Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Koniec sveta
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor  Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie - diskusia
Strana: z 6

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  15:37:45  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Niektorí jednotlivci môžu omnoho ľahšie prežiť práve na úkor vlastnej spoločnosti a celé národy môžu zas celkom dobre prežívať na úkor iných spoločností. Je však zbytočné dokola reagovať na opakujúce sa (s prepáčením) ateistické nápady, ktoré sme už raz riešili.

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  15:28:26Ale áno, veď tieto veci sa aj v spoločnosti dejú. Existujú zlodeji, vrahovia, podvodnící, ktorí sa snažia žiť na úkor spoločnosti. Neviem, aký rozpor v tom vidíš. Nič "vyššie" ich k žitiu podľa morálky nezaväzuje. Každý žije podľa toho, čo považuje za správne. Niekto považuje za správne žiť na úkor spoločnosti, niekomu je zase pohodlnejšie žiť v harmónii so spoločnosťou, pretože je to pre neho prínosné.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  15:48:14  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:

Ale áno, veď tieto veci sa aj v spoločnosti dejú. Existujú zlodeji, vrahovia, podvodnící, ktorí sa snažia žiť na úkor spoločnosti. Neviem, aký rozpor v tom vidíš. Nič "vyššie" ich k žitiu podľa morálky nezaväzuje. Každý žije podľa toho, čo považuje za správne. Niekto považuje za správne žiť na úkor spoločnosti, niekomu je zase pohodlnejšie žiť v harmónii so spoločnosťou, pretože je to pre neho prínosné.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 :  15:37:45Ak človeka nič nezaväzuje žiť morálne, tak potom prečo vyžaduješ, aby sa ľudia správali k tebe dobre aj vtedy, keď zo zlého správania ich nečakajú žiadne nepríjemné dôsledky, prečo myslíš, že neohrození politici by mali pracovať pre tvoje dobro a nekradnúť a prečo vlastne Hitler a Stalin nemali vraždiť a okrádať ľudí, keď ich nič k morálnemu životu nezaväzovalo? Ale to sme už skutočne hlboko v téme o práve a morálke.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:15:22  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Človeka zaväzuje žiť morálne práve to, že v prípade porušenia morálky mu to spoločenstvo môže vrátiť.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:30:45  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


Napriek tomu, že je táto otázka pre teba (radšej?) chybná, nemáš najmenší problém vyžadovať od druhých, aby sa správali morálne a obviňovať ich, keď sa morálne nesprávajú, hoci podľa teba neexistuje nič, čo by ich adekvátne k morálnemu správaniu zaväzovalo a tak ťa oprávňovalo k tomu, aby si ich za nemorálne konanie mohol obviňovať a kritizovať. Tomu sa hovorí ukážkový vnútorný rozpor v logickom uvažovaní.

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  15:15:17Tomu se říká ukázkové nechápání psaného textu. Už jsem tu psal několikrát, že morálka je subjektivní pojem. Já mám svojí morálku, která stojí na určitých principech a ostatní se snažím přesvědčit, že právě ta moje morálka je lepší než jejich. To není o tom, že někomu vnucuji jedinou "správnou pravdu" a není v tom žádný logický rozpor. Řídím se podle své morálky a to nijak implicitně nevylučuje to, co už jsem napsal, tj že obecná nebo "jediná správná" morálka neexistuje. Existují pouze subjektivní principy a preference, od kterých se to ostatní odvíjí.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:38:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
1.
citácia:
Ako príklad si predstav napr. drevorubača, ktorý má najlepšiu motorovú pílu, najlepšie vycvičené drevorúbačské pohyby...ale nevie, čo je strom. Druhý príklad, bližší nášmu problému: architekt, ktorý vie perfektne rysovať, perfektne priestorovo myslieť, perfektne kresliť...ale nevie, čo by nakreslil.


^ Tento príklad ukazuje možnosť stvoriteľa ako všemhúceho, ale nie vševediaceho.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 : 14:37:13Všemohúci a zároveň hlúpy stvoriteľ nemôže existovať. Logicky si to odporuje.
A tie tvoje príklady sú chybné. V prvom rade nemôžme hovoriť o drevorubačovi, ak nevidel nikdy strom. Je to človek ovládajúci sekeru. Nie drevorubač. Nemôžme hovoriť o architektovi o človeku, ktorý iba vie kresliť, rysovať a priestorovo myslieť. Je to človek znalí rysovania, kreslenia, a priestorovehé myslenia. Ak je niekto všemohúci, vie čo kresliť, vie kresliť, a vie ako to čo nakreslí bude fungovať.

citácia:
2. Nikto z nás s istotou netvrdí, že boh neexistuje, pretože to s istotou ani tvrdiť nemôže. To je tvoja vadná interpretácia skepticizmu.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 : 14:37:13No práveže dobrá. Ty s istotou nevieš či existuje, s istotou nevieš či neexistuje, v podstate s istotou nevieš, či existuješ ty sám. Príkladný skepticizmus. Ak by si niečo vedel na isto, už by sa na teba skepticimus nevsťahoval. Ale s logickosti musíš pochopiť, že niečo už nieje možné spochybniť. Už nieje iná možnosť pri niečom. Proste skepticizmus sa bije s logikou, takže byť 100% skeptický je úplná hlúposť ak chceš spoznávať svet. Ak chceš byť racionálny a objektívny v skúmaní.

citácia:
3. Nájdi jediný prípad, kde odporujem vlastným teóriám.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 : 14:37:13Všeobecne hovoríš, že nič nemôžme vedieť na isto, ale to čo ti vyhovuje je racionálne a to čo ti vyhovuje a nieje racionálne, tam na iné možnosti nepoukazuješ. Čiže odporuješ svojej prvotnej teórií a ukazuješ že si neobjektívny.

citácia:
No ale ja som dorazil až za neho.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 :  14:37:13Si sa nedostal ešte ani na počiatok. Ako si potom podľa teba dorazil za neho?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:39:10  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
Človeka zaväzuje žiť morálne práve to, že v prípade porušenia morálky mu to spoločenstvo môže vrátiť.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 :  16:15:22A často sa stáva, že mu to spoločenstvo nevráti, alebo ani nemôže vrátiť. A je po záväznosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:40:21  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


Moc je to ako to nechápeš. Biblia nieje astronomickou knihou. Prečo by sa tam toto malo písať? Je tam iba obraz toho, ako všetko vzniklo, podaný spôsobom, ako ho vtedy mohol človek popísať, pričom nič z toho čo existuje tam nevylučuje. Stvoril hviezdy na nebi a máš celý vesmír. Jednoducho v prvom rade si konečne uvedomte ateisti, že Biblia nieje vedecká, fyzikálna, astronomická publikácia. Potom si uvedom aj ty mraas, že najprv sa musíš zaoberať možnosťou alebo nutnosťou existencie Boha. Potom môžeš začať porozumievať Biblii. Ak aspom neberieš hypoteticky do úvahy existenciu Boha, nemôžeš pochopiť význam Biblie. Ak nemáš katolícky výklad (zase opakujem a už ma s tým všetci štvete, že to nieje moje prekrúcanie pravdy ale je to učenie Cirkvy. Ja si Bibliu nemôžem sám vykladať, tak dajte s týmto pokoj konečne), tak zase neuvažuješ z tvojho pohľadu v hypoteticky Pravej Cirkvi, keďže rozpor ešte nikto žiadny nenašiel. Ja sa vždy snažím postaviť do možnosti inej, ale ešte žiadna nedávala a nedáva taký logický zmysel ako katolícka viera. Vy ateisti proste neveríte v Boha, čo Vám z časti spôsobuje výčitky, a tak sa to snažíte potlačiť presvedčením sa, že to tak nieje a nechcete uveriť, tak celú svoju argumentáciu staviate na tom, že Boh zaručene neexistuje, pričom to ale vyvrátiť neviete a ani neviete priniesť inú možnosť vzniku sveta. Maximálne kdejaké nezmyselné pseudo možnosti.

Pôvodne zaslal Azuritko - 21 august 2010 :  14:26:49Ano, je to podané způsobem, jakým to mohl člověk popsat, protože to je právě ono. Psal to člověk a napsal tam jen to, co mohl objektivně v té době opravdu znát.

Je jedno jestli překrucuješ ty nebo církev. Kdo smysl chce najít ten si ho najde vždy a všude, hlavně, když při tom nepřijde o svou víru. Nevídím důvod, proč bych měl vyvracet boha. Spíš ty zkus dokázat boha. Tím, že budeš psát pořád něco o prvotní příčině, přičemž v tvé tezi žádná prvotní příčina není, opravdu nic nedokážeš. O pravděpodobnosti neověřitelných tezí jsem psal v jiném vlákně.

Mít výčitky z toho, že nevěřím v boha, je opravdu to poslední, co by mě napadlo.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:41:51  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Človeka zaväzuje žiť morálne práve to, že v prípade porušenia morálky mu to spoločenstvo môže vrátiť.

Pôvodne zaslal Kolji - 21 august 2010 :  16:15:22Aj ja ti to poradím, prizvukujem. Nájdi si tému o ktorej ti píše Sendy, lebo toto sa tam presne rozoberalo. Všetky tieto otázky. Ak sa ti to nechce hľadať alebo čítať, tak sa musíš zmieriť s ignoráciou. A môžeš si potom povedať, že asi ti nevieme odpovedať ak ťa to uspokojí.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:43:30  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Už jsem tu psal několikrát, že morálka je subjektivní pojem. Já mám svojí morálku, která stojí na určitých principech a ostatní se snažím přesvědčit, že právě ta moje morálka je lepší než jejich. To není o tom, že někomu vnucuji jedinou "správnou pravdu" a není v tom žádný logický rozpor. Řídím se podle své morálky a to nijak implicitně nevylučuje to, co už jsem napsal, tj že obecná nebo "jediná správná" morálka neexistuje. Existují pouze subjektivní principy a preference, od kterých se to ostatní odvíjí.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:30:45To, že ty sa snažíš žiť podľa tebou vymyslenej a tebe výhodnej morálky ti nikto neberie. Proti rozumu je to, keď chceš tvrdiť, že ostatní by sa podľa tvojej subjektívnej morálky mali správať a keď tak nerobia, tak ich kritizuješ a obviňuješ, akoby ich k plneniu tvojich subjektívnych výmyslov niečo skutočne zaväzovalo.


Mimochodom, to, že TY si napísal, že morálka je subjektívny pojem, ešte neznamená, že je to objektívny fakt, ktorý by sme mali brať do úvahy. Ľudia toho popíšu...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:46:27  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ano, je to podané způsobem, jakým to mohl člověk popsat, protože to je právě ono. Psal to člověk a napsal tam jen to, co mohl objektivně v té době opravdu znát.

Je jedno jestli překrucuješ ty nebo církev. Kdo smysl chce najít ten si ho najde vždy a všude, hlavně, když při tom nepřijde o svou víru. Nevídím důvod, proč bych měl vyvracet boha. Spíš ty zkus dokázat boha. Tím, že budeš psát pořád něco o prvotní příčině, přičemž v tvé tezi žádná prvotní příčina není, opravdu nic nedokážeš. O pravděpodobnosti neověřitelných tezí jsem psal v jiném vlákně.

Mít výčitky z toho, že nevěřím v boha, je opravdu to poslední, co by mě napadlo.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:40:21Ja dokazovať nič nemusím. Ja v neho verím. Ty neveríš a je ti to jedno? Čo tu potom chceš na tomto fóre? Nás presvedčiť o svojej pravde? Nás tvoja pravda nezaujíma. Respektíve mňa nie. Tak si zhodnoť čo chceš a buď premýšľaj abo odíď. A prvotnou príčinou je Boh.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:47:36  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:

Ale vždy sa človek začne touto otázkou zaoberať, a vždy dorazí k Bohu. Stalo sa tak aj pri ľuďoch, čo ešte nevedeli čo by mohlo znamenať slovo Boh. Náhoda ako vynájdenie nejakého vynálezu? Alebo nutnosť, ku ktorej sa človek musí dostať vždy, lebo to je proste Pravda? Na toto nemusíš odpovedať, iba sa zamysli a urob si názor. Takmer isto viem aký si urobíš, ale tvoja teória nezahŕňa vysvetlenie existencie sveta. Pokiaľ to nevysvetlíš a pokiaľ nepoprieš existenciu Boha, tak si v rovnakom postavení ako my. Nemáš dôkazy, ty dokonca nemáš ani proti teóriu, takže ešte viac môže byť tvoja teória braná ako prostý názor, ktorý nemusí mať pre človeka žiaden význam a pravdivostná hodnota je neznáma a nepodložená ani len teóriou.

Pôvodne zaslal Azuritko - 21 august 2010 :  14:32:50Nutnost, ke které se člověk dostaně vždy, pokud není s to momentálně najít jiné vysvětlení. Nic víc. Já jsem si názor dávno udělal. Nevědět nic o přírodních vědách, tak taky všechno přiřknu bohu.

Já už jsem tu psal, že pravděpodobnější mi přijde cyklická ex/imploze hmoty, než inteligentní bytost, která jednoho dne neměla na práci nic jiného, než stvořit obrovský vesmír, a do něj vytvořit malinkého člověka, přičemž pak neměla na starosti nic jiného než starat se o to, co dělá, co jí, v jaké poloze měl sex, co si myslel atd. je to dílo lidského solipsismu, nic víc.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:49:12  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:

Ja dokazovať nič nemusím. Ja v neho verím. Ty neveríš a je ti to jedno? Čo tu potom chceš na tomto fóre? Nás presvedčiť o svojej pravde? Nás tvoja pravda nezaujíma. Respektíve mňa nie. Tak si zhodnoť čo chceš a buď premýšľaj abo odíď. A prvotnou príčinou je Boh.

Pôvodne zaslal Azuritko - 21 august 2010 :  16:46:27Co je prvotní příčinou boha? Ta teze je jen iluze.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:52:54  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Já už jsem tu psal, že pravděpodobnější mi přijde cyklická ex/imploze hmoty, než inteligentní bytost,

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:47:36Ale veď aj prípadná cyklická ex/implózia hmoty by musela mať niekedy svoj začiatok, takže táto teória nič nerieši.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:53:35  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


To, že ty sa snažíš žiť podľa tebou vymyslenej a tebe výhodnej morálky ti nikto neberie. Proti rozumu je to, keď chceš tvrdiť, že ostatní by sa podľa tvojej subjektívnej morálky mali správať a keď tak nerobia, tak ich kritizuješ a obviňuješ, akoby ich k plneniu tvojich subjektívnych výmyslov niečo skutočne zaväzovalo.


Mimochodom, to, že TY si napísal, že morálka je subjektívny pojem, ešte neznamená, že je to objektívny fakt, ktorý by sme mali brať do úvahy. Ľudia toho popíšu...

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  16:43:30Já nikoho nenutím žít podle mé morálky. Já se lidi snažím přesvědčit o tom, že mé principy jsou výhodnější než jejich. Nic víc. Morálka je subjektivní, není to o tom, co kdo napíše. Je to ověřitelný fakt. Že jsou lidé, kteří se vyžívají v egoistických ideích a považují sami sebe za něco víc, za toho, kdo zná skutečnou pravdu, je jejich problém.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:54:51  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


Ale veď aj prípadná cyklická ex/implózia hmoty by musela mať niekedy svoj začiatok, takže táto teória nič nerieši.

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  16:52:54Bůh tedy taky nic neřeší, protože musí mít taky někde počátek. Že ty si myslíš, že zrovna on nemusí je opět jen tvůj problém.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  16:57:52  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Co je prvotní příčinou boha? Ta teze je jen iluze.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:49:12Ak niečo existuje vždy a nezávisle od času, tak je proti rozumu pýtať sa na jeho príčinu. Príčinu má to, čo nebolo a potom vzniklo, teda niečo zapríčinilo jeho prechod z nebytia do bytia. Ak Boh je večný, tak načo by tam mala byť nejaká príčina? To nedáva zmysel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:00:26  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:

Ak niečo existuje vždy a nezávisle od času, tak je proti rozumu pýtať sa na jeho príčinu. Príčinu má to, čo nebolo a potom vzniklo, teda niečo zapríčinilo jeho prechod z nebytia do bytia. Ak Boh je večný, tak načo by tam mala byť nejaká príčina? To nedáva zmysel.

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  16:57:52Proč by hmota ve vesmíru nemohla být věčná?

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:19:22  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Já nikoho nenutím žít podle mé morálky. Já se lidi snažím přesvědčit o tom, že mé principy jsou výhodnější než jejich. Nic víc. Morálka je subjektivní, není to o tom, co kdo napíše. Je to ověřitelný fakt. Že jsou lidé, kteří se vyžívají v egoistických ideích a považují sami sebe za něco víc, za toho, kdo zná skutečnou pravdu, je jejich problém.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:53:35Možno si už zabudol, ako si v diskusii o Darwinovi tvrdil, že odsudzuješ Stalinove praktiky. Teraz zrazu tvrdíš, že je to prakticky Stalinova vec, že sa považoval za niečo viac, čo vlastne znamená, že je jedno, ako sa správal, pretože neexistuje okrem tvojho subjektívneho vkusu žiaden dôvod, prečo by Stalin nemal vraždiť a kradnúť. Buď ho teda odsudzuješ na základe nejakej platnej a adekvátne záväznej normy, ktorú porušiť nemal, alebo tvoje odsudzovanie Stalina je len nepodarený vtip.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:21:43  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


Proč by hmota ve vesmíru nemohla být věčná?

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  17:00:26Skús trochu porozmýšľať a predstaviť si to. Hmota sa mení a je závislá na čase. A rad zmien ako aj čas nemôže postupovať do minulosti do nekonečna. To by si sa dostal do rozporu so zdravým rozumom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:48:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Já nikoho nenutím žít podle mé morálky. Já se lidi snažím přesvědčit o tom, že mé principy jsou výhodnější než jejich. Nic víc. Morálka je subjektivní, není to o tom, co kdo napíše. Je to ověřitelný fakt. Že jsou lidé, kteří se vyžívají v egoistických ideích a považují sami sebe za něco víc, za toho, kdo zná skutečnou pravdu, je jejich problém.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  16:53:35Toto je podobné sektárstvu. Ak si na tomto fóre s úmyslom podobným sektárskemu, presvedčiť nás, že ty žiješ tak ako je správne, a len ty máš pravdu v tom ako žiť a čo je pravda, tak tu nemáš čo hľadať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:50:26  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


Skús trochu porozmýšľať a predstaviť si to. Hmota sa mení a je závislá na čase. A rad zmien ako aj čas nemôže postupovať do minulosti do nekonečna. To by si sa dostal do rozporu so zdravým rozumom.

Pôvodne zaslal Sendy - 21 august 2010 :  17:21:43A ty snad víš, z čeho je bůh? Jak si můžeš být tak jistý, že pro něj žádné zákony neplatí? Krom toho o hmotě ve vesmíru nevíš vůbec nic, stejně jako zbytek lidí.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:51:17  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Proč by hmota ve vesmíru nemohla být věčná?

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  17:00:26To som tu ja už niekoľko veľa krát písal. Ak je večné niečo, čo sa nemôže rozhodovať, tak nieje možné, aby vesmír mal nejaký vek, aby mal nejaký začiatok. Lebo vo večnosti môže nastať pojem "teraz" iba ak rozhodnutím. Jediná možnosť by mohla byť, že všetko okolo je večné. Ale že toto nieje pravda je pochopiteľné chvíľkovým pozorovaním, že všetko vzniká a zaniká.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:52:53  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


Toto je podobné sektárstvu. Ak si na tomto fóre s úmyslom podobným sektárskemu, presvedčiť nás, že ty žiješ tak ako je správne, a len ty máš pravdu v tom ako žiť a čo je pravda, tak tu nemáš čo hľadať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 21 august 2010 :  17:48:39


O co se tu snažíš ty teď? Otočit role? Já někde píšu, že mám pavdu? To ty jsi ten, co zde tvrdí, že jen on má skrze boha a víru klíč k "pravdě". Že existuje pravda o morálce. Já nic takového netvrdím. Přestaň zde překrucovat, co píšu.

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mraas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:53:53  Zobraziť profil  Pridať mraas do zoznamu priateľov
citácia:


To som tu ja už niekoľko veľa krát písal. Ak je večné niečo, čo sa nemôže rozhodovať, tak nieje možné, aby vesmír mal nejaký vek, aby mal nejaký začiatok. Lebo vo večnosti môže nastať pojem "teraz" iba ak rozhodnutím. Jediná možnosť by mohla byť, že všetko okolo je večné. Ale že toto nieje pravda je pochopiteľné chvíľkovým pozorovaním, že všetko vzniká a zaniká.

Pôvodne zaslal Azuritko - 21 august 2010 :  17:51:17Viděl jsi snad někdy zaniknout hmotu?

http://www.youtube.com/watch?v=LvzoJskUBfU&feature=PlayList&p=20693C3E6FAEDA3D&playnext_from=PL&playnext=1&index=21
http://www.youtube.com/watch?v=WfWAAPL1foY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=v1XK8Yw2LD8&feature=related

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 99  ~  Člen od: 10 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 21 august 2010 :  17:54:43  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
A ty snad víš, z čeho je bůh? Jak si můžeš být tak jistý, že pro něj žádné zákony neplatí? Krom toho o hmotě ve vesmíru nevíš vůbec nic, stejně jako zbytek lidí.

Pôvodne zaslal mraas - 21 august 2010 :  17:50:26Zase zopakujem, snažte sa ateisti pochopiť, že ak dojdeme k tomu, že jedine rozhodnutie muselo stvoriť svet, tak to muselo prísť od bytosti a pre nás katolíkov je tá bytosť popísaná v Biblii. Aj keď nie úplne podrobne, lebo myslím, že podrobné svoje zloženie nepopísal. Ale "na počiatku bolo slovo a to slovo bol Boh..." asi nebude znamenať, že je z mäsa a kostí.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6  Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie - diskusia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06