dokázali to IBA jeho priami učeníci, konkrétne Peter v prípade Tabity, dokázali činiť to čo On, pokiaľ nebolo dosť písomností z ktorých sa zostavili Písma NZ. Je to teda precedens?

Ďalej:
quote:
MOdlitba chvál, vďakov a klaňania je cieľom tvorstva (Ž 150 - Všetko, čo dýcha, nech chváli Pána... tj. všetko, čo žije a existuje, nech Boha oslavuje!). A teda aj "nebešťania" majú Pána chváliť. Snáď si nemyslíte, že keĎ prídeme pred Boha, tak už ho nebudeme chváliť... :)
Práveže tam ho budeme neustále a naveky chváliť... :)


Na základe tohoto verša tvrdiť, že nebešťania majú chváliť Pána, teda predpokladáš, že patria medzi tých, čo dýchajú...hm,hm...
Absolútne súhlasím s tým, že v nebi budeme Boha chváliť... a že Ho chválime aj tu... Takže tento verš je irelevantný čo sa týka mojej otázky.
Ďalej: 2 Mach 12, 44 - 46
No koment.
quote:
tak aj svätí, ktorý sú už v nebi, predkladajú modlitby za nás...(BOHU!)

Tak, na toto sa pýtam! Kde je príklad v Písme, kedy ten, čo je v nebi predniesol motlidbu za mňa, teba, či Ferka Mrkvičku, /žijúceho v období o ktorom hovoria Písma/, na môj podnet, s tým, že bola vyslyšaná a teda je jasné, že to takto funguje?
Zatiaľ si mi vysvetlil, že Boha chválime, že Ho budeme chváliť, že tí čo zomreli a sú v Jeho blízkosti Ho už chvália /súhlas/, ale nevysvetlil si mi súvislosť, spojenie /ako to učíte Vy/ medzi chválou mňa a povedzme sv. Petra, medzi prosbou /mojou/ za príhovor a Petrom, ktorý túto žiadosť, chválu, prosbu, vďaku posunie až pred samotného Boha. Veď je to logický nezmysel a preto ani Boh nechce, aby tomu ľudia verili a preto to nie je ani v Písme.

Z môjho a nielen môjho osobného života viem, že som sa nikdy nemodlil /po obrátení/ k nikomu inému iba k Bohu. Napriek tomu mne a mojej rodine Boh požehnáva, tak prečo by som to mal meniť a začať sa utiekať pod ochranu k niekomu inému ako k Bohu? Alebo prečo by som si mal zabezpečiť čo najviac príhovorcov u Boha? A načo? Veď mám Jeho samotného, a tým, že práve k nemu sa utiekam či už pri súžení, alebo pri ďakovaní a chválení, tým mu prejavujem dôveru, opätujem lásku, potvrdzujem vieru...Čo by asi tak povedal, ak by namiesto mňa začal za ním chodiť Peter, Jan, či pred týždňom zomrelý sused, brat? Prečo ten Palo posiela prostredníkov, prečo nepríde sám? Nestojím mu za to, že sa ukáže iba občas? Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2004 :  00:03:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
OK, taze to otocme. Kde v Bibii je napisane, ze svati sa za nas neprihovaraju a ze Boh takyto prihovor nikdy nevypocuje?
A opat sa pytam Teba, tak ako aj Lajosa, ked za Tebou niekto pride s prosbou o modlitbu, tak mu povies, prosim Ta, co by si o Tebe Boh pomyslel, ze si prisiel za mnou, chod si za nim laskavo sam...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 27 november 2004 :  10:58:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
Milý Mato.

To, že sa za nás zosnulí svätí neprihovárajú je preto, lebo nám Písmo zjavuje, kto sa za nás prihovára a ku komu sa máme obracať. To, že je tam uvedený jediný a výlučný prímluvca, príhovorca vylučuje príhovor niekoho iného, zvlášť, keď je to samotná osoba trojjediného Boha. Je to nepochopiteľné? A teraz spomínané verše o tom, kto sa primlúva,prihovára.

Medzi živými a Bohom neexistuje iného prostredníka, spojovateľa a prímluvcu ako je Pán Ježiš Kristus. Ľudia v SZ, ktorí boli nazývaní prostredníkmi medzi veriacimi a Bohom tak boli nazývaní iba preto, že úrad, ktorý zastávali bol predobrazom skutočností naplnených v Kristu.

Ján 1:17 Lebo zákon je daný skrze Mojžiša; milosť a pravda stala sa skrze Ježiša Krista.
Židom 12:24 a k prostredníkovi novej smluvy Ježišovi a ku kropeniu krvi, ktorá hovorí lepšie než Ábelova.

To, že je Pán Ježiš jediným prostredníkom sa hovorí v:

1 Timoteovi 2:5 Lebo je jeden Bôh, jeden aj prostredník Boha a ľudí, človek Kristus Ježiš

Súčasne je aj jediným prímluvcom, príhovorcom:

1 Ján 2:1 Moje dieťatká, toto vám píšem nato, aby ste nezhrešili. A keby niekto zhrešil, máme prímluvcu u Otca, Ježiša Krista, spravedlivého.

Prístup k Bohu je nám tak umožnený skrze Jeho, ktorý nás prenáša do Otcovej prítomnosti.

Ján 14:6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.
Efezským 2:18 lebo skrze neho máme prístup oboji v jednom Duchu k Otcovi.
Rímskym 5:2 skrze ktorého sme dostali aj prístup vierou do tejto milosti, v ktorej stojíme, a chválime sa nádejou slávy Božej.

Vďaky a modlitby pramenia nielen z milosti Ježíša Krista, ale tiež prichádzajú k Bohu iba skrze Krista!

Ján 14:14 Keď budete niečo prosiť v mojom mene, ja učiním.
Rímskym 1:8 Najprv ďakujem svojmu Bohu skrze Ježiša Krista za vás za všetkých, že vaša viera sa rozhlasuje po celom svete.
Rímskym 7:25 Ďakujem Bohu skrze Ježiša Krista, našeho Pána!
Kolosenským 3:17 A všetko, čokoľvek robíte slovom alebo skutkom, všetko robte v mene Pána Ježiša ďakujúc Bohu a Otcovi skrze neho.
Židom 13:15 Tedy skrze neho obetujme vždycky Bohu obeť chvály, to jest ovocie rtov, vyznávajúcich jeho meno.

Potvrdzuje to aj ďalší verš, ktorý hovorí, že to čo neprinášame a nejde skrze Krista k Bohu Otcovi, to nemôže byť duchovnou obetou.

1 Peter 2:5 i sami sa jako živé kamene buduj(e)te, duchovný dom, sväté kňazstvo, obetovať duchovné obeti, príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.

Trvalé Kristovo prostredníctvo sa prejavuje vo veršoch, kedy zaujal miesto po Božej pravici. Toto miesto súvisí predovšetkým z jeho s Jeho kňažským a kráľovským úradom. Kňazom je navždy – Žid 7:21, a dôležitou úlohou tejto kňažskej služby v nebesiach predstavuje prímluva, príhovor u Otca a záujem o každú potrebu Jeho Božieho ľudu. Každa prijatá Milosť prichádza iba skrze Kristovu prímluvu, príhovor.

Rímskym 8:34 Kde kto odsúdi? Kristus Ježiš je, ktorý zomrel, a viacej, ktorý aj vstal z mŕtvych, ktorý aj je po pravici Božej, ktorý sa aj prihovára za nás.
Židom 7:25 prečo aj môže vždycky dokonale spasiť tých, ktorí skrze neho prichádzajú k Bohu, vždycky žijúc, aby sa primlúval za nich.
1 Ján 2:1 Moje dieťatká, toto vám píšem nato, aby ste nezhrešili. A keby niekto zhrešil, máme prímluvcu u Otca, Ježiša Krista, spravedlivého.

Kristovo jediné prostredníctvo trvá vo všetkých fázach, teda vo vykúpení až k dokonaniu spasenia a i z časového hľadiska od počiatku do konca sveta.

Čo sa týka toho, ak by za mnou niekto prišiel s prosbou o modlitbu. Táto Tvoja otázka naznačuje,že to tak isto funguje i v nebi? Nefunguje toto spojenie medzi živými tu a zosnulými/živými v nebi. Tu na svete sa máme modliť jedni za druhých, samozrejme a aj tak činíme, a je to v súlade s Písmom. Prečo však predpokladať, že to tak isto funguje v nebi, keď nám Písmo hovorí ku komu sa máme modliť?
Svet je v tomto oddelený od neba, viď príklad Lazara a boháča, kedy práve boháč dostal odpoveď: majú učiteľov a prorokov, nech počúvajú tých. Teda kontakt medzi živými tu na zemi a zosnulými nie je možný! A ak aj nejaké dôkazy sú, že sa stretol živý zo zosnulým, nie je to od Boha!

S kým sa teda človek rozpráva, keď vyvoláva duchov? Sú to bytosti v službách diabla, padlí anjeli, alebo dokonca samotný diabol, ktorí sa vydávajú za dotyčných zomrelých . Dokazuje to aj fakt, že pri takýchto „stretnutiach“ neprichádza k varovaniu zo strany zomrelých ohľadom ich umiestnenia. Jednoducho povedané, nepočul som o prípade, kedy by duch prosil, žiadal, doporučoval obrátenie sa k Pánovi Kristovi. Namiesto toho, rozhovory sa týkajú vecí nepodstatných pre spásu, týkajú sa života a budúcnosti tu na zemi. Preto odpoveď na otázku či sa máme stýkať i keď iba duchovne z zosnulými je, že mŕtvi sa nemôžu stýkať so živými, podobne ako živí sa nezhovárajú v skutočnosti so zomrelými, a nesmú takéto veci praktizovať.

Porovnaj: 1Sam 28:1-19; aj 2Kor 11:13-15; Mat 7:15; 8:21-22; Ef 6:10-12; Iz 8:16-22; Lev 19:31, 20:6.
Už som odbočil, ale dúfam, že aj tento pohľad Ti objasňuje môj postoj.
Príjemný zbytok weekendu, kľudne môžeme v debate pokračovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  01:15:39  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Neuveritelna demagogia. Prisposobovanie si vykladu svojim potrebam, predkladanie vseobecnych zaverov z naznakov a v inych pripadoch zamerne ignorovanie naznakov a vyzadovanie doslovneho znenia.
To je velmi nebezpecne a asi sa povazujes za velmi inteligentneho, ked si myslis, ze si mudrejsi ako zhromazdenie starsich a Duch svaty. Nuz ale to je Tvoja cesta ktoru si si zvolil, len mi trosku vadi, ze sa snazis aj mna strhnut na tuto cestu demagogie a este mas aj tu odvahu, vyhlasovat Tvoje sukromne vyklady pisma za Boziu pravdu.
Takze na zaver, zacni prosim pracovat na svojom vlastnom fore, ak na to nemas pocitacove vzdelanie, som ochotny Ti dat k dispozicii prelozene zdrojove kody tohoto fora. Peniaze isto nebudu problem, staci ked poprosis zbor, isto Ti radi prispeju, ked slubis ze v utokoch na RKC nepolavis dokial budes zivy. Ked budes hotovy, linku na toto Tvoje forum umiestnim na zaciatok tem (podobne ako je teraz linka na stare forum). Je to pre Teba dost ferove?
Takze toto je z mojej strany posledna strata casu pri odpovedani na Tvoju demagogiu, somale ochotny s Tebou komunikovat, ak budes potrebovat pomoc pri budovani svojho fora, aby si to stihol v co najkratsom case.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  12:14:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Mato, to nie je demagogia, ale vseobecne znamy fakt.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

pavelba

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  15:25:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: pavelba  Pridať pavelba do zoznamu priateľov
To: Mato

Úprimne prijmi vďaku za poniku ohľadom založenia fóra, budem nad tým uvažovať.

Teraz k Tvojmu hodnoteniu môjho vysvetlenia. V názve tejto témy sa skvie nadpis: "Spoznávajme katolíkov". Hm..
Vaše učenie som poznal a poznám už dlhšiu dobu, vždy som si myslel, že katolíci sú aj ľudia, ktorí počúvajú aj svoj vlastný rozum a Ducha svätého. Asi som sa sekol. Označil si moje vysvetlenie za demagógiu, a odmietaš o ňom polemizovať, debatovať. Vďaka Bohu, žijeme v 21 storočí, inak by som dopadol ako Hus. Doteraz som bol presvedčený, že procesy, ktoré cirkev použila proti svojím oponentom, boli založené na intrikách v boji o majetok a s týmto cieľom boli ľudia manipulovaní vierou. Dnes začínam chápať, že učenie katolicizmu je tak silné, že nepripúšťa ani dnes oprávnenú polemiku s Písmom v ruke, začínam chápať, čo znamená slovko neomylnosť v magistériu. Prepáč za silnejšie slová, nikdy by som ich nevyslovil, keby som o nich nebol presvedčený. Napriek tomu, dúfam, že nebudem veľmi znepokojovať Tvoj spánok,keď budem ešte istý čas prispievať na toto fórum, pokiaľ mi to nezakážeš, tak ako GMK-ovi. Ďakujem za pochopenie a vôbec sa nenahnevám, ak budeš moje príspevky preskakovať, či len ignorovať.
Prajem Ti veľa požehnania a pokoja v mene nášho Pána Ježiša Krista.
P.S. S tou ponukou čo som od Teba dostal, docela sympatizujem a ak to bude aktuálne, ozvem sa.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4769  ~  Člen od: 06 december 2003  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2007 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  15:31:43  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Toto je fórum, v ktorom môžete prezentovať svoje názory na iné denominácie, môžte predkladať argumenty za a proti a zároveň je to fórum, v ktorom je prípustná aj konfrontácia (samozrejme v rámci slušnosti a úcty k iným názorom).

Bolo nieco neslusne a neuctive na Pavlovom prispevku, ze ho odkazujes na vlastne forum

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 28 november 2004 :  15:34:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
quote:
Dnes začínam chápať, že učenie katolicizmu je tak silné, že nepripúšťa ani dnes oprávnenú polemiku s Písmom v ruke, začínam chápať, čo znamená slovko neomylnosť v magistériu.

No vidis, Pavel, nakoniec si prisiel na to, na co aj ja. Nie je daleko ta doba, ked budu ludia s inym nazorom prenasledovani. Historia sa cyklicky opakuje a ludia su nepoucitelni.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  00:41:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zaujimave vsak je, ze zatial prenasleduje pavelba (a uz aj Ty Lajos) prislusnikov RKC. Nadava im do pohanov, obvinuje ich z modlosuzobnictva a co ja viem z coho este.
Obtazuje v kazedj jednej teme obvinovanim RKC. Zaujimavy postoj, pripmina mi cloveka, ktory tolko uraza a obvinuje az ho vyhodia zo spolocnosti a potom bezi a krici, biju ma, LEBO MAM INY NAZOR, to je skandal, to je hanebne Ale je to stara osvedcena taktika, utocit prvy a tlacit druhu stranu do defenzivy a v pripade, ze sa zacne branit intenzivnjesie kricat, ze ma prenasleduju.
Ale samozrejme, co robite Vy je to spravne a co my to zle, ved ako inak by to mohlo byt?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  05:42:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Lajos, suhlasim s Matom. Nie preto, ze som RKC, alebo preto, zeby som nemal vlastny nazor. Aj Tebe, aj pavloviba unika podstata, zameranie tohto fora, Matov povodny umysel je tak prekruteny, ze sa mu necudujem, ze pení.
Nepochybujem o viere pavlaba, ale uvaz, jeho viere chyba aspon tu na fore ta iskra dobrej zvesti, iskra Evanjelia. Preco styale vidi iba chyby RKC? Prisiel vari Jezis vo svojej dobe iba dzubat tych ludi? a nez im pomohol, najprv im dlhe hodiny dohovaral??? Poukazoval mytnikovi, hriesnikovi ci zidovi iba na chyby v jeho zivote a viere? Alebo hovoril nieco o laske, milovani a odpustani? A nemame byt ako On? Je pre Teba pavelba ako Jezis? v com? v kratkej epizode zapalu vyhanania kupcov z chramu? a co dalej?
Skuste sa obaja prosim zamysliet, mame tu advent, skusme najst (opakovane prosiiiiim) to, co nas spaja, nie rozdeluje. lebo aj ked nieco zacneme, do troch dni tam pavel najde chybu a tema je v keli...
Pane, prosim, zosli nam svetlo a Tvoju silu, aby sme dokazali odpustat a milovat. Vsetci a vsetkych.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  07:22:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Neprenasledujem prislusnikov RKC, hovorim ze SYSTEM RKC je skazeny (a nie len RKC), tak si to nemylit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  07:59:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Povedal som niekde, ze prenasledujete?
Moja viera nespociva vo viere v nejaky system, ale v Jezisa...
Vasa?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  09:06:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Pavel, Lajos, Vy bojujete proti RKC... To je fakt...

Ale ako môžete vyhrať, ba ako môžete tvrdiť, že vy máte pravdu, keď vysvetľovanie učenia Krista prebieha neustále od začiatku kresťanstva.
Na niektoré dôležité veci už dávno niekto prišiel. A vy si teraz myslíte, že ste prišli na niečo iné...
To, čo tu vy predkladáte, že ste niečo objavili, Cirkev, už dávno premyslela (by som povedal termínom motoristickým: to, kam vy pomaly idete dopredu, Cirkev už má dávno odcúvané...)

Veď vy sa tu škriepite s vecami, ktoré oveľa inteligentnejší ľudia, vedení Duchom Svätým, počas dlhých rokov hľadali...

Ako keby ste išli niekoho presviedčať, že Archimedov zákon je zlý, lebo ja som vymyslel niečo lepšie, s lepšou poučkou...

V KC sú jasne dané články a pravdy viery, ktoré, keď budeme dodržiavať, prídeme do neba...

Prečo si myslíte, že ste najmúdrejší? Keď mnohí pred vami toto už dávno vyriešili? Prečo stále "objavujete koleso"?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  09:38:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
No, ale aby sme neodbiehali ešte od nedokončenej témy, potreboval by som vyjadrenie Pavla, (keďže najmä s ním diskutujem), no veľmi rád budem, ak dostanem aj odpoveď od Lajosa, že či veria v nesmrteľnú dušu...
Je to dosť dôležitý medzník, k pokročeniu diskusie...
Teda veríte v nesmrteľnosť ľudskej duše?

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  15:56:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
V nesmrtelnost duse neverim a v starom fore aj zdovodnujem preco. Vobec neobjavujeme ziadne nove veci, len opakujeme to co opakovali aj ludia pred storociami. A to ze to ma RKC aj odcuvane o niecom svadci. Len by som ti chcel veritas pripomenut, ze ak hovorime o Duchu svatom, tak inteligencia je trochu z ineho sudka. Takze nebudem verit niecomu co niekto "premyslel za mna", to tak mozna funguje v konstrukterine (aj to nie celkom) ale nie v krestanstve, pretoze si nemozem byt isty, aky duch ho/ich viedol (so zretelom na ich ovocie)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  15:58:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Lajos, skús mi, prosím, ak chceš, nájsť v Biblii verše, kde sa vyslovene hovorí o ľudskej duši... Akékoľvek...
Ďakujem.

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  15:59:51  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Inak, keby ludia neustale nad vecami nepremyslali (a spolahli sa na to co uz niekto pred nimi "premyslel"), tak je dodnes zem hranata doska a vsetko sa toci okolo nej. Nechcem tym tvrdit, ze v krestanstve mozno objavit nieco zasadne a diametralne odlisne, ale mozno odhalit veci, ktore tam vobec nepatria, ktore sme si, pohanske narody, priniesli z minulosti (napr. vianoce, sibacky a pod.)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  16:02:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
V Písme sa nikde nehovorí o zemi ako o doske, teda Cirkev s podobnými teóriami nemohla nikdy prísť... Cirkev sa zaobará vecami pravdy, morálky a hlavne o tom, ako priviesť ľudé k spáse...

navyše v písme sa hovorí "príde súdiť Zemekruh", teda Cirkev by asi pramálo mala čo prvá vyskakovať proti vedeckým objavom...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  16:02:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Neverim v system, verim v Boha a to je viac ako system.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2004 :  17:11:16  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
quote:
Pôvodne poslal Lajos

Neprenasledujem prislusnikov RKC, hovorim ze SYSTEM RKC je skazeny (a nie len RKC), tak si to nemylit.


A ja zasa neprenasledujem ludi z inym nazorom, hovorim, ze to co tu obaja predvadzate je skazene, plne pychy a zloby, tak si to nemylit

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12051  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 05 august 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

miska

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  00:00:07  Zobraziť profil  Pridať miska do zoznamu priateľov
No, chlapci vidim, ze sa to tu zvrhlo na tvrdy boj.
Ja len malu poznamku k prihovoru Panny Marie. Jezis je prostrednik medzi Bohom a ludmi, Panna Maria medzi ludmi a Jezisom.
A jednu vec naozaj nechapem, ak protestanti neveria v nesmrtelnost duse, ako potom veria v buducnost v Nebeskom kralovstve, ako potom zakusuju stav smrtelneho hriechu a stav milosti....?/ale tato otazka asi patri do inej kolonky/
A ak protestanti vychadzaju z Biblie a vlastnej skusenosti, mozem na margo tohto povedat, ze ak vychadzam z vlastnej skusenosti, aby sa Panna Maria prihovorila za mna, tak modlitba bola vzdy vypocuta.Za co jej dakujem a zaroven vdaka Bohu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 638  ~  Člen od: 03 január 2004  ~  Posledná návšteva: 17 júl 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mirecnr

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  05:25:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: mirecnr  Send mirecnr an AOL message  Odoslať ICQ správu pre: mirecnr  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: mirecnr  Pridať mirecnr do zoznamu priateľov
Miska,pekne si to povedala.
Lajos, opytam sa Ta takto. Veris v Boha a neveris v nesmrtelnost (nielen) Tvojej duse. Aku mas teda "perspektivu" po smrti?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2690  ~  Člen od: 06 november 2003  ~  Posledná návšteva: 04 marec 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  08:14:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Áno, Miska, takto si to dobre napísala, čo sa týka prostredníkov...
A skutočne musím potvrdiť - z vlastnej skúsenosti:
Keď poprosím o príhovor Pannu Máriu, či môjho patróna alebo anjela strážneho u Boha alebo o pomoc, je mi vyslyšané...

A teraz na uvažovanie...
Čo urobil Boh, keď sa niekto utiekal k duchom a ku vešteniu? No pokarhal daného človeka, potrestal ho...

Mne sa ani raz nestalo, aby ma Boh za to, že poprosím o niečo svätých, potrestal, či pokarhal...

A snažím sa byť úprimným kresťanom, verím Bohu, milujem ho, robím všetko tak, aby som sa páčil Jeho očiam ("...a ktorí sa boja [majú bázeň] Pána, budú (vzácni) jeho očiam." Sir 10,24)...
Proste ho milujem a chcem milovať... Chcem byť úprimným voči Bohu...

A myslíte, že by ma Boh nechal v omyle (ak by nejaký omyl bol)? Myslíte, že ak by bolo úctievanie Márie a svätých v nebi "zlé", že by Boh konkrétne proti mne, ale nakoniec aj proti Cirkvi nezakročil a nepokarhal ma? Nepotrestal? (podobne ako je mnoho príkladov v Biblii...)

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

veritas

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  08:17:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: veritas  Odoslať ICQ správu pre: veritas  Pridať veritas do zoznamu priateľov
Verím tomu, že keby som sa napríklad modlil a kľaňal napr. kameňu, či vodovodnej trubke a tvrdil by som, že je zázračná, Boh by určite zasiahol...
A toto je viera naša - veríme Bohu, že nás vedie, ako svoje deti a ak robíme zle, tak nás navedie na dobrú cestu, ak konáme podľa Jeho slov, požehnáva nám... Mne požehnáva! Milujem ho! Klaniam sa Jemu a ctím si jeho svätých v spoločenstve v nebi...

2Pt 1,20 | Sir 28,15 | Mt 18,15-22
Autor bol od roku 2001 animátorom a pomocníkom vo farnosti Bratislava-Rača, pracoval v oblasti výpočtovej techniky. Od roku 2006 študuje katolícku teológiu. Je praktizujúcim kresťanom-katolíkom. Internetové stránky autora: www.trobon.org. Pane, ja viem, že za veľa nestojím, ale Ty vieš, ako veľmi Ťa milujem!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2806  ~  Člen od: 11 august 2004  ~  Posledná návšteva: 22 február 2009 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lajos

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2004 :  10:54:32  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Lajos  Pridať Lajos do zoznamu priateľov
Dobre takze to ukoncim.
Mam perspektivu vzkriesenia
Nechcem uz dale pokracovat v siahodlhych polemikach, takze na otaky, ktore by viedly zasa len k dlhym diskusiam budem odpovedat takto:
ale neodpustim si jednu poznamku v veritasovi:
quote:
V Písme sa nikde nehovorí o zemi ako o doske, teda Cirkev s podobnými teóriami nemohla nikdy prísť... Cirkev sa zaobará vecami pravdy, morálky a hlavne o tom, ako priviesť ľudé k spáse...

navyše v písme sa hovorí "príde súdiť Zemekruh", teda Cirkev by asi pramálo mala čo prvá vyskakovať proti vedeckým objavom...

Hovori ti nieco vyrok: "A predsa sa toci!" Ak ano tak, to je dobre, ak nie, tak nic. Prajem prijemny a pozehnany den

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2570  ~  Člen od: 29 február 2004  ~  Posledná návšteva: 16 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Spoznávajme nekatolíkov Téma Next Topic: Používanie materinského jazyka  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06